MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Stormbringer7 έγραψε: Τετ 08 Μάιος 2019, 17:04
vasilis2112 έγραψε: Τετ 08 Μάιος 2019, 14:49
Starman έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 18:52 Ή θα σου τα φέρουν delivery στο σπίτι αν είσαι τυχερός και καλό παιδί ή θα τα πάρεις από τη συναυλία τους στις 14/6 όπως εγώ. ;)
Όπως κι εγώ! ;)

Αλλά πρέπει να εξακριβώσουμε αν θα βγουνε βινύλιο! Αυτα τα remix με τέτοιο punch που έχουν τονισμένα τύμπανα-μπάσο, με ένα καλό βινυλιακο mastering, θα ναι αποκάλυψη!!!
Παντως και να βγουν σε βινυλιο δεν θα υπάρχει στο merch τον Ιούνιο σίγουρα! Αλλά κ παλι σε βινυλιο τα παλιά είναι μοναδικά κι αξεπέραστα ;)
Ναι εννοείται δεν το συζητάμε! Καμία σύγκριση.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Re: MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από castledemon »

Μόλις είδα ότι το έχει ο ALONE προς 14.5 έκαστο
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από CountRaven »



Κείμενο μου στον Εισβολέα για το Into Glory Ride -και την επανακυκλοφορία-.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Aphelian »

Μπραβο για το κειμενο και ολη την αναλυση! Ο αγαπημενος μου δισκος αν ΕΠΡΕΠΕ να επιλεξω με το πιστολι στο κεφαλι.

Μια μικρη μικρη μονο επισημανση σχετικα με τα "σημεία εκείνα οπού οι κιθάρες γίνονται εντελώς clean και χτίζουν με τη μορφή θέματος, ένα σαφή μελωδικό υπόβαθρο" δεν ειναι σε κανενα κομματι κιθαρες, τα παντα ειναι μπασο.

Κραταει τη σημαια ο Αρχηγος!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από CountRaven »

Aphelian έγραψε: Τρί 11 Ιουν 2019, 20:46 Μπραβο για το κειμενο και ολη την αναλυση! Ο αγαπημενος μου δισκος αν ΕΠΡΕΠΕ να επιλεξω με το πιστολι στο κεφαλι.

Μια μικρη μικρη μονο επισημανση σχετικα με τα "σημεία εκείνα οπού οι κιθάρες γίνονται εντελώς clean και χτίζουν με τη μορφή θέματος, ένα σαφή μελωδικό υπόβαθρο" δεν ειναι σε κανενα κομματι κιθαρες, τα παντα ειναι μπασο.

Κραταει τη σημαια ο Αρχηγος!
Χίλια ευχαριστώ. Έχεις δίκιο. H εισαγωγή του Gates είναι μπάσο. Αλλά του March είμαι σίγουρος ότι ακούω και κιθάρα -πείτε και οι άλλοι ρε παίδες-, θα προσθέσω και το μπάσο για να είμαι σίγουρα καλυμμένος εφόσον είναι αναφορά γενική στα ακουστικά σημεία. Και πάλι ευχαριστώ.

edit:

πχ. Ο αρπισμός στο 3:51 για κιθάρα μου ακούγεται.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

8χορδο μπάσο (σόλο) είναι και στο 3:51, αλλά μηδενική σημασία έχει. Τη μυσταγωγία κ τη λυρικότητα που εκπέμπει ο συγκεκριμένος δίσκος δεν κατάφερε να τη ξεπεράσει κανείς - ούτε ακόμα και οι ίδιοι στη μετέπειτα πορεία τους - και αυτό είναι που κρατάμε. Κρίμα που δεν θα ακούσουμε ούτε μισή νότα μεθαύριο :/
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Τρί 11 Ιουν 2019, 23:38 8χορδο μπάσο (σόλο) είναι και στο 3:51, αλλά μηδενική σημασία έχει. Τη μυσταγωγία κ τη λυρικότητα που εκπέμπει ο συγκεκριμένος δίσκος δεν κατάφερε να τη ξεπεράσει κανείς - ούτε ακόμα και οι ίδιοι στη μετέπειτα πορεία τους - και αυτό είναι που κρατάμε. Κρίμα που δεν θα ακούσουμε ούτε μισή νότα μεθαύριο :/
Ε κι εσυ, μην γίνεσαι 4πρωτα-κιας προβοκάτορας. Καλό είναι και το warriors of the world...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από LuciferSteele »

απλά καλό? έπος επών!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από theBox »



Μέσα στη μαλακία της, βγήκε και κάτι καλό απο την επιτροπή...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Τετ 12 Ιουν 2019, 20:02

Μέσα στη μαλακία της, βγήκε και κάτι καλό απο την επιτροπή...

Σιγά μη περιμέναμε την επιτροπή να μας μάθει αυτά τα classics.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από asgardlord »

Ήρθαν επιτέλους οι επανεκδόσεις (τις είχα παραγγείλει πριν δυο μήνες), άκουγα πριν το Into Glory Ride στο αμάξι και έκλαιγα από συγκίνηση. Είναι φοβερό πως ανακαλύπτω νέα ηχοχρώματα σε δίσκο που έχω ακούσει κυριολεκτικά χιλιάδες φορές. Νοιώθω σαν να είμαι πάλι 15 χρονών στο δωμάτιό μου να το ακούω πρώτη φορά, και μετά σκέφτομαι σε πόσες μάχες της ζωής με συντρόφευσε και πόσο με καθόρισε όχι μόνο σαν μουσικόφιλο αλλά και σαν προσωπικότητα.

Μόνο Manowar.
Iron wields from armored wrists
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”