Steel Shock - With Fire & Steel (2019)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
RedSharks
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Τετ 12 Σεπ 2018, 10:25

Steel Shock - With Fire & Steel (2019)

Δημοσίευση από RedSharks »



Κυκλοφόρησε τον Φεβρουάριο από τον Alone και μιας και δεν υπήρχε θέμα για αυτό, είπα να ανοίξω εγώ.

Άλλη μια χαμένη ευκαιρία κατά τη γνώμη μου. Ευκαιρία, γιατί η μπάντα βγάζει ωραίο αυθεντικό 80s heavy/power feel και ο τραγουδιστής δεν είναι κακός (χωρίς να είναι και τίποτα ιδιαίτερο). Χαμένη, γατί σε όλο το δίσκο έχεις την αίσθηση ότι ακούς το ίδιο κομμάτι στο repeat. Τα πάντα μοιάζουν μεταξύ τους. Αν είχαν στρωθεί να γράψουν μερικά πιο πιασάρικα riff και κανένα ρεφραίν της προκοπής, ο δίσκος θα έσπερνε, αλλά φαίνεται ότι απλά δεν το έχουν καθόλου συνθετικά.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Steel Shock - With Fire & Steel (2019)

Δημοσίευση από rbrigade »

Αυτό που γράφεις στο τέλος είναι σαν να λες ''αν η Σαπφώ Νοταρά είχε βυζάρα κωλάρα θα ήταν παίδαρος''...
Άβαταρ μέλους
RedSharks
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Τετ 12 Σεπ 2018, 10:25

Steel Shock - With Fire & Steel (2019)

Δημοσίευση από RedSharks »

rbrigade έγραψε: Σάβ 17 Αύγ 2019, 03:29 Αυτό που γράφεις στο τέλος είναι σαν να λες ''αν η Σαπφώ Νοταρά είχε βυζάρα κωλάρα θα ήταν παίδαρος''...
:D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
RedSharks
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Τετ 12 Σεπ 2018, 10:25

Steel Shock - With Fire & Steel (2019)

Δημοσίευση από RedSharks »

RedSharks έγραψε: Σάβ 17 Αύγ 2019, 03:00 Αν είχαν στρωθεί να γράψουν μερικά πιο πιασάρικα riff
Ορισμός του όρου «πιασάρικο riff» από 80s μπάντα των 2 ντέμο και του ενός 7". Όλοι σήμερα αντιγράφουν τον ήχο, το ντύσιμο, τα εξώφυλλα και την αισθητική αυτών των μπαντών, αλλά δεν μπορούν να αντιγράψουν την έμπνευση. Μόνο 80s ρε.

Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Steel Shock - With Fire & Steel (2019)

Δημοσίευση από Starman »

Πριν κάτι μήνες που το άκουγα κάπου είχα γράψει ότι μάλλον είναι υποδεέστερο από το προηγούμενο. Σήμερα δε μπορώ να θυμηθώ ούτε ένα σημείο του, σε αντίθεση με το πρώτο που έχει τραγούδια που μου έχουν μείνει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”