SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

LuciferSteele έγραψε: Σάβ 19 Οκτ 2019, 15:19 συγνώμη, βγάζουνε στον κάθε πικραμένο βινύλιο και συζητάμε για SS?
ωστόσο μόνο CD παρατηρώ...
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από CountRaven »



Στην αγαπημένη σας εκπομπή μπορείτε να ακούσετε ακόμα ένα κομμάτι από το άλμπουμ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από asgardlord »

Πολλά wub Chris, thanks, και ευχαριστούμε όλους για την υποστήριξη!
Sorry που εξαφανίστηκα από το forum γενικότερα by the way, αλλά έχω πήξει στη δουλειά!

Όσο για το βινύλιο, Αντρέα ακούς?!?!?! :nana: One way or another, θα γίνει πάντως!

Meanwhile, Up the Hammers στις 13, ελάτε νωρίς γιατί βγαίνουμε πρώτοι, και 14 Γερμανία Swordbrothers! Στο δεύτερο θα έχει και πολλές εκπλήξεις!
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από asgardlord »

Και νέο track "The Scarlet Citadel" :

https://rideintoglory.com/track-premier ... up5p7HLhnc
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από theBox »

Τα χάπια μου!!!!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Zippo190 »

δεν ακούω τίποτα, είναι direct αγορά.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από starchild »



Δεύτε λάβετε steel
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Δεν το καταλαβαίνω. Αφού το ζητάει και η μπαντα δημόσια. Μη δεν πουλήσει; Οι μισοί εδώ μέσα βάλαμε το προηγούμενο στα καλύτερα της δεκαετίας.
One way or another, ελπίζω σε παλικαρίσια private κυκλοφορία.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από CountRaven »

Μας τα έχετε κάνει τσιμέντο με τα privates και τις μαλακίες.

Καλά ρε πάμε καλά; Είναι δυνατόν μια μπάντα να υπογράφει με εταιρία, να έχει για το άλμπουμ της κανονική διανομή σε Ευρώπη, Αμερική κτλ, να γίνονται πράγματα για να προχωρήσει ένα βήμα παρακάτω και εμείς να καθόμαστε και να ξερογλειφόμαστε για private κοπές;

Για ποιο λόγο; Με ποια λογική;

Είναι το δεύτερο τόπικ και η δεύτερη Ελληνική μπάντα για την οποία βλέπω το ίδιο request. Τι παίζει;

Οκ ναι θα μου απαντήσετε τώρα πως εννοείτε την έκδοση LP και πως μέλος της μπάντας το έγραψε παραπάνω κτλ κτλ...

Δηλαδή τι; Το άκουσες, σου άρεσε και αν δεν βγει LP ΔΕΝ θα το αγοράσεις;

Ε ρε έχει χαθεί το τόπι...

Και πριν πεταχτεί ο Μπιλ να πει ότι του τι λέω, να πω ότι έδωσα παρόμοια απάντηση με αφορμή παρόμοιο request αλλού μέλους στο topic για τους BSTA.

Όχι αλήθεια περιμένω μια λογική απάντηση. Και μη πεταχτεί κανένας και μου απαντήσει την παπαριά "εγώ ακούω μουσική μόνο από βυνίλιο". Θέλω σοβαρή κουβέντα ειδικά σε συνάρτηση με τις Ελληνικές μπάντες, γιατί σε topics με Ελληνικά γκρουπ το είδα το private press request και μάλιστα δύο φορές.

Συνεπώς λοιπόν ακούμε κάτι, μας αρέσει και από εκεί και πέρα κάποια από τα κριτήρια που παίζουν είναι τα παρακάτω:

α. Κοιτάμε σε τι φορμάτ θα βγει
β. Κοιτάμε αν είναι private press

Το έπιασα ή μπα;

....

- Έλα ρε το CD μας βγήκε από την Εξ Τρο Υ Ερ Productions. Θες κόπια;

- Ποτέ θα το κόψετε μόνοι σε τιγρέ βυνίλιο, για να το πάρω;

-----------

Θα πεθάνουμε όλοι Σνούπι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από rbrigade »

Ο φετιχισμός είναι προφανώς δικαίωμα του καθενός. Τώρα όταν μια underground μπάντα και μάλιστα εγχώρια αξίζει μουσικά είναι κρίμα να μην στηρίξεις την κυκλοφορία περιμένοντας ένα φορμάτ που ίσως και να μην βγει ποτέ. Και στην τελική η εξάντληση του cd μπορεί να είναι το κριτήριο της εταιρείας για να βγάλει το βινύλιο. Βέβαια ο καθένας κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι του, αλλά είμαι με τον Κόμη σε αυτό.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από theBox »

