ROCKA ROLLAS - Celtic Kings

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6261
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ROCKA ROLLAS - Celtic Kings

Δημοσίευση από theBox »

Πρωτο preview απο το πολυαναμενομενο (για τους φιλους) post-mortem album της μπάντας



Απο το facebook:
"After all these years I can finally present a song from the "legendary album" you all know about... And I've never been so nervous about uploading a song because I've also never put so much fucking passion into an album before.

This song doesn't even represent the majestic epicness of the album as a whole, this song functions more as a short fast and in your face speed metal attack more than most other songs on the album.

All I can say is that I am 100% satisfied with the song writing on this album... But I can't really say the same about the production, but believe me, I have whole-heartedly TRIED and TRIED and I just cannot get a better result than this. If it's ok for you, than I'm happy with that. If you don't like it, tell me what you dont like and maybe I can learn something from that.

Now it's time to move on!

Release date will be announced later."

Ok, o CED δεν απογοητευει για ΑΚΟΜΑ μια φορα, το κομματι τα σπαει και αν αληθευει το υπογραμμισμενο μερος του post του, τοτε μπορει και να μιλαμε για δισκο που θα φυγουραρει στα τοπ10 του 2018
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ROCKA ROLLAS - Celtic Kings

Δημοσίευση από Zippo190 »

Ναι όντως πολύ δυνατό. Γενικά δεν κατάλαβα την φάση με τους Rocka Rollas, δηλαδή τραβάνε δισκογραφικά, χώρια που ο Ced κυκλοφορεί πολύ πράγμα με δεκάδες άλλα project. Δεν υπάρχει λόγος για να τους "τερματίσει". Αντίθετα αν κατάφερνε να βρεί μια σταθερή σύνθεση και έδινε συναυλίες θα έφτανε πολύ ψηλά.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6261
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ROCKA ROLLAS - Celtic Kings

Δημοσίευση από theBox »

Εχω την εντυπωση πως περα απο τα απειρα άλλα προτζεκτς, τα τελευταια χρονια εχει κανει ρεσαλτο (ειμαι φοβερος!), στους Blazon Stone σαν την "βασικη" του ενασχόληση...Θα δειξει, πιστευω αν ο δισκος παει καλα (που θα παει δλδ) παιζει να το ξανασκεφτει το θέμα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ROCKA ROLLAS - Celtic Kings

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ο τύπος είναι τρελό ταλέντο αλλά ταυτόχρονα πρέπει να είναι και φευγάτος
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ROCKA ROLLAS - Celtic Kings

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Κυρ 21 Ιαν 2018, 23:20 Εχω την εντυπωση πως περα απο τα απειρα άλλα προτζεκτς, τα τελευταια χρονια εχει κανει ρεσαλτο (ειμαι φοβερος!), στους Blazon Stone σαν την "βασικη" του ενασχόληση...Θα δειξει, πιστευω αν ο δισκος παει καλα (που θα παει δλδ) παιζει να το ξανασκεφτει το θέμα.
απλά δεν έχει νόημα το "διαλύω το one-man-project μου για να συνεχίσω με τα ίδια one-man-projects μου που είναι σχεδόν ίδια ηχητικά με το one-man-project που μόλις διέλυσα.".
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6261
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ROCKA ROLLAS - Celtic Kings

Δημοσίευση από theBox »

Ναι αλλα οι blazon stone ειναι ΠΕΙΡΑΤΕΣ!!! :D :D :D
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”