MAJESTICA - Above The Sky

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ανάμεσα στους SABATON και τους GLORYHAMMER υπάρχει πάντα χώρος για να γίνουν πραγματάκια. Οι REINXEED, η μπάντα του κιθαρίστα των SABATON, επιστρέφει μετά από μακρόχρονο hiatus με διαφορετικό όνομα και αρκετή όρεξη. Το αποτέλεσμα; Η παρθενική κυκλοφορία των MAJESTICA. Αρκετά τυρένιο στο λυρικό κομμάτι, χωρίς όμως να υστερεί στα της μουσικής, μπαίνει δυνατά στα playlist του καλοκαιριού (ανοιχτό πουκάμισο, παντόφλα 1-4, μπιτσόμπαρο κλπ). Παρακαλούνται οι [mention]theBox[/mention], [mention]Aphelian[/mention] κ [mention]LuciferSteele[/mention] να ρίξουν μια "αυτιά".

Ακολουθεί review από τη Καναδέζικη πτέρυγα του FS :pasok:





They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6299
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από theBox »

Οι στιχοι του night call girl ειναι οτι πιο αντι-Κουτένιο υπάρχει.

Το αλλο κομματάκι ειναι μια χαρα για καλοκαιράκι. Ροζ σφηνάκι καρπούζι.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από Starman »

Ρε παιδιά σταυρώστε με, αλλά αυτό το είδος του euro – power έχει σταματήσει πολλά χρόνια να με απασχολεί, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Όλα ίδια μου φαίνονται. Πιο ενδιαφέρον μου φάνηκε το πρώτο τραγούδι μόνο και μόνο για τα AOR ψήγματα που έχει, ειδικά στις φωνητικές γραμμές.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Δεν ξέρω αν θα τους έλεγα europower για να είμαι ειλικρινής. Αν εξαιρέσουμε το πρώτο που πνίγεται στην AORίλα, ο υπόλοιπος δισκος ακούγεται σαν τη μέταλ έκδοση των BIN :D Δεν είναι για να κόβεις φλέβα, αλλά δεν το λες κ για πεταμα. Τίμια φίλλερ καλοκαιρινή κυκλοφορία ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από Starman »

Μάλλον δεν είμαι ο κατάλληλος να κρίνω τέτοιες μπάντες και μπορεί να τους αδικώ. Ας αρκεστώ σε τίποτα Wretch και Paragon. (Άντε, σας είπα τι ακούω αυτές τις μέρες). ;)
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6299
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από theBox »

Παντως συμφωνω με Σκρολλ. Επ ουδενι δεν θα το χαρακτηριζα europower αυτο. Εμπίπτει στην κατηγορια pop/cartoon/eurovision metal που συζητούσαμε κάποτε.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από CountRaven »

[mention]Scrollkeeper[/mention]

BIN ή BIB;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 664
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από Aphelian »

Δεν τρελλαθηκα ιδιαιτερα με οτι εχω ακουσει, εκτος του εξωπραγματικου μπασιστα ενα κομματι που ακουσα (above the sky) δεν μου ειπε πολλα.

Θα δωσω λιγη προσοχη σπιτι να ειμαι λιγο πιο δικαιος!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

CountRaven έγραψε: Παρ 21 Ιουν 2019, 08:49 @Scrollkeeper

BIN ή BIB;
BIB εννοούσα, ο δαίμονας του τυπογραφείου χτύπησε ξανά :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από rbrigade »

Το αντικουτένιο κομμάτι με άλλο τραγουδιστή και αξιοπρεπείς στίχους θα ήταν ωραίο. Τώρα είναι μόνο για γέλια
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από Xstroyer »

Αγνός μαζοχισμός.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6299
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από theBox »

Ρε σεις...τα βιντεακια στην αρχη το αδικουν τρελλα νομιζω. Ακουσα το μισο δισκο σημερα στο αμαξι για δουλεια, και ειναι πολυ καλος για το ειδος του. Το οποιο ειδος ειναι ΠΟΛΥ πιο europower απ οτι αφηνουν τα βιντεακια να εννοηθει.

Οκ, προφανως ΚΑΜΙΑ πρωτοτυπια, το ειδος ειναι 100% στιλιζαρισμένο, αλλα τα κομματια ειναι καλογραμμένα και οι ενορχηστρώσεις και η παραγωγη τουμπανο.

Εν τω μεταξυ, η κουφαλα ο Σκρολλ, το παιζει αντεργκραου ντουμας, αλλά ο,τι europower προτείνει ειναι συνήθως απο αξιολογο και πάνω.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MAJESTICA - Above The Sky

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

[mention]theBox[/mention] Ωχ.. μην τα λές αυτά. Θα μας κρεμάσουν κουδούνια :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”