TANITH - In Another Time

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από Scrollkeeper »



They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εξωφυλλάρα.-
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από Spyros »

Ξερουμε αν θα έχει μέσα και τις δύο κομματάρες από το 7αρι?
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από theBox »

Κατσε ειμαι δουλεια κ δεν μπορω να ακουσω αλλά το citadel υπηρχε στο 7αρι...Αρα Σπυρο, σιγουρα τη μια θα την εχει.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Έχω την αίσθηση πως "έσπασαν" το Citadel από το 7" στη μέση γιαυτό κατέληξε να είναι 5λεπτο στο video της Metal Blade. Το "Eleven Years" περιλαμβάνεται και αυτό στο tracklist, αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ακούσει το πρόμο οπότε δεν ξερω αν κ τι μπορεί να έχει αλλάξει.

[mention]Xstroyer[/mention] [mention]CountRaven[/mention] ίσως να γνωρίζουν κάτι παραπάνω :woohoo:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από Xstroyer »

Το ακούω 2 ημέρες σερί και είναι εξαιρετικό το album. Και τα 2 κομμάτια υπάρχουν μέσα.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ανέβηκε κ νέο κομμάτι στο τιουμπ:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από CountRaven »

Πολύ χαίρομαι που αρχίζει να συμπληρώνεται η δεκάδα μου με τα άλμπουμ της χρονιάς.

Και τα δύο κομμάτια από το 7" υπάρχουν μέσα χωρίς περικοπές.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από Starman »

CountRaven έγραψε: Παρ 03 Μάιος 2019, 04:22 Πολύ χαίρομαι που αρχίζει να συμπληρώνεται η δεκάδα μου με τα άλμπουμ της χρονιάς.
Τέτοιες δηλώσεις με βάζουν στη πρίζα.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
giorgos
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ 15 Μάιος 2019, 12:46

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από giorgos »

Πολύ καλή κυκλοφορία με κάποιες κομματάρες όπως το Citadel και το Wings of an owl. Στηρίζουμε Russ Tippins και μακάρι η συνέχεια να είναι ανάλογη.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από CountRaven »

Σε επίπεδο συνθέσεων μιλάνε για δισκάρα. Όχι πως υστερεί αλλού απλά το song writting είναι το δυνατό του σημείο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από Priamos »

Για να πω την αληθεια, τους ειχα υποτιμησει γιατι εχουν καποιες "ανεμελες" στιγμες που απεχθανομαι γενικοτερα. Τωρα που τους ακουω προσεκτικα, βλεπω οτι εχουν πολυ ενδιαφερον και αρκετο "ψωμι".
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Δευ 10 Ιουν 2019, 15:24 Για να πω την αληθεια, τους ειχα υποτιμησει γιατι εχουν καποιες "ανεμελες" στιγμες που απεχθανομαι γενικοτερα. Τωρα που τους ακουω προσεκτικα, βλεπω οτι εχουν πολυ ενδιαφερον και αρκετο "ψωμι".
Σωστός ο παππούς!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

TANITH - In Another Time

Δημοσίευση από theBox »

Λοιπον να πω κι εγω την (λιγο) αιρετικη μου άποψη...

Βρίσκω το δισκο πόλυ άνισο δυστυχως. Τα μισά κομματια ειναι ΕΠΗ (citadel, wings of the owl, cassini's last plunge και eleven years) και τα άλλα μισα μπαινουν απο το ενα αυτι και βγαίνουν απο το άλλο ( under the stars, mountain, dionysus, under the stars reprise) με το Book of changes να βρισκεται καπου στη μέση. Σε γενικες γραμμές θετικο το πρόσημο (τραγουδια σαν τα πρωτα που ανεφερα ΔΕΝ γραφονται καθε μερα), αλλά δυστυχως δεν μπορω να ευχαριστηθώ τη "ροή" του άλμπουμ όσο ονειρευόμουν απο τα πρώτα δείγματα.

Σαν εναρκτήριο βημα πάντως, πολυ αξιόλογο και ελπίζω η συνέχεια να είναι μόνο ανοδική!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”