Psyonic Transmogrification και τα μυαλα στα καγκελα!!!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Zippo190 »

Νομίζω ότι είναι ψιλοαναμενόμενο σε μια εποχή που το format είναι αυτοσκοπός. Η όλη κουβέντα εντάσσεται στο γενικότερο πλαίσιο που εντάσσονται τα super extra limited 100 hand numbered copies και η επιστροφή της κασσέτας, του πιο lame φορμάτ έβερ. Μην σας κάνει εντύπωση, όσο πιο "τεχνητά" θαμμένη είναι μια κυκλοφορία τόσες περισσότερες πιθανότητες να πουλήσει.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

rbrigade έγραψε: Παρ 06 Μαρ 2020, 02:29 Και στην τελική η εξάντληση του cd μπορεί να είναι το κριτήριο της εταιρείας για να βγάλει το βινύλιο.
Πώς το εννοείς αυτό? Δηλαδή, γουστάρεις βινύλιο αλλά στηρίζεις τη μπάντα αγοράζοντας το cd και μετά καλείσαι να αγοράσεις και το βινύλιο αν το cd εξαντληθεί?

Επειδή δεν είμαι της επαγγελματικής πιάτσας δε γνωριζω τα κριτήρια για το αν θα κοπεί κάτι βινύλιο ή όχι. Έχει να κάνει με την ευρύτερη αναγνωρισιμότητα της μπάντας ή με το σε ποιο συγκεκριμένο κοινό κυρίως απευθύνεται?

(Π.χ. το τάδε γκρουπ παίζει επικό μέταλ που το ακούν οι φίλοι των Manilla και των Ungol, οι οποίοι αγοράζουν βινύλιο άρα έχει νόημα να κοπεί και βινύλιο)

Κατά τα άλλα, και εγώ νομίζω (και ελπίζω) τα αξιόλογα άλμπουμ να μπορούν να μπουν σε κάθε σπίτι, κάθε απομακρυσμένης γωνιάς του πλανήτη που υπάρχει ένας μεταλλάς. Και σίγουρα μια εταιρία (αξιόλογη, σοβαρή) βοηθά να γίνει αυτή η δουλειά.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Starman »

Ρε παιδιά, μη στερήστε την “καλή” μουσική επειδή αυτή δεν έχει κυκλοφορήσει στο επιθυμητό format. Μακάρι όλα και τα πάντα να βγαίνουν και σε βινύλιο και σε cd και σε κασέτα σε επαρκής ποσότητες και μάλιστα την ίδια ημερομηνία και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. Καταλαβαίνω ότι όλοι ψάχνουμε την έκδοση που μας ευχαριστεί και μας βολεύει, αλλά στη περίπτωση που αυτό δεν είναι εφικτό, ας προσαρμοστούμε στα δεδομένα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Zippo190 »

Starman έγραψε: Παρ 06 Μαρ 2020, 09:52 Ρε παιδιά, μη στερήστε την “καλή” μουσική επειδή αυτή δεν έχει κυκλοφορήσει στο επιθυμητό format. Μακάρι όλα και τα πάντα να βγαίνουν και σε βινύλιο και σε cd και σε κασέτα σε επαρκής ποσότητες και μάλιστα την ίδια ημερομηνία και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. Καταλαβαίνω ότι όλοι ψάχνουμε την έκδοση που μας ευχαριστεί και μας βολεύει, αλλά στη περίπτωση που αυτό δεν είναι εφικτό, ας προσαρμοστούμε στα δεδομένα.
κοίτα η αλήθεια είναι ότι αν έχω πχ την μια κυκλοφορία σε βινύλιο θέλω και τις άλλες και αντίστοιχα σε cd. Και μάλιστα σε cd ίδιου format (jewel case ή digi) και μάλιστα τα γράμματα να είναι σε στην ίδια κατεύθυνση (ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το αλλάζουν αυτό), και μάλιστα αν έχει διακριτικό σηματάκι της εταιρία να είναι και αυτό στο ίδιο σημείο. Επίσης επιθυμητή είναι και η ίδια αισθητική στα εξώφυλλά (χρώμα, σχέδιο), όπως επίσης αν το jewel είναι διάφανο ή μαύρο.

Φυσικά ειδικές κυκλοφορίες σε κουτάκια, βιβλιαράκια, slipcase, κ.α. δεν γίνονται εύκολα δεκτά.

Υ.Γ. ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”