WOLF - Feeding the Machine (2020)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από trigger »

ο δισκος που θα "αναστήσει" τον Vic
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από Priamos »

trigger έγραψε: Πέμ 23 Ιαν 2020, 13:03 ο δισκος που θα "αναστήσει" τον Vic
O [mention]Vic[/mention] πιστεύω ότι έχει εξαφανιστεί, γιατί η παλιά καλή τεχνη της φορουμικης σεντονοποιειας, έχει απαξιωθεί από τη νεολαία. Από τις 1376 σειρές που έγραφε κατά μέσο ορον, διαβάζαμε τις 426 , καταλαβαίναμε τις 128, 3 και συνήθως απαντούσαμε μονολεκτικά: " Σωστά!! ", "Μπούρδες!" , "ΕΜΠ 1" :D κλπ.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από trigger »

Μίλα για τον εαυτό σου Πριαμε.
Σίγουρα κάτι θα έχει να πει για τους κοιλιακούς του Νικόλα 😛
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από Vic »

Bασικά είμαι σε φάση αποχής με λίγες εξαιρέσεις εδώ και καιρό, βάλε και μια περίεργη κατάσταση τους τελευταίους 2 μήνες, δουλειά που γίνεται όλο και πιο busy, κάπως έτσι.

Για την μπαντάρα τώρα (ποιο ξεφούσκωμα, ένα μετριοκαλό δίσκο έχουν σε όλη την καριέρα τους - το Legions... που έχει και 3 έπη), περιμένω με μεγάλη προσμονή το νέο δίσκο. Το νέο κομμάτι δεν με ενθουσίασε, στην αρχή μου φάνηκε μέτριο, με 3 ακροάσεις το εκτιμώ περισσότερο και νομίζω λάιβ θα δουλέψει πολύ καλά, πάντως περιμένω πολύ πιο καυτά πράγματα. Αυτό θα έμπαινε στα καλούτσικα του Legions (π.χ. Full Moon Possession), πιο πάνω όχι. Φωνή σε εξαιρετική φόρμα, παραγωγή καλή, αντικαταστάτες ευτυχώς άξιοι.

Ο Νίκλας είναι θεούλης, με κοιλιακούς ή όχι.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Κυκλοφόρησε και δεύτερο σινγκλάκι:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από CountRaven »

Το άλμπουμ δίνει πόνο. Review σύντομα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από Vic »

Το Shoot to Kill είναι κομματάρα σωστή όπως πρέπει. Είμαι σίγουρος ότι θα είναι έπος ο δίσκος.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από Starman »

Πω ρε [mention]Scrollkeeper[/mention] τι ζημιά μου έκανες σήμερα; Όσο εσείς ασχολείστε με τις δηθενιές του Πρίαμου, εγώ το έχω ακούσει 7 – 8 φορές στο repeat και δεν λέω να ξεκολλήσω.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από Starman »

Η άποψή μου είναι, ότι είναι υποδεέστερο από τα δύο προηγούμενα singles που είναι κομματάρες, χωρίς όμως να διαφοροποιεί την εικόνα που έχω για το σύνολο. Δείχνει ότι θα είναι στη λίστα της χρονιάς.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Re: WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από Vic »

Ο δίσκος είναι πάρα πολύ καλός, δεν έχω αποφασίσει ακόμα πόσο καλός αλλά μου θυμίζει τις αντιδράσεις μου στο προηγούμενο, που ξεκίνησα από 8 και έφτασα στο 9αρι.

Το μόνο που θα πω είναι ότι δεν χρειαζόταν 12 κομμάτια, με 9 θα ήταν άψογος, και το ομώνυμο βίντεο πάνω είναι από αυτά που θα σουταρα, εύκολα στα χειρότερα του δίσκου.

Φωνάρα σταθερα, κομματαρες και σολαρες, άνετα στην λίστα...

Sent from my Redmi 7A using Tapatalk

Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από CountRaven »



Απλά, λιτά, απέριττα by: [mention]Zippo190[/mention]
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

WOLF - Feeding the Machine (2020)

Δημοσίευση από rbrigade »

Απίστευτη πατάτα με μηδέν μελωδία και ρεφραίν. Η φωνή του τραγουδιστή είναι ψιλοενοχλητική, σαν να νιαουρίζει, μου γδέρνει τα αυτιά. Διασώνεται μόνο το πρώτο τραγούδι, λόγος που αναγκάστηκα να περάσω το μαρτύριο της ακρόασης δυο φορές (λέω αφού το πρώτο ήταν καλό μήπως απλά δεν έδωσα βάση και έχασα καμιά κομματάρα; Τζίφος!)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”