NEMESIS (pre-Candlemass)-Live 1983

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

NEMESIS (pre-Candlemass)-Live 1983

Δημοσίευση από apeitharxos »

Υπέπεσε στην αντίληψή μου, οπότε νομίζω ότι τουλάχιστον το γεγονός είναι κάτι παραπάνω από άξιο αναφοράς...ο Count Raven μπορεί και να έχει χύσει ήδη (αν δεν το ξέρει ήδη το γεγονός)

Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

NEMESIS (pre-Candlemass)-Live 1983

Δημοσίευση από LuciferSteele »

έχουμε δείγμα του πως ακούγεται κάτι τέτοιο?
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

NEMESIS (pre-Candlemass)-Live 1983

Δημοσίευση από apeitharxos »

LuciferSteele έγραψε: Παρ 20 Σεπ 2019, 20:58 έχουμε δείγμα του πως ακούγεται κάτι τέτοιο?
τώρα είδα την ερώτηση...όχι, δεν γνωρίζω καθόλου, εδώ εξαντλήθηκε ήδη και η κασέτα...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

NEMESIS (pre-Candlemass)-Live 1983

Δημοσίευση από Starman »

Δεν θα την έπαιρνα αυτή την κυκλοφορία γιατί προηγούνται άλλες, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι ίδιες οι μπάντες θάβουν τις δουλειές τους κυκλοφορώντας τες μόνο σε κασέτες και σε τόσες λίγες κόπιες. Δεν νομίζω ότι οι βαμμένοι οπαδοί των Candlemass που τα θέλουν όλα, είναι μόνο 100 ή 200. Οκ δώστε στους φετιχιστές την κασέτα, αλλά βγάλτε το και στα άλλα φορμάτ για τους υπόλοιπους και ας είναι και λίγα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”