Crystal Logic

Do you have a band/blog/magazine/label? Let us know!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Crystal Logic

Δημοσίευση από Xstroyer »

Πέρα από διάφορες freelancer συμμετοχές και κείμενα-συνεντεύξεις κατά καιρούς στον εγχώριο και ξένο Τύπο, διατηρώ από το 2011 το Crystal Logic blogspot : http://crystal-logic.blogspot.com/

Υπάρχει πληθώρα κειμένων και συνεντεύξεων που μπορεί κάποιος να τσεκάρει.

Και μιας και ο τίτλος του thread είναι "Flaming Metal System", υπάρχει και αυτό το κείμενο το οποίο ολοκληρώθηκε πριν 8 χρόνια. Αν το έγραφα τώρα, σίγουρα θα έκανα κάποιες αλλαγές, αλλά το αποτέλεσμα θεωρώ ότι είναι ήδη αξιόλογο: http://crystal-logic.blogspot.com/2011/ ... ystem.html

Όποιος έχει όρεξη και χρόνο, μπορεί να βρει ενδιαφέροντα πράγματα στο blog, το οποίο ενημερώνω όποτε έχω λίγο ελεύθερο χρόνο, με νέα κείμενα και συνεντεύξεις. :)
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Crystal Logic

Δημοσίευση από CountRaven »

Παίζει να είναι το μόνο που διαβάζω από Ελλάδα -Metal oriented-. Και εννοώ να το διαβάσω όχι να σκανάρω με το μάτι τα βασικά και να πάω παρακάτω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Crystal Logic

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Από τα λίγα ελληνικά που διαβάζω κ γω ;)

υγ: Νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα στο ελληνικό promo section του φόρουμ.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Crystal Logic

Δημοσίευση από asgardlord »

Δεν είχα ιδέα, με ένα γρήγορο σκανάρισμα έχει να πέσει binge reading, φοβερή προσπάθεια, εύγε!
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Crystal Logic

Δημοσίευση από Silenius »

Πολύ ωραίο blog! Με κάνει να ασχοληθώ αναγκαστικά με διάβασμα στο internet :twisted:

Διάβάζοντας σήμερα τις αγαπημένες μου λίστες με album και δη του 2017, έπεσα πάνω στην αναφορά για το Arduini/Balich. Τελικά παίζει να είμαι και ο μόνος που δεν του άρεσε, όχι γιατί ήταν κακό αλλά γιατί δε μου άφησε τίποτα μετά από 3 ακροάσεις.

Επίσης Ανδρέα, διόρθωσε το "go out there and and it!" στο τέλος της παραγράφου των Jacobs Dream. Υποθέτω find it θες να πεις =]

Welldone overall!
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Crystal Logic

Δημοσίευση από Priamos »

Silenius έγραψε: Τετ 24 Οκτ 2018, 10:43
Διάβάζοντας σήμερα τις αγαπημένες μου λίστες με album και δη του 2017, έπεσα πάνω στην αναφορά για το Arduini/Balich. Τελικά παίζει να είμαι και ο μόνος που δεν του άρεσε, όχι γιατί ήταν κακό αλλά γιατί δε μου άφησε τίποτα μετά από 3 ακροάσεις.

Το δυστυχως το αγορασα, αλλα το ξεφορτωθηκα αμεσα. Καλως ηρθες υπνηλια! :|
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Crystal Logic

Δημοσίευση από Silenius »

Priamos έγραψε: Τετ 24 Οκτ 2018, 11:00 Το δυστυχως το αγορασα, αλλα το ξεφορτωθηκα αμεσα. Καλως ηρθες υπνηλια! :|
"Ειλικρινά, πόσο άδικο είναι για ένα καλοστημένο και δουλεμένο album να μην καταφέρνει να σου αφήσει τίποτα μετά από 3 και 4 ακροάσεις;"

Άυτό είχα γράψει όταν είχα κάνει το review του
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Crystal Logic

Δημοσίευση από Xstroyer »

Αφήνω αυτό εδώ: http://crystal-logic.blogspot.com/2018/ ... story.html

CRIMSON GLORY- Beyond the Electric Sky: The story of "Transcendence" and aftermath.

6000 λέξεις με νέες συνεντεύξεις από Jon Drenning, Jeff Lords, Ben Jackson και άλλα πολλά, για έναν από τους πιο μυθικούς metal δίσκους, 30 χρόνια μετά την κυκλοφορία του.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Crystal Logic

Δημοσίευση από theBox »

Ε.Π.Ο.Σ.!!! Ευχαριστούμε πολυ. Θα διαβαστει άμεσα!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Crystal Logic

Δημοσίευση από starchild »

Εξαιρετική δουλεια με πολύ μεράκι! Μπράβο Αντρέα.
Ευχαριστούμε
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

Crystal Logic

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

πολυ ενδιαφερον!!!μπραβο Ανδρεα!σε ευχαριστουμε πολυ!
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Crystal Logic

Δημοσίευση από Zippo190 »

Πολύ όμορφη παρουσίαση κρίμα που δεν έγινε αναφορά στα handjobs (οκ πλάκα κάνω :toothy: :toothy: :toothy: :toothy: :toothy: ).
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Crystal Logic

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Μπήκε στο Πόκετ για το Σαββατιάτικο καφέ ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Crystal Logic

Δημοσίευση από Priamos »

Μερακλιδικη δουλειά.
Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Promotion”