TERMINUS (NI) - A Single Point Of Light

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TERMINUS (NI) - A Single Point Of Light

Δημοσίευση από CountRaven »

Το άλμπουμ έχει σχεδόν ένα μήνα που κυκλοφόρησε. Οι εντυπώσεις μου μόνο θετικές.



Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
ilias
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2019, 18:33

TERMINUS (NI) - A Single Point Of Light

Δημοσίευση από ilias »

Εχω ανεβει στο Παναχαικο Ορος εχω πιατο ολη την Πατρα .Απεναντι μου η στερεα Ελλαδα .. την χωριζει ο πατραικος...φανταζει ποταμι...απο τα ηχεια ακουγεται το επος των Τerminus....παιδια δισκαρα θενξ!!!!!μονο κραυγες!!!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TERMINUS (NI) - A Single Point Of Light

Δημοσίευση από CountRaven »

Αυτά είναι!!!!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

TERMINUS (NI) - A Single Point Of Light

Δημοσίευση από Zippo190 »

Δεν έχω ακούσει νότα, περιμένω το δισκάκι, το hype είναι στα ύψη.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

TERMINUS (NI) - A Single Point Of Light

Δημοσίευση από Priamos »

Τι έγινε ρε; Δεν μιλήσαμε πολύ για αυτό. Βραδυφλεγες αποδείχτηκε το άλμπουμ, αλλά δεν απογοήτευσε καθόλου. Το αντίθετο. Μετά την 3-4 ακρόαση όλα τα αρώματα και οι γεύσεις, αναδύθηκαν. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο από το πρώτο, αλλά παραμένουν σταθερά ποιοτικοί. Μόνο αρνητικό που εντοπίζω, είναι μια ομοιομορφία στα κομμάτια που μάλλον οφείλεται στην περιορισμένη γκάμα του κατά τ'αλλα αξιόλογου τραγουδιστη.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

TERMINUS (NI) - A Single Point Of Light

Δημοσίευση από theBox »

Δυστυχως δεν μου είπε πολλα. Και το περιμενα πως και πως...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

TERMINUS (NI) - A Single Point Of Light

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Τρί 14 Ιαν 2020, 19:24 Τι έγινε ρε; Δεν μιλήσαμε πολύ για αυτό. Βραδυφλεγες αποδείχτηκε το άλμπουμ, αλλά δεν απογοήτευσε καθόλου. Το αντίθετο. Μετά την 3-4 ακρόαση όλα τα αρώματα και οι γεύσεις, αναδύθηκαν. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο από το πρώτο, αλλά παραμένουν σταθερά ποιοτικοί. Μόνο αρνητικό που εντοπίζω, είναι μια ομοιομορφία στα κομμάτια που μάλλον οφείλεται στην περιορισμένη γκάμα του κατά τ'αλλα αξιόλογου τραγουδιστη.
στο repeat σχεδόν κάθε μέρα. Δισκάρα ανελέητη. :nana: :nana: :nana:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

TERMINUS (NI) - A Single Point Of Light

Δημοσίευση από trigger »

Εξαιρετικό. Μονή ένσταση το αχρειαστα μεγάλο σε διάρκεια τελευταίο κομμάτι.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TERMINUS (NI) - A Single Point Of Light

Δημοσίευση από CountRaven »

Το άκουσα πάλι χτες. Κρατάει την δυναμική του.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”