HERCULES - Victory - Re-Recorded

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.

Κυρ 17 Μαρ 2019, 19:38

Οι Hercules ηχογράφησαν ξανά το Victory.

Εδώ και η υπόλοιπη δισκογραφία.

https://herculesgr.bandcamp.com/

Δεν έχουμε αναφερθεί διεξοδικά στο FS στο συγκεκριμένο σχήμα.

Για πείτε γνώμες.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018

Κυρ 17 Μαρ 2019, 19:52

Είναι ένα βήμα εμπρός αλλά όχι ότι ακριβώς χρειάζεται αν θέλει να μπεί σε μια επαγγελματική ρότα. Τα φωνητικά σε σημεία βγάζουν πολύ φάλτσο το οποίο αν και δεν είναι κακό πάντα ώρες ώρες είναι ανηπόφορο. Όμως τα πάντα ακούγονται καλύτερα εκτός των ντράμς που είναι (για μένα) απαράδεκτα. Θεωρώ ότι αν βρει κανονική μπάντα και κάνει λίγα μαθήματα φωνητικής θα μπορεί να αναδείξει το αξιόλογο αυτό υλικό χωρίς να χάσει το ωμό πολεμικό feeling και το πάθος που έχει (γιατί παρά τις γραφικότητες ο τύπος είναι φούλ μέσα).
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.

Κυρ 17 Μαρ 2019, 20:03

Εγώ δεν την ξέρω καλά τη φάση τους πάντως. Είναι one man project σκηνικό; Θέλω info και back story.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018

Κυρ 17 Μαρ 2019, 20:31

επικά Metaldome σκηνικά
το υλικό είναι σχετικά καλό και πρέπει να δωθεί σε κανονική μπάντα να το εκτελέσει και ο Χέρκουλες να εκτελεί χρέη καθοδηγητή-μανατζερ
αν είναι έτσι η επανηχογράφηση, πως ήταν το πρωτότυπο? ειλικρινά δε θυμάμαι και τρομάζω
2 rbrigadewhite_knight
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you

Κυρ 17 Μαρ 2019, 20:34

Τι μου θυμησατε τώρα.
1 rbrigade

Κυρ 17 Μαρ 2019, 21:42

Τετοια κάνετε και δίνετε θάρρος στον Τσοβόλα...
2 rbrigadeScrollkeeper
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.

Κυρ 17 Μαρ 2019, 21:49

LuciferSteele έγραψε:
Κυρ 17 Μαρ 2019, 20:31
επικά Metaldome σκηνικά
το υλικό είναι σχετικά καλό και πρέπει να δωθεί σε κανονική μπάντα να το εκτελέσει και ο Χέρκουλες να εκτελεί χρέη καθοδηγητή-μανατζερ
αν είναι έτσι η επανηχογράφηση, πως ήταν το πρωτότυπο? ειλικρινά δε θυμάμαι και τρομάζω
έλα το υλικό είναι πολύ πιο αναβαθμισμένο. Φαίνονται οι όποιες δυνατότητες.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Site Admin
Επικοινωνία:

Κυρ 17 Μαρ 2019, 22:00

Καλό σαν σύλληψη, η εκτέλεση είναι βούτυρο στο ψωμί του @rbrigade :P
1 rbrigade
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Επικοινωνία:

Κυρ 17 Μαρ 2019, 23:44

Αγαπαω την μπαντα λογω των καλτ σκηνικων στο metaldome,η μουσικη για μενα εδω ερχεται σε δευτερη μοιρα.

Δευ 18 Μαρ 2019, 01:23

Νέα εικόνα bitmap.png
Νέα εικόνα bitmap.png (16.49 KiB) Προβλήθηκε 1243 φορές
4 white_knightScrollkeepertheBoxZippo190

Δευ 18 Μαρ 2019, 08:05

Πολυ ωραιο το Hercules......

Με εφτιαξε αγρια.
Οτι πρεπει για μια σκληρη καινουργια εβδομαδα.
Εχω αντιπροταση.

Απολαυστε.

Δευ 18 Μαρ 2019, 08:39

rbrigade έγραψε:
Δευ 18 Μαρ 2019, 01:23
Νέα εικόνα bitmap.png
αφού ξέρω ότι κατα βάθος σου αρέσουν :twisted:
Vic Άβαταρ μέλους
Επικοινωνία:

Δευ 18 Μαρ 2019, 10:07

Βρε, βρε... Θυμάμαι έντονα ότι μέχρι τέλους δεν μπορούσα να καταλάβω αν το παιδί τρόλαρε ευφυώς ή αν απλώς υπήρχε κοινωνικό θέμα.

Πιστεύω ότι αν σε κάποιο λέβελ έβρισκε επαφή με την πραγματικότητα και μπορούσε να ηχογραφήσει σωστά (με κάποιον παραγωγό που να τον στρώσει και να μην τον αφήνει να κρατάει προβληματικά takes πχ στην φωνή) θα μπορούσε να κάνει κάτι μοναδικό. Γιατί αυτό το έλεμεντ της κοζμάρας έχει όντως μια μοναδικότητα και γοητεία που θα μπορούσε να δουλέψει. Ως έχει αφορά πολύ περιορισμένο κοινό. Πολύ, πολύ περιορισμένο.
1 LuciferSteele

Δευ 18 Μαρ 2019, 13:35

CountRaven έγραψε:
Κυρ 17 Μαρ 2019, 20:03
Θέλω info και back story.
Είσαι εσύ ενας......
1 CountRaven

Δευ 18 Μαρ 2019, 16:20

Cursed έγραψε:
Δευ 18 Μαρ 2019, 08:05
Πολυ ωραιο το Hercules......

Με εφτιαξε αγρια.
Οτι πρεπει για μια σκληρη καινουργια εβδομαδα.
Εχω αντιπροταση.

Απολαυστε.

Πωωωωω, έγραψες! Παρακαλώ να μπει στο Σαβούρα thread για να μπορούμε να ανατρέχουμε πιο εύκολα σε αυτήν την μαγεία!
1 Cursed
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”