IDLE HANDS - Mana

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

IDLE HANDS - Mana

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Πέμ 30 Μάιος 2019, 13:08 Εμένα μ αρέσουν τα άλμπουμ του Randy Rhoads, αν και θα έπρεπε να βρει καλύτερο τραγουδιστή. :D
η αλήθεια είναι ότι τα τέσσερα πρώτα είναι τυπικά καλοί δίσκοι της εποχής. Επίσης Jake E.Lee >> Randy Rhoads.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

IDLE HANDS - Mana

Δημοσίευση από trigger »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 30 Μάιος 2019, 15:14
Priamos έγραψε: Πέμ 30 Μάιος 2019, 13:08 Εμένα μ αρέσουν τα άλμπουμ του Randy Rhoads, αν και θα έπρεπε να βρει καλύτερο τραγουδιστή. :D
η αλήθεια είναι ότι τα τέσσερα πρώτα είναι τυπικά καλοί δίσκοι της εποχής.
1980, 1981, 1983, 1986???

για πες ?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

IDLE HANDS - Mana

Δημοσίευση από CountRaven »

Έχουμε και λαχταριστό video του "Give Me To The Night".

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

IDLE HANDS - Mana

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τελείως 1989 το βίντεο
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

IDLE HANDS - Mana

Δημοσίευση από rbrigade »

Τα φωνητικά είναι πολύ κούραση, ειδικά όταν προσπαθεί να ακουστεί πιο βαθύς. Σε άλλα σημεία, όταν τραγουδάει πιο φυσικά και ψηλά ακούγεται καλύτερος. Μακάρι μελλοντικά να εμπλακεί παραγωγός με αρχίδια και να βάλει τάξη. Επίσης δεν ακούω και τις φοβερές φωνητικές μελωδίες, σε αρκετά σημεία είναι πολύ ξερός και διεκπεραιωτικός, με την έννοια ότι αντί να βρει μια ωραία φράση ή έναν ωραίο χρωματισμό πετάει μια ξερή γαϊδουροφωνή. Αυτά δεν νομίζω ότι περνάνε στο συγκεκριμένο είδος, απ' όπου όσο να' ναι πέρασαν κάποιες πολύ χαρακτηριστικές και όμορφες φωνές. Δεν ξέρω αν το κάνει για να δώσει μια επίφαση μεταλλοσύνης και αγριάδας στην όλη φάση, μην μας πούνε και φλώρους... Υπάρχουν 2-3 κομμάτια που μου αρέσουν και άλλα 2-3 που αν δεν τα γαμούσε φωνητικά θα ήταν και αυτά συμπαθητικά. Πάντως δεν μου αρέσει να επιβραβεύονται τέτοιες αισθητικές επιλογές (όπως και με τις τσιρίδες των Riot City...)
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

IDLE HANDS - Mana

Δημοσίευση από Priamos »

Έλα mana να με δεις, τώρα που μαι λοκατζης.

Έπρεπε να το πω. Συνεχίστε.
Υγ. Φτου!!! Το χα πει και νωρίτερα! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

IDLE HANDS - Mana

Δημοσίευση από rbrigade »

Τώρα που το λες το κομμάτι Mana είναι και το καλύτερο του δίσκου! :D
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

IDLE HANDS - Mana

Δημοσίευση από CountRaven »

Η ακρόαση των περσινών άλμπουμ από Τσοβόλα δίνει μια ξεχωριστή πνοή στο φόρουμ πρέπει να το παραδεχτούμε όλοι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

IDLE HANDS - Mana

Δημοσίευση από Starman »

Η αλήθεια είναι ότι συζητάμε πολλές φορές για δίσκους που έχουν ωριμάσει στα αφτιά μας και με την ευκαιρία τους αξιολογούμε καλύτερα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”