MAJESTICA - Above The Sky

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Site Admin
Επικοινωνία:

Πέμ 20 Ιουν 2019, 21:25

Ανάμεσα στους SABATON και τους GLORYHAMMER υπάρχει πάντα χώρος για να γίνουν πραγματάκια. Οι REINXEED, η μπάντα του κιθαρίστα των SABATON, επιστρέφει μετά από μακρόχρονο hiatus με διαφορετικό όνομα και αρκετή όρεξη. Το αποτέλεσμα; Η παρθενική κυκλοφορία των MAJESTICA. Αρκετά τυρένιο στο λυρικό κομμάτι, χωρίς όμως να υστερεί στα της μουσικής, μπαίνει δυνατά στα playlist του καλοκαιριού (ανοιχτό πουκάμισο, παντόφλα 1-4, μπιτσόμπαρο κλπ). Παρακαλούνται οι @theBox, @Aphelian κ @LuciferSteele να ρίξουν μια "αυτιά".

Ακολουθεί review από τη Καναδέζικη πτέρυγα του FS :pasok:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.

Πέμ 20 Ιουν 2019, 22:15

Οι στιχοι του night call girl ειναι οτι πιο αντι-Κουτένιο υπάρχει.

Το αλλο κομματάκι ειναι μια χαρα για καλοκαιράκι. Ροζ σφηνάκι καρπούζι.
1 rbrigade
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.

Πέμ 20 Ιουν 2019, 22:31

Ρε παιδιά σταυρώστε με, αλλά αυτό το είδος του euro – power έχει σταματήσει πολλά χρόνια να με απασχολεί, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Όλα ίδια μου φαίνονται. Πιο ενδιαφέρον μου φάνηκε το πρώτο τραγούδι μόνο και μόνο για τα AOR ψήγματα που έχει, ειδικά στις φωνητικές γραμμές.
Site Admin
Επικοινωνία:

Πέμ 20 Ιουν 2019, 22:51

Δεν ξέρω αν θα τους έλεγα europower για να είμαι ειλικρινής. Αν εξαιρέσουμε το πρώτο που πνίγεται στην AORίλα, ο υπόλοιπος δισκος ακούγεται σαν τη μέταλ έκδοση των BIN :D Δεν είναι για να κόβεις φλέβα, αλλά δεν το λες κ για πεταμα. Τίμια φίλλερ καλοκαιρινή κυκλοφορία ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.

Πέμ 20 Ιουν 2019, 23:04

Μάλλον δεν είμαι ο κατάλληλος να κρίνω τέτοιες μπάντες και μπορεί να τους αδικώ. Ας αρκεστώ σε τίποτα Wretch και Paragon. (Άντε, σας είπα τι ακούω αυτές τις μέρες). ;)

Παρ 21 Ιουν 2019, 06:48

Παντως συμφωνω με Σκρολλ. Επ ουδενι δεν θα το χαρακτηριζα europower αυτο. Εμπίπτει στην κατηγορια pop/cartoon/eurovision metal που συζητούσαμε κάποτε.

Παρ 21 Ιουν 2019, 08:49

@Scrollkeeper

BIN ή BIB;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018

Παρ 21 Ιουν 2019, 09:16

Δεν τρελλαθηκα ιδιαιτερα με οτι εχω ακουσει, εκτος του εξωπραγματικου μπασιστα ενα κομματι που ακουσα (above the sky) δεν μου ειπε πολλα.

Θα δωσω λιγη προσοχη σπιτι να ειμαι λιγο πιο δικαιος!
Site Admin
Επικοινωνία:

Παρ 21 Ιουν 2019, 11:45

CountRaven έγραψε:
Παρ 21 Ιουν 2019, 08:49
@Scrollkeeper

BIN ή BIB;
BIB εννοούσα, ο δαίμονας του τυπογραφείου χτύπησε ξανά :P

Τρί 25 Ιουν 2019, 00:41

Το αντικουτένιο κομμάτι με άλλο τραγουδιστή και αξιοπρεπείς στίχους θα ήταν ωραίο. Τώρα είναι μόνο για γέλια

Τετ 26 Ιουν 2019, 22:56

Αγνός μαζοχισμός.
1 theBox

Πέμ 25 Ιούλ 2019, 08:26

Ρε σεις...τα βιντεακια στην αρχη το αδικουν τρελλα νομιζω. Ακουσα το μισο δισκο σημερα στο αμαξι για δουλεια, και ειναι πολυ καλος για το ειδος του. Το οποιο ειδος ειναι ΠΟΛΥ πιο europower απ οτι αφηνουν τα βιντεακια να εννοηθει.

Οκ, προφανως ΚΑΜΙΑ πρωτοτυπια, το ειδος ειναι 100% στιλιζαρισμένο, αλλα τα κομματια ειναι καλογραμμένα και οι ενορχηστρώσεις και η παραγωγη τουμπανο.

Εν τω μεταξυ, η κουφαλα ο Σκρολλ, το παιζει αντεργκραου ντουμας, αλλά ο,τι europower προτείνει ειναι συνήθως απο αξιολογο και πάνω.
1 rbrigade
Site Admin
Επικοινωνία:

Πέμ 25 Ιούλ 2019, 10:00

@theBox Ωχ.. μην τα λές αυτά. Θα μας κρεμάσουν κουδούνια :P
1 theBox
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”