LORD OF LIGHT - Morningstar

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από Zippo190 »

ρε είναι πολύ δυνατό!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 29 Δεκ 2019, 15:14 ρε είναι πολύ δυνατό!
Γαμαει!
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από vasilis2112 »

theBox έγραψε: Κυρ 29 Δεκ 2019, 14:59 Φαντάζομαι απο το facebook...εχουν προφιλ που λογικα χειρίζεται ο mainman.
Μόνο;
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από vasilis2112 »

3 εκπληκτικά τραγούδια τα Ballad of the righteous, candlelight, Morningstar αλλα και το ολιγόλεπτο εισαγωγικό history με έχουν πραγματικά συνεπαρει. Πολυσυλλεκτικότητα! Pop, rock, power pop, pomp, europower, queensryche, ατόφιο ατσαλι. Μέχρι και πράγματα από dub inc. μου ήρθαν. Ένας φίλος είπε για το candlelight ότι είναι Σάκης Ρουβας. Με την καλή έννοια...
Πολύ καλή αίσθηση της μελωδίας. Μιουσικάλιτι ή μιουζικαλιτέτ που λέμε.
Πραγματικά εμπνευσμένοι.
Θέλουμε τέτοιους.
Εύγε!

Ψάχνω στίχους, υπάρχει κάτι;
Ψάχνω contact info της μπάντας εκτός Facebook. Ένα Mail?
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6265
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από theBox »

Να υποθέσω δεν εχεις facebook e? Αν εχεις, λογικα ειναι πολυ ευκολο να μιλησεις μαζι του απο το προφιλ. Εγω παντως του ειχα γράψει ενα μυνημα στο καναλι του στο youtube και μου απαντησε ο ιδιος λιγο αργότερα.

Εμένα παντως το αγαπημενο μου, περα απο το ομωνυμο προφανως, ειναι το τελευταίο, το typhoon.

Επισης [mention]vasilis2112[/mention] αν δεν εχεις ηδη ακουσει, θα σου προτεινα να τσεκαρεις seventh wonder. Ειναι η μπάντα που μου τους θυμίζει περισσοτερο απο καθε αλλη. Ξεκινα με mercy falls και great escape.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από vasilis2112 »

theBox έγραψε: Παρ 17 Ιαν 2020, 21:27 Να υποθέσω δεν εχεις facebook e? Αν εχεις, λογικα ειναι πολυ ευκολο να μιλησεις μαζι του απο το προφιλ. Εγω παντως του ειχα γράψει ενα μυνημα στο καναλι του στο youtube και μου απαντησε ο ιδιος λιγο αργότερα.

Εμένα παντως το αγαπημενο μου, περα απο το ομωνυμο προφανως, ειναι το τελευταίο, το typhoon.

Επισης @vasilis2112 αν δεν εχεις ηδη ακουσει, θα σου προτεινα να τσεκαρεις seventh wonder. Ειναι η μπάντα που μου τους θυμίζει περισσοτερο απο καθε αλλη. Ξεκινα με mercy falls και great escape.
Δεν έχω λογαριασμό facebook θα επικοινωνήσω από YouTube. Σωστός! Εμένα βάση ακροάσεων παίζω μεταξύ ballad και candlelight, άρα αυτά είναι τα αγαπημένα μου μάλλον. Δεν έχω τσεκάρει seventh wonder. Θα το κάνω!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6265
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από theBox »

vasilis2112 έγραψε: Παρ 17 Ιαν 2020, 22:11
theBox έγραψε: Παρ 17 Ιαν 2020, 21:27 Να υποθέσω δεν εχεις facebook e? Αν εχεις, λογικα ειναι πολυ ευκολο να μιλησεις μαζι του απο το προφιλ. Εγω παντως του ειχα γράψει ενα μυνημα στο καναλι του στο youtube και μου απαντησε ο ιδιος λιγο αργότερα.

Εμένα παντως το αγαπημενο μου, περα απο το ομωνυμο προφανως, ειναι το τελευταίο, το typhoon.

