HERCULES - Victory - Re-Recorded

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
White Wolf

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από White Wolf »

Πιανω αυτο το Vibe, εγω μονο ξερω τι ειναι το "πραγματικο" μεταλ και οι υπολοιποι μαζευετε μπανανες απο δεντρα, ή μασατε χορτο γιατι ειστε προβατα...

Τα τυμπανα δεν εχουν θεμα εντασης... ειναι λιγο πισω, αλλα δεν με ενοχλησε καθολου αυτο. Τα τυμπανα ακουγονται ψευτικα.
Το οποιο, δεν θα με ενοχλουσε σε αλλου στυλ κομματια, αλλα εδω δεν κολλανε καθολου με τον υπολοιπο ηχο.

Οποτε, ναι, ειναι εμφανες οτι μονο εσυ ξερεις τι ειναι το πραγματικο μεταλ και η πραγματικη τεχνη, αλλα αν ακουσεις και μια αλλη αποψη/κριτικη, ισως βελτιωσεις το αποτελεσμα σου. Κανονικα, κανοντας ακομα πραγματικη τεχνη και παιζοντας πραγματικο μεταλ, χωρις να ξεπουληθεις πουθενα, οπως κανουν οι Κισ και οι Μανογουορ...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από Zippo190 »

Βάστα λίγο ρε φίλε, Σου λέμε τόσα άτομα ότι ο ήχος είναι κακός, ότι χρειάζεσαι μέλη και ένα σωρό πράγματα. Οκ μέλη δεν μπορείς να βρείς, είναι εύκολο, δύσκολο, θέλεις, δεν θέλεις δεν ξέρω είναι δικό σου θέμα, ο ήχος όμως είναι κάτι που πρέπει να κοιτάξεις αν θέλεις να απευθυνθείς σε ακροατήριο, Και δεν μιλάμε για τον mainstream οπαδό που θέλει την καλογυαλισμένη, compressαρισμένη παραγωγή αλλά για τον underground οπαδό που γουστάρει "βοθρίλες" τύπου Iron Griffin, Tyfon's Doom και Voltures Vengeance. Σε αυτό το κοινό θα πρέπει να απευθυνθείς αν θέλεις να πας ένα βήμα παραπέρα και πίστεψε με αυτό το κοινό ενδεχομένως να αγκαλιάσει την μουσική σού. Όμως με τα τύμπανα να ακούγονται τόσο ψεύτικα (συγνώμη κιόλας σέβομαι απόλυτα τον κόπο σου αλλά αυτό περνάει στα αυτιά μου) και τις κιθάρες να ακούγονται έτσι αυτό δεν θα γίνει ποτέ.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από Zippo190 »

Επίσης για πες μας σε ποιό ακριβώς σημείο προσκύνησαν οι Manowar;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
White Wolf

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από White Wolf »

Εδω βλεπουμε αποψη Ζιππο και απο πανω αποψη κλωνου του Ζιππο... με διαφορα 2 λεπτων
White Wolf

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από White Wolf »

Zippo190 έγραψε: Δευ 18 Μαρ 2019, 22:11 Επίσης για πες μας σε ποιό ακριβώς σημείο προσκύνησαν οι Manowar;
Oh fuck... WWIII just begun...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από CountRaven »

Μπορώ να πω και εγώ τη γνώμη μου;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
White Wolf

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από White Wolf »

Νομιζω οτι εισαι πανω σε διασταυρουμενα πυρα Κομη, αλλα πες την γνωμη σου!!! Θα αντεξεις μεσα στο χαμο ειμαι σιγουρος!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από CountRaven »

