SABATON - Bismarck (single/B-side

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

SABATON - Bismarck (single/B-side

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Για κάποιο περίεργο λόγο μου άρεσε τόσο ώστε να μην κλείσω το ταμπ στα 5 δευτερόλεπτα :D :D



They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SABATON - Bismarck (single/B-side

Δημοσίευση από Starman »

Για μένα που ακούω Sabaton (ναι, το τελευταίο ήταν πατάτα και light, με εξαίρεση 1 -2 τραγούδια), μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Έχει αυτό το catchy feeling, ειδικά στο ρεφραίν με τη συνοδεία κιθάρας και πλήκτρων. Το ξανάκουσα και χωρίς να βλέπω το εντυπωσιακό ομολογουμένως βίντεο και η πρώτη μου άποψη ενισχύθηκε. Αρχίστε τους αφορισμούς τώρα. :D
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SABATON - Bismarck (single/B-side

Δημοσίευση από Zippo190 »

Scrollkeeper έγραψε: Τρί 23 Απρ 2019, 00:42 Για κάποιο περίεργο λόγο μου άρεσε τόσο ώστε να μην κλείσω το ταμπ στα 5 δευτερόλεπτα :D :D



κανονικά θέλει format και αλλαγή ip να εξαφανιστεί κάθε ίχνος.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

SABATON - Bismarck (single/B-side

Δημοσίευση από Xstroyer »

Δεν είναι κακό το κομμάτι.

Πάντως, σε πείσμα των Ευρωπαίων "τρουάδων", σημαντικό κομμάτι του αμερικάνικου underground (μέλη μπαντών όπως Eternal Champion, Graven Rite, Sumerlands κτλ) προσκυνάνε τους Sabaton.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

SABATON - Bismarck (single/B-side

Δημοσίευση από Aphelian »

Starman έγραψε: Τρί 23 Απρ 2019, 07:49 Για μένα που ακούω Sabaton (ναι, το τελευταίο ήταν πατάτα και light, με εξαίρεση 1 -2 τραγούδια), μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Έχει αυτό το catchy feeling, ειδικά στο ρεφραίν με τη συνοδεία κιθάρας και πλήκτρων. Το ξανάκουσα και χωρίς να βλέπω το εντυπωσιακό ομολογουμένως βίντεο και η πρώτη μου άποψη ενισχύθηκε. Αρχίστε τους αφορισμούς τώρα. :D
Και για εμενα που ΔΕΝ τους αντεχω, το κομματι μου φανηκε αισθητα καλυτερο απ'οτι περιμενα,τολμω να πω οτι μου αρεσε πολυ. Εχει βεβαια αυτο το "παιδικο" approach οπως ολα τους τα κομματια, αλλα ειναι νομιζω απο τα καλυτερα δειγματα που εχω ακουσει.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

SABATON - Bismarck (single/B-side

Δημοσίευση από theBox »

Δισκάρες τα Carolus Rex και Heroes, τρελή πατατα το προηγούμενο (last stand). Πολυ ωραιο το καινουριο δειγμα. Αν όλα πανε καλά θα με απασχολήσει ο δισκος, οι sabaton αποτελουν την ένοχη απόλαυσή μου. :P
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SABATON - Bismarck (single/B-side

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Τρί 23 Απρ 2019, 10:40 Δεν είναι κακό το κομμάτι.

Πάντως, σε πείσμα των Ευρωπαίων "τρουάδων", σημαντικό κομμάτι του αμερικάνικου underground (μέλη μπαντών όπως Eternal Champion, Graven Rite, Sumerlands κτλ) προσκυνάνε τους Sabaton.
Οι Αμερικανοί ανέκαθεν είχαν κικιρίκου ακούσματα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

SABATON - Bismarck (single/B-side

Δημοσίευση από theBox »

Επισης ειναι συνθετικα ΠΟΛΥ ανωτερο απο ΟΛΟ το ep των Manowar, και κάνω τη συγκριση γιατι περα απο τη μουσικη συγγένεια, είναι ανάλογης αισθητικής και σοβαρότητας. Απλα με λιγο πιο ενδιαφερον στιχουργικο θέμα. :P
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

SABATON - Bismarck (single/B-side

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πολύ καλό
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

SABATON - Bismarck (single/B-side

Δημοσίευση από theBox »

Εν τω μεταξυ, το τραγουδι δεν θα περιεχεται στο αλμπουμ, και πως θα μπορουσε άλλωστε αφου αναφερεται σε θωρηκτό του Β'ΠΠ, ενώ το αλμπουμ ειναι κονσεπτ για τον Α'ΠΠ.

εντιτ...προφανως το παραπανω κεφτεδακι γνωσης, υπαρχει και στο αρθρο του FS, που τσεκαρα ετεροχρονισμένα. :P :P :P
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Τρί 23 Απρ 2019, 20:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

SABATON - Bismarck (single/B-side)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εγώ γούσταρα γιατί ανακατεύτηκε και η Wargaming.NET καθότι έλιωνα παλιά στo World of Tanks :D :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”