MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από CountRaven »

[mention]Stormbringer7[/mention]
Μα κανείς δεν μίλησε για επαγγελματική γραφή. Το παίρνεις χαλαρά και κάνεις μερικά σχόλια για ότι είδες. Δεν το λέω για να πιέσω αλλά για να διευκρινίσω πιθανώς και για τους άλλους που πιθανών να θέλουν να γράψουν κάτι και τελικά να μην το κάνουν.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από Zippo190 »

ο Eric Adams εξηγεί γιατί πίσω από αυτόν υπάρχει το χάος. Όχι μόνο σαν τραγουδιστής αλλά και σαν άνθρωπος. Τι δεν καταλαβαίνετε;

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Πρόσφατα έπεσα πάνω σε αυτό:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

έλα παππού μου να σου δείξω τ'αμπελοχωραφά σου
(Adams, Dio, Messiah λέει στο τέλος του βίντεο, ξεστραβωθείτε)
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Δεν είπε κάτι καινούριο, απλά όπως και να έχει, γουστάρεις να τα ακούς από κάποιον που δεν ανήκει στη σφαίρα επιρροής των 4ων πρώτων MANOWAR :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Ξέρει κανένας αν θα κυκλοφορήσουν τα imperial editions σε βινύλια;
Πολύ ωραίες δουλειές και με καταπληκτικό remastered ήχο (τα κατεβασμένα που ακούω!). Ίσως το hail to England είναι λίγο πιο προσεγμένο. Μ αρέσει πολύ που μετράνε στην αρχή σχεδόν κάθε κομματιού και δίνεται η αίσθηση live στο στούντιο!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

δεν ξέρω, ελπίζω όχι γιατί κάτω από ένα 30άρι δεν θα πωλούνται :P
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Μαθαίνω από έγκυρες πηγές ότι ο αρχηγός τα έχει χάσει τελείως, ρίχνει τιμές στο κόστος και τα Imperial editions καθώς και το Final battle είναι ξεφτυλισμένα φτηνά.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Δεν θα κυκλοφορησουν σε βινυλιο από οσο ξέρω δυστυχώς... Μακάρι να αλλάξουν γνώμη..
[mention]Zippo190[/mention] η τριάδα εδώ θα πωλείται 30!!!
Εγω τα πλήρωσα 40 λόγω Σκανδιναβίας
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από Starman »

Πέρα από τα της μουσικής το όλο concept είναι μεγάλη επιχειρηματική κίνηση. Ξεκινάει περιοδεία χωρίς κάτι καινούργιο στις αποσκευές και ξαφνικά σου σκάει πακέτο 3 κυκλοφοριών εκ των οποίων το ένα είναι νέο ep και δύο μουσικούς ογκόλιθους με νέο ήχο και αρπάζει με τη μία όλους τους οπαδούς από το λαιμό (και από το πορτοφόλι). Όλο αυτό ενισχύεται από το γεγονός ότι πωλούνται αποκλειστικά στο τουρ σε χαμηλή ομολογουμένος τιμή, αφού έχει το περιθώριο να κάνει κάτι τέτοιο μιας και βγαίνουν από τη δική τους εταιρεία. Ανάλογα τη χώρα λοιπόν έχουν καβαντζώσει 30 – 40 ευρώ επιπλέον από κάθε πραγματικό οπαδό τους. Φαντάζομαι σε δεύτερο χρόνο θα τα δούμε και στην αγορά.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Stormbringer7 έγραψε: Τετ 24 Απρ 2019, 01:30 Δεν θα κυκλοφορησουν σε βινυλιο από οσο ξέρω δυστυχώς... Μακάρι να αλλάξουν γνώμη..
@Zippo190 η τριάδα εδώ θα πωλείται 30!!!
Εγω τα πλήρωσα 40 λόγω Σκανδιναβίας
μισό λεπτό, διαβάζω 30€ σύνολο; ΄Οχι 30€ το καθένα όπως και θα έπρεπε. Δηλαδή ο Αρχηγός κάνει προσβάσιμες στον καθένα αυτές τις μηλόπετρες του heavy metal; Τι άλλο θέλετε πια;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από Aphelian »

Ισχυει, πολυ εξυπνη κινηση απο τον αρχηγο.
Βεβαια, οταν μιλαμε για Re-mix / Remaster και οχι επανηχογραφησεις εγω θα αγοραζα και CD με σκετα τα φωνητικα του Αdams καθως μιλαμε για τις απολυτες ερμηνειες στους 2 καλυτερους δισκους στο ειδος (ή ever στη μουσικη αν μιλαμε για το Into Glory Ride).

Ειμαι περιεργος αν θα κανει το ιδιο με το Sign of the Hammer και Fighting the World που σιγουρα θα ειχε πολυ ενδιαφερον να τα δουμε με καινουριο approach στην παραγωγη.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από rbrigade »

Την αρχική έκδοση του Defender σε remix/remaster έπρεπε να χώσει μέσα στην επανέκδοση του Into glory ride, αυτό θα μέτραγε απεριόριστα
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Zippo190 έγραψε: Τετ 24 Απρ 2019, 09:04
Stormbringer7 έγραψε: Τετ 24 Απρ 2019, 01:30 Δεν θα κυκλοφορησουν σε βινυλιο από οσο ξέρω δυστυχώς... Μακάρι να αλλάξουν γνώμη..
@Zippo190 η τριάδα εδώ θα πωλείται 30!!!
Εγω τα πλήρωσα 40 λόγω Σκανδιναβίας
μισό λεπτό, διαβάζω 30€ σύνολο; ΄Οχι 30€ το καθένα όπως και θα έπρεπε. Δηλαδή ο Αρχηγός κάνει προσβάσιμες στον καθένα αυτές τις μηλόπετρες του heavy metal; Τι άλλο θέλετε πια;
Εμ τα βλέπεις;;; πόσο πιο large πια το αφεντικό;; τσαμπα πραμα αλλά κ παλι θα δεις τον Ιούνιο γκρίνια κ γιαυτο! Έλεος δηλ!!!
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - The Final Battle I (EP)

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Προσκυνω υπογραφές [mention]Zippo190[/mention] και [mention]Aphelian[/mention]...
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”