Zippo190 έγραψε: Δευ 18 Μαρ 2019, 22:10 Βάστα λίγο ρε φίλε, Σου λέμε τόσα άτομα ότι ο ήχος είναι κακός, ότι χρειάζεσαι μέλη και ένα σωρό πράγματα. Οκ μέλη δεν μπορείς να βρείς, είναι εύκολο, δύσκολο, θέλεις, δεν θέλεις δεν ξέρω είναι δικό σου θέμα, ο ήχος όμως είναι κάτι που πρέπει να κοιτάξεις αν θέλεις να απευθυνθείς σε ακροατήριο, Και δεν μιλάμε για τον mainstream οπαδό που θέλει την καλογυαλισμένη, compressαρισμένη παραγωγή αλλά για τον underground οπαδό που γουστάρει "βοθρίλες" τύπου Iron Griffin, Tyfon's Doom και Voltures Vengeance. Σε αυτό το κοινό θα πρέπει να απευθυνθείς αν θέλεις να πας ένα βήμα παραπέρα και πίστεψε με αυτό το κοινό ενδεχομένως να αγκαλιάσει την μουσική σού. Όμως με τα τύμπανα να ακούγονται τόσο ψεύτικα (συγνώμη κιόλας σέβομαι απόλυτα τον κόπο σου αλλά αυτό περνάει στα αυτιά μου) και τις κιθάρες να ακούγονται έτσι αυτό δεν θα γίνει ποτέ.
Εντάξει δεν χρειάζεται "attacking mode". Στο κάτω κάτω της γραφής ο σκοπός του τόπικ είναι να πούμε τη γνώμη μας και να ακούσουμε και αυτή του δημιουργού εφόσον μπήκε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από CountRaven »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Δευ 18 Μαρ 2019, 22:16 Νομιζω οτι εισαι πανω σε διασταυρουμενα πυρα Κομη, αλλα πες την γνωμη σου!!! Θα αντεξεις μεσα στο χαμο ειμαι σιγουρος!
Ρε, θέλει καρδουλάκια και λάου λάου η φάση. Να την αναλύσουμε σωστά. Δεν είμαστε δικαστήριο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από Zippo190 »

Μισό λεπτό, δεν είμαι σε κανένα "attacking mode" και αν κάτι τέτοιο φάνηκε δεν ήταν ο σκοπός μου. Απλά θέλω να τονίσω στον Herc ότι υπάρχουν άτομα που ενδιαφέρονται για αυτό τον ήχο και έχουν μια Χ άποψη, ακόμα και αν την απορρίπτει.

Πάρτε καρδούλες όλοι: :love2: :love2: :love2: :love2: :love2:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
White Wolf

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από White Wolf »

και γω δεν βλεπω επιθεση καπου... μονο καρδουλες βλεπω...
Άβαταρ μέλους
Hercules-Band
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ 18 Μαρ 2019, 21:11

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από Hercules-Band »

Εγω ειμαι 70s ροκ τυπος, τοτε που ολα ηταν αυθεντικα. Ουτε κομπιουτερ, ουτε τιποτε. Εμπαινε η μπαντα στο στουντιο και δεν ακουγε κανενα. Ετσι κι εγω, δεν ακουω κανενα, παιζω τη μουσικη οπως την θελω κι ειμαι κυριος του νεαυτου μου.
Το αν θα αρεσει μια μπαντα στον κοσμο σημερα, εξαρτατε απο πολλα πραγματα, οπως συμβαινει με ολα. Ειναι μοδα να μη σου αρεσει σημερα το αυθεντικο heavy metal. Αυτο σας επιβαλει η νεα ταξη πραγματων αυτο κανετε. Δεν προκειτε να σας πεισω. Ειδικα στην Ελλαδα που δεν μπορουμε να ενωθουμε σε τιποτε αληθινο. Ενας αυθεντικος Ελληνας το προσπαθησε, κι εσεις τον φυλακισατε οπως και τον Κωλοκοτρονη κι αλλους ηρωες.
Δεν θα ξαναγραψω εδω, εγω θα συνεχισω να βγαζω δισκους κι φχαριστω οσους επισκευφθηκαν το bandcamp και με ενισχυσαν.

Hail!
White Wolf

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από White Wolf »

:)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος White Wolf την Δευ 18 Μαρ 2019, 23:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από CountRaven »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Δευ 18 Μαρ 2019, 22:20 και γω δεν βλεπω επιθεση καπου... μονο καρδουλες βλεπω...
Ναι ρε για αυτό το έβαλα σε εισαγωγικά.

Στη συνέχεια έδωσα και εγώ το <3 στίγμα του τόπικ!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6262
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

HERCULES - Victory - Re-Recorded

Δημοσίευση από theBox »

Hercules-Band έγραψε: Δευ 18 Μαρ 2019, 22:26 Ενας αυθεντικος Ελληνας το προσπαθησε, κι εσεις τον φυλακισατε οπως και τον Κωλοκοτρονη κι αλλους ηρωες.
Σε ποιόν αναφέρεσαι?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Δευ 18 Μαρ 2019, 23:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”