Επισης @vasilis2112 αν δεν εχεις ηδη ακουσει, θα σου προτεινα να τσεκαρεις seventh wonder. Ειναι η μπάντα που μου τους θυμίζει περισσοτερο απο καθε αλλη. Ξεκινα με mercy falls και great escape.
Δεν έχω λογαριασμό facebook θα επικοινωνήσω από YouTube. Σωστός! Εμένα βάση ακροάσεων παίζω μεταξύ ballad και candlelight, άρα αυτά είναι τα αγαπημένα μου μάλλον. Δεν έχω τσεκάρει seventh wonder. Θα το κάνω!
Μην φανταστεις πως θα ακουσεις ενα προς ενα ομοιοτητες (αν και υπαρχουν σημεια). Οι SW ειναι αρκετα πιο προγκ, αλλα βγαζουν την ιδια "λαμπερότητα¨στην ατμοσφαιρα και βασιζονται σε παρομοιες ΠΟΠ sensibilities στα φωνητικα. Επισης, εινια κι αυτοι Σουηδοί.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από CountRaven »






Επιτέλους φυσικές κόπιες!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Πολύ ωραία κίνηση. Να υποθέσω θα κυκλοφορήσει και σε βινύλιο?
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Συγχαρητήρια! Ευχαριστούμε!
Ακούστε και το Magnabolt λίγο καλύτερα θα σας αρέσει! ;)
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Μόνο CD?
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από vasilis2112 »

“And then people, just stand there, oh how could they be
Just so blind, to all that they have done

No
Everything falls

Blind my eyes, I can’t look, at this moral decay
What was wrong, now is right, what a shameful display

And the seeds of corruption, will spread all around
Until all that is precious, is dead, hear the sound
Of the final surrender, your lasting defender
Will take one last breath, now there’ll be only death”

“So I can see, I can see all the world
And all of the splendor and all of the glory
Is out there inside, this magical sphere
All I need is to bring it here

But all I see, is disarray
I walk this way
But all I feel is hope escaping me
My destiny, it cannot be
What I promised you

...

We’ve gone along, for far too long
And the burden gets too tough to bear
They without even thinking we

Let go our grasp, let loose our mind
Spend not a thought, on what you’ll find
Just run, away from grace
Their cold embrace, that friendly face
Will stare, as you dig your own grave”

“...this time the wind and rain has won...”

Αριστουργηματικός δίσκος.
Exceptionally masterful είναι μια φράση που μου ταιριάζει να χαρακτηρίσω τον δίσκο.
Συνθέσεις, εκτελέσεις, φωνητικές γραμμές, στίχοι, σόλο. Απίστευτα πραματα. Τεράστιο βάθος στιχουργικά.

Ακριβώς αυτό που θελουμε.

Μπράβο! Μπράβο! Μπράβο!

Στην κορυφή των επιλογών μου εδώ και παρα πολύ καιρό.

Θελουμε private βινύλιο! :P
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1858
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από Xstroyer »

vasilis2112 έγραψε: Τετ 18 Μαρ 2020, 21:01 Θελουμε private βινύλιο!
χαχαχαχαχαχα δεν λες πάλι καλά που ήρθε έστω σε CD, αλλιώς θα το άκουγες μόνο "ονλάιν"! Δεν θα υπάρξει βινύλιο στο συγκεκριμένο album. Oύτε private, ούτε από άλλη εταιρία.

Με τη συγκεκριμένη μπάντα, έπεσαν όλα στο τραπέζι και η εταιρία θα δουλέψει μαζί τους για περισσότερα albums, σκοπεύουμε να κάνουμε πολλά και μεγάλα πράγματα μαζί τους, τους πιστεύουμε και μας εμπιστεύονται, αφου ψάχτηκαν αρκετά πριν έρθουν σε συμφωνία με No Remorse.

Το πρώτο album είναι απλώς η γνωριμία με το κοινό και η εμπορική "επιτυχία" του δεν θα είναι γνώμονας για το μέλλον, αφού σύντομα θα υπάρξει νέο album και συνέχεια όπως πρέπει.

Αναμείνατε στο ακουστικό σας. Μεγάλη δημιουργία και θα υπάρξει μεγάλη συνέχεια. Ήδη στο ΤΟΠ της χρονιάς.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6265
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

LORD OF LIGHT - Morningstar

Δημοσίευση από theBox »

[mention]rbrigade[/mention] Εσυ το ακουσες αυτο; Εχω μια υποψία οτι θα γουστάρεις τρελα (ισως οχι το 10λεπτο power metal κομματι, το 2ο)

Υ.γ. Μόλις τελειωσει αυτη η φάση που ζουμε, με βλέπω να σκάω στο μαγαζι με μπουλντόζα...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”