OMEN - Alive (Mini CD - 2018)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

έγραψα και στο άλλο τόπικ, το κομμάτι ήταν ανέλπιστα καλό

Πρίαμε αν το Hammer Damage παίρνει 7,5/10, το Lord of Steel είναι ένα αβίαστο 15/10
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από rbrigade »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 04 Φεβ 2018, 15:36 Πρίαμε αν το Hammer Damage παίρνει 7,5/10...
Καλά ρε, είπε τέτοιο πράγμα και δεν τον βάλαμε βιτρίνα στα Diamonds;;;;;
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από Xstroyer »

To κομμάτι είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Το Hammer Damage, το οποίο ούτε σε ένα παράλληλο σύμπαν όπου η κόμπρα θα λατρεύεται ως θεότητα δεν θα έπαιρνε το 7,5/10 του Πρίαμου, παραμένει καλύτερο π.χ. από το τελευταίο Manilla Road, με ό,τι συνεπάγεται αυτό και χωρίς να υπήρξαν αντίστοιχες αρνητικές κραυγές. Σε αυτό βοήθησε αρνητικά όλο το off-music drama γύρω από τους Omen.

Οι Omen είναι μια από τις μεγαλύτερες αγάπες μου και βλέπω πως γίνεται μια προσπάθεια (ίσως η τελευταία που θα μπορούσε να κάνει ο K.Powell) για κάτι αξιοπρόσεκτο. Αν ο επόμενος δίσκος ακολουθήσει αυτό το κομμάτι, που γράφτηκε γρήγορα και είναι καλύτερο από οποιοδήποτε κομμάτι του Hammer Damage (που γράφτηκε σε βάθος κάμποσων χρόνων), τότε ίσως έχουμε ένα αποτέλεσμα που θα μας κάνει να χαμογελάσουμε.

Επίσης, να σημειώσω πως στις τελευταίες 2 εμφανίσεις των Omen που παρακολούθησα το 2017, ήταν ψυχωμένοι και πολύ καλύτεροι από τις post-George Call υπόλοιπες εμφανίσεις τους.

Αναμένουμε.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τελευταίο Manilla κονταροχτυπιέται με Hammer Damage αλλά τελικά το δεύτερο αποδεικνύεται οριακά χειρότερο
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LuciferSteele έγραψε: Τρί 06 Φεβ 2018, 17:28 τελευταίο Manilla κονταροχτυπιέται με Hammer Damage
Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

Omen έχουν φάει ένα τεράστιο Χ από μένα, από την αρχή της περιόδου Goocher κιόλας, και πραγματικά δεν ξέρω πόσα άλμπουμ έχουν βγάλει απο τότε, δεν έχω ασχοληθεί να ακούσω καν.
Με χαμηλές προσδοκίες λοιπόν βάζω να ακούσω το κομμάτι και ομολογώ οτι μου άρεσε αρκετά! Αναμένουμε να τσεκάρουμε άλμπουμ λοιπόν
Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

Re: Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από manillard »

Εγώ είμαι σε αυτούς που άρεσε το κομμάτι
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από castledemon »

Προσωπικά μου άρεσε το νέο τραγούδι και η φωνή του Νίκου μου έδεσε με τη μπάντα.
Τώρα αν πάμε πίσω και αρχίσουμε τις συγκρίσεις με τα βουνά του παρελθόντος στη σύγκριση πάντα χάνει το παρόν.
Δεν άκουσα κανέναν ποτέ να πει πχ ωραίοι οι παλιοί Manowar αλλά σαν το Louder Than Hell δεν υπάρχει.
Μόνη εξαίρεση ήταν οι Judas Priest του Painkiller ίσως.
Ωραία ιδέα για τόπικ βασικά αν δεν έχει γίνει (είμαι νέος είπαμε και προσπαθώ να κάνω catch up), πάω να το ανοίξω
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από rbrigade »

castledemon έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 12:23 Δεν άκουσα κανέναν ποτέ να πει πχ ωραίοι οι παλιοί Manowar αλλά σαν το Louder Than Hell δεν υπάρχει.
Και όμως εδώ μέσα έχουν ειπωθεί και τέτοια!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 17:49
castledemon έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 12:23 Δεν άκουσα κανέναν ποτέ να πει πχ ωραίοι οι παλιοί Manowar αλλά σαν το Louder Than Hell δεν υπάρχει.
Και όμως εδώ μέσα έχουν ειπωθεί και τέτοια!
ε να λέγονται και αυτά...
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Severian
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τρί 20 Μαρ 2018, 15:46
Επικοινωνία:

Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από Severian »

castledemon έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 12:23 Προσωπικά μου άρεσε το νέο τραγούδι και η φωνή του Νίκου μου έδεσε με τη μπάντα.
Τώρα αν πάμε πίσω και αρχίσουμε τις συγκρίσεις με τα βουνά του παρελθόντος στη σύγκριση πάντα χάνει το παρόν.
Δεν άκουσα κανέναν ποτέ να πει πχ ωραίοι οι παλιοί Manowar αλλά σαν το Louder Than Hell δεν υπάρχει.
Μόνη εξαίρεση ήταν οι Judas Priest του Painkiller ίσως.
Ωραία ιδέα για τόπικ βασικά αν δεν έχει γίνει (είμαι νέος είπαμε και προσπαθώ να κάνω catch up), πάω να το ανοίξω
Εγω εχω φιλο πολυ Manowara που το αγαπημενο του ειναι το Louder than Hell
"Hell has no limits, nor is circumscribed, for where we are is Hell, and where Hell is, there we must be"
Severian

"Farewell, friend. I was a thousand times more evil than thou!"
Stormbringer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

καθόλου παράλογο
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από rbrigade »

castledemon έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 12:23 Δεν άκουσα κανέναν ποτέ να πει πχ ωραίοι οι παλιοί Manowar αλλά σαν το Louder Than Hell δεν υπάρχει.
Τώρα κατάλαβες πλέον που ήρθες...
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από castledemon »

rbrigade έγραψε:
castledemon έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 12:23 Δεν άκουσα κανέναν ποτέ να πει πχ ωραίοι οι παλιοί Manowar αλλά σαν το Louder Than Hell δεν υπάρχει.
Τώρα κατάλαβες πλέον που ήρθες...
Ώρα να την κάνω με ελαφρά πηδηματακια
χαχα
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Omen - Alive (New Single 2018)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Καλά εδώ μερικοί λένε ότι ο Janes Rivera είναι άφωνος.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”