BLACKSLASH - Lightning Strikes Again (2018)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

BLACKSLASH - Lightning Strikes Again (2018)

Δημοσίευση από theBox »

Γενικά δεν είμαι και πολύ φίλος αυτου που αποκαλώ "party metal". Ανάλαφρο, ανέμελο και χωρίς ιδιαίτερες "καλλιτεχνικες" ανησυχίες.

Το συγκεκρίμενο όμως μπορω να πώ οτι μου άρεσε πολύ. Τα κομμάτια έχουν γραφτεί με τη λογική του "χιτακίου" και είναι ιδιαίτερα catchy, με κολλητικές μελωδιες φωνητικων και διασκεδαστικά, ενώ ο τραγουδιστής, χωρις να είναι κατι το ιδιαίτερο, έχει πολύ ευχάριστη χροία.

Μουσικά, τα πράγματα είναι λιγο πολύ αναμενώμενα, με τους μεηντενισμούς να δινουν και να παίρνουν, αλλά τα ριφφάκια είναι γενικά λίγο πιο αξιόλογα νομίζω απο τον γενικότερο NWOTHM σωρό.

Την πρώτη φορά που έπεσα επάνω του το είχα προσπεράσει, και μάλλον γι αυτό φταίει το γεγονός οτι το εναρκτήριο κομμάτι, δεν είναι και η καλύτερη επιλογή που θα μπορούσαν να κάνουν.

Γενικά, πέρασα πολύ καλά με το δίσκο. Για αρχή, ακούστε Skyline Rider και Night City Street Lights, και αν ψηθείτε, συνεχίστε.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Δευ 04 Μαρ 2019, 14:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

BACKLASH - Lightning Strikes Again (2018)

Δημοσίευση από Starman »

Το cdάκι το πήρα πριν κάτι μήνες και αφού το άκουσα τις 7 σίγουρες φορές (όπως αναλύω σε άλλο τοπικ) το προσπέρασα. Ίσως και εγώ να μη του έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Θα του δώσω και άλλη ευκαιρία αφού το έθιξες.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

BLACKSLASH - Lightning Strikes Again (2018)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

κάτι μου θυμίζει το όνομα και το εξώφυλλο, ίσως τους συζητήσαμε κάπου
έχει το ενδιαφέρον του, φέρνει κατι ανάμεσα σε μέηντεν και Riot
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

BLACKSLASH - Lightning Strikes Again (2018)

Δημοσίευση από rbrigade »

Είχα αναφέρει παλιότερα το ντεμπούτο, που νομίζω είναι και ελαφρώς καλύτερο. Πάντως και αυτό αξιόλογο είναι. Night city street lights ωραίο άσμα

Θυμίζω και τον ύμνο από το ντεμπούτο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”