LORD OF LIGHT - Morningstar

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από rbrigade »

theBox έγραψε: Τετ 18 Μαρ 2020, 22:45 @rbrigade Εσυ το ακουσες αυτο; Εχω μια υποψία οτι θα γουστάρεις τρελα (ισως οχι το 10λεπτο power metal κομματι, το 2ο)

Υ.γ. Μόλις τελειωσει αυτη η φάση που ζουμε, με βλέπω να σκάω στο μαγαζι με μπουλντόζα...
Και όμως, επειδή αυτές τις μέρες φτιάχνω την Τσοβολοσυλλογή 2019 (ποιος COVID-19 ρε, εδώ έρχεται οδοστρωτήρας TSOVO-19), το δεκάλεπτο Ballad of the righteous είναι που επιλέχθηκε να εκπροσωπήσει τον συγκεκριμένο δίσκο και προς το παρόν έχει προκριθεί στα ημιτελικά. Περισσότερα προς τα τέλη του μήνα.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από CountRaven »

Xstroyer έγραψε: Τετ 18 Μαρ 2020, 21:46
vasilis2112 έγραψε: Τετ 18 Μαρ 2020, 21:01 Θελουμε private βινύλιο!
χαχαχαχαχαχα δεν λες πάλι καλά που ήρθε έστω σε CD, αλλιώς θα το άκουγες μόνο "ονλάιν"! Δεν θα υπάρξει βινύλιο στο συγκεκριμένο album. Oύτε private, ούτε από άλλη εταιρία.

Με τη συγκεκριμένη μπάντα, έπεσαν όλα στο τραπέζι και η εταιρία θα δουλέψει μαζί τους για περισσότερα albums, σκοπεύουμε να κάνουμε πολλά και μεγάλα πράγματα μαζί τους, τους πιστεύουμε και μας εμπιστεύονται, αφου ψάχτηκαν αρκετά πριν έρθουν σε συμφωνία με No Remorse.

Το πρώτο album είναι απλώς η γνωριμία με το κοινό και η εμπορική "επιτυχία" του δεν θα είναι γνώμονας για το μέλλον, αφού σύντομα θα υπάρξει νέο album και συνέχεια όπως πρέπει.

Αναμείνατε στο ακουστικό σας. Μεγάλη δημιουργία και θα υπάρξει μεγάλη συνέχεια. Ήδη στο ΤΟΠ της χρονιάς.
Έτσι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από vasilis2112 »

rbrigade έγραψε: Τετ 18 Μαρ 2020, 23:28
theBox έγραψε: Τετ 18 Μαρ 2020, 22:45 @rbrigade Εσυ το ακουσες αυτο; Εχω μια υποψία οτι θα γουστάρεις τρελα (ισως οχι το 10λεπτο power metal κομματι, το 2ο)

Υ.γ. Μόλις τελειωσει αυτη η φάση που ζουμε, με βλέπω να σκάω στο μαγαζι με μπουλντόζα...
Και όμως, επειδή αυτές τις μέρες φτιάχνω την Τσοβολοσυλλογή 2019 (ποιος COVID-19 ρε, εδώ έρχεται οδοστρωτήρας TSOVO-19), το δεκάλεπτο Ballad of the righteous είναι που επιλέχθηκε να εκπροσωπήσει τον συγκεκριμένο δίσκο και προς το παρόν έχει προκριθεί στα ημιτελικά. Περισσότερα προς τα τέλη του μήνα.
Κι εγώ μάλλον προς το ballad of the righteous κλίνω για το αγαπημένο μου του δίσκου.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από TitusGroan »

ΤΙ ΔΙΣΚΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΡΕ?
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Re: LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Τι γίνεται με αυτήν την μπάνταρα;
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Άλλη μια κυκλοφορία που θα ήθελα σε βινύλιο και μου έκανε εντύπωση που δε βγήκε. Είχαν κάτι να πούνε και μάλιστα ιδιαίτερο που δε συναντάς κάθε μέρα, αλλά ίσως έχουν αυτή την εντελώς underground νοοτροπία, που δεν επιτρέπει διάρκεια.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

vasilis2112 έγραψε: Σάβ 11 Νοέμ 2023, 21:45 Τι γίνεται με αυτήν την μπάνταρα;
πω ρε φίλε, σήμερα σκεφτόμουν το ίδιο
@Xstroyer ?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από CountRaven »

Μεγάλη μπάντα!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Paul_Tziomakis
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: Πέμ 17 Δεκ 2020, 03:51

Re: LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από Paul_Tziomakis »

Είχα συμπεριλάβει αυτό το άλμπουμ στο προσωπικό μου top-10 για το '20. Ελπίζω να υπάρξει συνέχεια. Σπουδαίο υλικό.
Άβαταρ μέλους
Bersekeros
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Τρί 11 Ιούλ 2023, 00:12
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από Bersekeros »

Τι γίνεται.... όλοι συνεννοημένοι είμαστε; Σήμερα πάλι έριχνα μια ματιά στην συνέντευξη στο Forgotten Scroll #06.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από Xstroyer »

Πραγματικά σπουδαίο album που δεν εκτίμησε το κοινό. Μακάρι να γράψουν δεύτερο δίσκο, θα δούμε τις προθέσεις τους. Για βινύλιο, ούτε καν.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από CountRaven »

Advancing Yokeda έγραψε: Σάβ 11 Νοέμ 2023, 22:00 Άλλη μια κυκλοφορία που θα ήθελα σε βινύλιο και μου έκανε εντύπωση που δε βγήκε. Είχαν κάτι να πούνε και μάλιστα ιδιαίτερο που δε συναντάς κάθε μέρα, αλλά ίσως έχουν αυτή την εντελώς underground νοοτροπία, που δεν επιτρέπει διάρκεια.
Ελπίζω να έχει προστεθεί στη συλλογή σου ανεξαρτήτως format, γιατί τέτοια αριστουργήματα δεν πρέπει να λείπουν από καμιά καλή δισκοθήκη.

Μακάρι να υπάρξει επόμενο άλμπουμ. Χρειαζόμαστε τέτοιες μπάντες.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

CountRaven έγραψε: Κυρ 12 Νοέμ 2023, 18:09
Advancing Yokeda έγραψε: Σάβ 11 Νοέμ 2023, 22:00 Άλλη μια κυκλοφορία που θα ήθελα σε βινύλιο και μου έκανε εντύπωση που δε βγήκε. Είχαν κάτι να πούνε και μάλιστα ιδιαίτερο που δε συναντάς κάθε μέρα, αλλά ίσως έχουν αυτή την εντελώς underground νοοτροπία, που δεν επιτρέπει διάρκεια.
Ελπίζω να έχει προστεθεί στη συλλογή σου ανεξαρτήτως format, γιατί τέτοια αριστουργήματα δεν πρέπει να λείπουν από καμιά καλή δισκοθήκη.

Μακάρι να υπάρξει επόμενο άλμπουμ. Χρειαζόμαστε τέτοιες μπάντες.
δεν έχει μπει γιατί ήμουν σίγουρος πως θα μπει σε βινύλιο τέτοια μουσική. :~(

Ναι, χρειαζόμαστε τέτοιες μπάντες
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

Re: LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από JimmyF »

Δισκάρα! Το πήρα όταν βγήκε κι ακόμα το τιμάω συχνά πυκνά. Επιβάλλεται νέα κυκλοφορία!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”