BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Έχω την αναφερόμενη κασσετούλα. Μοιάζει ορίτζιναλ. Δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες, μου λέει ότι το file size είναι μεγάλο για το forum.
Εκτος ότι δεν αναφέρεται πουθενά σε Metal Archives, Discogs και τα λοιπά, πρόσφατα ανακάλυψα ότι έχει τραγουδάκι ακυκλοφόρητο!!!!
Makin’ Love (the wrestling song)
Δεν υπάρχει ούτε στη demonstration of might συλλογή που υποτίθεται έχει όλα τα demo.

Γενικά η πρώτη πλευρά είναι μάλλον συρραφή ραδιοφωνικών εκπομπών με τραγούδια από τους 2 πρώτους δίσκους, σχόλια από τους ραδιοφωνικούς παραγωγούς και ελάχιστα σχόλια (όπως ποιοι άλλοι είναι στη μπαντα) από τον Bobby Wright.
Δεύτερη πλευρά περιέχει 3 τραγούδια.

Makin’ Love (the wrestling song)
Time of the dark
Skullfucker

Τα 2 γνωστά δεν μου ακούγονται διαφορετικά παιγμένα. Ίσως το skullfucker λίγο πιο γρήγορα. Θα τσεκάρω με το 7” και το defender κάποια στιγμή.
Το ακυκλοφόρητο δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Καλό όμως. Hard-Rockιζον Brocas Helm τραγούδι.
Πως μπορώ να ανεβάσω ηχογράφηση από το κινητό εδώ;
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Υπάρχει περιορισμός στο φόρουμ για το μέγεθος των attachment, για αυτό δεν σε αφήνει :/ μπορείς να τις ανεβάσεις στο http://imgur.com ή να μου τις στείλεις εμένα να τις ανεβάσω εδώ;
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Δημοσίευση από LuciferSteele »

μπορείς να ρωτήσεις τους ίδιους από κοντά το Μάρτιο!
στο αρκάηβς πάντως λέει πως είχαν και άλλα ακυκλοφόρητα demo τα οποία τα χρησιμοποιούσαν μόνο για ανεύρεση εταιρίας
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Δημοσίευση από CountRaven »

Στείλε μου με email ηχογράφηση και Φώτος και αναλαμβάνω να φτιάξω πακέτο για όλους.

indierock3 ΠΑΠΑΚΙ gmail ΝΤΟΤ com
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Δημοσίευση από CountRaven »

Είχαν μοιράσει πολλά demo οι Helm όταν ήρθαν Ελλάδα πρώτη φορα. Έχω κάποια tapes από τους ίδιους. Θα ανεβάσω φώτος. Υπό την έννοια ότι ίσως είναι και αυτό μέσα. Δεν θυμάμαι ειλικρινά.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Δημοσίευση από vasilis2112 »

CountRaven έγραψε: Κυρ 13 Ιαν 2019, 02:01 Στείλε μου με email ηχογράφηση και Φώτος και αναλαμβάνω να φτιάξω πακέτο για όλους.

indierock3 ΠΑΠΑΚΙ gmail ΝΤΟΤ com
Χρηστο, σου χω στείλει αρκετό καιρό.
Το χεις λάβει;
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Δημοσίευση από Zippo190 »

ατελείωτη καύλα οι Brocas Helm.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Δημοσίευση από white_knight »

Εκτος απο 2-3 τραγουδια ποτε δεν καταλαβα τι τους βρισκεται.Ειδικα το πρωτο αλμπουμ γιδοβοσκιζει απεριοριστα...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Δημοσίευση από CountRaven »

Παιδιά μου έχει στείλει εδώ και κάποιες μέρες ο Μπιλ τα κομμάτια, θα ανεβάσω σήμερα ή αύριο το αργότερο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

BROCAS HELM - Time of the dark (911) DEMO TAPE 1990

Δημοσίευση από CountRaven »

https://www.mediafire.com/file/br54w7wb ... g.zip/file

Άντε μιας και γουργουρίζετε με demo, πάρτε και αυτό το υλικό που μου είχε στείλει ο Μπιλ για ανέβασμα. Το κομμάτι το έκανα stereo για να ακούγεται κάπως καλύτερα, διότι το πρωτότυπο rip του Μπιλ ήταν μονοφωνικό -το έχω συμπεριλάβει στο upload για τους ψυχαναγκαστικούς-, έβαλα και φώτος της κασέτας που έστειλε επίσης ο Μπιλ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”