ARTILLERY - The Face of Fear

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

ARTILLERY - The Face of Fear

Δημοσίευση από Starman »

Μάλλον δεν είναι στο σωστό σημείο η ερώτηση, αλλά δε μπορούσα να σκεφτώ που αλλού κολλάει. Ας βοηθήσει ο Σκρολ και αν χρειαστεί να μετακινήσει το post. Έχει κανείς πλήρη άποψη για το νέο Artillery;
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

ARTILLERY - The Face of Fear

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Starman έγραψε: Δευ 03 Δεκ 2018, 17:39 Μάλλον δεν είναι στο σωστό σημείο η ερώτηση, αλλά δε μπορούσα να σκεφτώ που αλλού κολλάει. Ας βοηθήσει ο Σκρολ και αν χρειαστεί να μετακινήσει το post. Έχει κανείς πλήρη άποψη για το νέο Artillery;


Εδώ νομίζω είναι καλύτερα ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

ARTILLERY - The Face of Fear

Δημοσίευση από trigger »

Το πήρα αλλά δεν το άκουσα και λογικά θα αργήσω
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ARTILLERY - The Face of Fear

Δημοσίευση από Zippo190 »

Γενικά η μπάντα περνάει δεύτερη νεότητα με απανωτές κυκλοφορίες οι οποίες στα αυτιά μου είναι λιγο generic. Ενδεχομένως αν βρω χρόνο να τους ρίξω μια πιο προσεκτική αυτιά.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ARTILLERY - The Face of Fear

Δημοσίευση από rbrigade »

Το άκουσα χτες/σήμερα και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά, όπως και κάποια άλλα άλμπουμ της τελευταίας επανασύνδεσης αλλά με τον Adamsen στα φωνητικά. Πάντως και αυτός ο τραγουδιστής είναι καλός. Γενικά αυτό που αρέσει στους Artillery είναι ότι δεν παίζουν καθαρόαιμο thrash και χεβυμεταλλίζουν πολύ. Καλύτερα κομμάτια θα έλεγα ότι είναι το Face the fear και το Pain.

Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

ARTILLERY - The Face of Fear

Δημοσίευση από castledemon »

ναι συμφωνω και γω. Ο νεος τραγουδιστης εκτος απο καταπληκτικός ειναι πιο power μεταλλικος παρα thrash (το προτιμω καργα)
Περιμενω τον Απριλιο πως και πως
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

ARTILLERY - The Face of Fear

Δημοσίευση από trigger »

καλό είναι, μου άρεσε
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ARTILLERY - The Face of Fear

Δημοσίευση από rbrigade »

castledemon έγραψε: Τρί 19 Φεβ 2019, 18:15 ναι συμφωνω και γω. Ο νεος τραγουδιστης εκτος απο καταπληκτικός ειναι πιο power μεταλλικος παρα thrash (το προτιμω καργα)
Περιμενω τον Απριλιο πως και πως
Και ο Adamsen φουλ παουερμεταλλικός ήταν, γιαυτό την παρακολουθώ την μπάντα τα τελευταία δέκα χρόνια, ξέρω ότι θα βρω υλικό που να μου αρέσει.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

ARTILLERY - The Face of Fear

Δημοσίευση από Coroner »

Δηλαδή by inheritance, δε σας αρεσει??
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ARTILLERY - The Face of Fear

Δημοσίευση από theBox »

Coroner έγραψε: Τετ 20 Φεβ 2019, 15:13 Δηλαδή by inheritance, δε σας αρεσει??
Lol....μην κοιτας που τους αφήνω να μιλάνε χωρις να επεμβαίνω...είναι προφανως ΜΑΚΡΑΝ οτι καλύτερο εχουν κανει ποτέ.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”