GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

έρχεται τον Απρίλη
οκ, συμπαθητικό το δείγμα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από CountRaven »

Πόσο απάλευτα βαρετή μπάντα και γιατί τους την έδωσε και το γύρισαν σε επική / βάρβαρη -και καλά- φάση...;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Αυτό ακριβώς πίστευα και εγώ μέχρι που ο κιθάρας είπε ότι είχε το "Lord of steel" στα τοπ δέκα οπότε άλλαξα αμέσως γνώμη. Καλή μπάντα που δυστυχώς έβαλε μόνη της χαμηλό ταβάνι το οποίο έχει προ πολλού φτάσει (από "The hunt"). Συμπαθητικό τραγούδι.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από Starman »

Η μπάντα στις τελευταίες δουλειές της έχει γίνει αρκετά προβλέψιμη. Ξεκινώντας ένα τραγούδι τους μετά τα πρώτα 10 δευτερόλεπτα, μπορείς εύκολα να καταλάβεις πως θα εξελιχθεί.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από castledemon »

το Hammer of the North μου ειχε αρεσει αρκετα. Μετά δεν εβρισκα κατι ενδιαφερον να με κρατησει.
Αυτο το τραγουδι δεν ειναι απλά προβλέψιμο. Εχουν μπει πλέον στην λούμπα του αναμασήματος και του φουρνου μικροκυμμάτων
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από rbrigade »

Ένας δίσκος αξίζει και αυτός είναι το Iron will
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

rbrigade έγραψε: Πέμ 21 Μαρ 2019, 01:12 Ένας δίσκος αξίζει και αυτός είναι το Iron will
μόνο αυτό έχω ακούσει μετά από παρότρυνση και ομολογώ μου άρεσε
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από rbrigade »

Εκεί συνδύασαν καλά το 80's hard heavy με το μανογουορικό επικό metal. Μετά χάσανε την μπάλα και στο ύφος και στην έμπνευση/σύνθεση
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από Starman »

Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από Xstroyer »

CountRaven έγραψε: Τρί 19 Μαρ 2019, 21:21 Πόσο απάλευτα βαρετή μπάντα και γιατί τους την έδωσε και το γύρισαν σε επική / βάρβαρη -και καλά- φάση...;
Mα σε σχεδόν ολόκληρη τη πορεία τους παίζουν έτσι... Έχουν φτάσει στον ένατο δίσκο και μόνο τα 2 πρώτα είναι "στονεράδικα".

Tρομερή μπάντα με μια εξαιρετική τριπλέτα-σερί ("Wolf's Return", "Iron Will", "Hammer of the North") και τους υπόλοιπους δίσκους να ακολουθούν στο ίδιο μοτίβο, με το "The Hunt" να διαφέρει ελαφρώς με κάποια περισσότερα "hard rock" στοιχεία, πέρα από τη Manowar meets Bathory meets Judas Priest αισθητική.

Το "Wolf God" ακολουθεί το ίδιο μοτίβο, αλλά μετά από τόσα albums στο ίδιο ύφος, ίσως κουράσει κάποιους, αφού επαναλαμβάνονται σε έντονο βαθμό, εδώ και 2-3 albums. Aκόμα και στιχουργικά, όλα πλέον μοιάζουν σε βαθμό Manowar, Dio, Running Wild generator. Παρόλα αυτά, παραμένουν μέχρι και έντονη επιρροή για μπάντες όπως οι Visigoth, όπως έχουν δηλώσει οι ίδιοι οι Αμερικάνοι.

Το "Wolf God", δεν είναι άσχημο, αλλά δεν ξέρω αν θα το συναντήσουμε σε top λίστες, σε μια (ήδη) εντυπωσιακή χρονιά.

Όποιος θέλει να ασχοληθεί τώρα μαζί τους, προτείνω για αρχή το "Hammer of the North".
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Στηρίζω σοφά λόγια Αντρέα. Επιπλέον το ότι είναι φανατικοί manowarαδες τους δίνει πόντους.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Νέο σινγκλάκι:



Συμπαθητική μπάντα είναι δε λέω, πιο "προβλεπέ" και από "νέο" που παρουσιάζεται στο Μεγάλο Πεύκο :P Ποτέ δεν κατάλαβα τον ντόρο που έγινε ένα φεγγάρι με την πάρτη τους. Δεν είναι κ οι WOLF στη τελική :pepe: :woohoo:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Τελικά ρε παίδες το ακούσατε; Σας άρεσε; Εμένα για ακόμα μια φορά δε....

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Scrollkeeper έγραψε: Κυρ 09 Ιουν 2019, 13:21 Τελικά ρε παίδες το ακούσατε; Σας άρεσε; Εμένα για ακόμα μια φορά δε....

το τσίμπησα κιόλας. Καλό είναι αλλά στα γνωστά πρότυπα τους. Δλδ δεν κάνει την διαφορά από τα τρία προηγούμενα και η μπάντα έχει φτάσει εδώ και καιρό το ταβάνι της δυστυχώς. Περνάει ευχάριστα η ώρα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

GRAND MAGUS - Wolf God (2019)

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

εμένα μου άρεσε αρκετά
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”