SHADOWKEEP - S/T

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από manillard »

Severian έγραψε: Πέμ 05 Απρ 2018, 12:14 Εγω συμφωνω με Πριαμο. Ενω ακουγεται ευχαριστα σαν συνολο, ο συνδυασμος με ΡΙβερα δεν μ αρεσει πολυ. Τα ριφ ειναι πολυ καλα, αλλα ως συνθεσεις συνολικα δεν εχω ενθουσιαστει. Προσπαθουν να το γυρισουν σε ΡΙβερικο μεταλ και σε σημεια γινεται καλα, αλλα γενικα το Ριβερικο μεταλ μετα το Breathe Deep the Dark δεν με χει ξανατρελανει ποτε σε μεγαλο βαθμο.. Παντως αυτο ειναι σιγουρα στα πιο καλα Ριβερικα μετα το Breathe
Δώσε μία ακόμα ευκαιρεία στο Vampiro, το θέλει ο λαός :twisted:
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από Zippo190 »

manillard έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 22:12
Severian έγραψε: Πέμ 05 Απρ 2018, 12:14 Εγω συμφωνω με Πριαμο. Ενω ακουγεται ευχαριστα σαν συνολο, ο συνδυασμος με ΡΙβερα δεν μ αρεσει πολυ. Τα ριφ ειναι πολυ καλα, αλλα ως συνθεσεις συνολικα δεν εχω ενθουσιαστει. Προσπαθουν να το γυρισουν σε ΡΙβερικο μεταλ και σε σημεια γινεται καλα, αλλα γενικα το Ριβερικο μεταλ μετα το Breathe Deep the Dark δεν με χει ξανατρελανει ποτε σε μεγαλο βαθμο.. Παντως αυτο ειναι σιγουρα στα πιο καλα Ριβερικα μετα το Breathe
Δώσε μία ακόμα ευκαιρεία στο Vampiro, το θέλει ο λαός :twisted:
μια χαρά ήταν το "Vampiro" ίσως το καλύτερο της επανασύνδεσης.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από manillard »

Για μένα το μόνο της επανασύνδεσης, τα υπόλοιπα δεν τα σήκωναν τα αυτάκια μου, μπήκαμε και σε ηλικία πια, μέχρι Satan's Host και πολύ μας ειναι...

Χωρίς να έχω ακούσει ούτε ένα κομμάτι από το νέο Shadowkeep ακόμη, μου φαίνεται ότι η διαφωνία προκύπτει στο ότι κάποιοι το κρίνουν αυστηρά σαν Shadowkeep κυκλοφορία (εξού και αποτυχία) και κάποιοι σαν U.S. metal κυκλοφορία της παρούσας δεκαετίας (εξού και έπος).
Άβαταρ μέλους
Severian
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τρί 20 Μαρ 2018, 15:46
Επικοινωνία:

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από Severian »

Kαι για μενα μια χαρα ειναι το Vampiro, αλλα μεχρι εκει. Προς το παρον το χω και πιο πανω απο το Shadowkeep. Δυσκολα παντως σε αυτο το ειδος βρισκω κατι νεο συναρπαστικο. Ζηλευω οσους το καταφερνουν. Δεν ξερω αν εχω αλλαξει εγω τοσο, η δεν βγαινουν ανταξια πραματα, αλλα μου φαινεται απιθανο να κυκλοφορει εκει εξω καποιο Nosferatu η Awaken the Guardian και να μην το χω καταλαβει.
"Hell has no limits, nor is circumscribed, for where we are is Hell, and where Hell is, there we must be"
Severian

"Farewell, friend. I was a thousand times more evil than thou!"
Stormbringer
Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από manillard »

Νομίζω αυτά που θα βγουν τώρα, θα εκτιμηθούν μετα το 2030, όπως γίνεται τώρα με τις κυκλοφορίες των 90ies.
Άβαταρ μέλους
ravenlord
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ 31 Μαρ 2018, 23:33

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από ravenlord »

Ενθουσιάστηκα με τα νέα, ελαφρώς απογοητεύτηκα μετά την πρώτη ακρόαση. 'Ισως απλά γιατί δεν είναι όπως το περίμενα. Θα επανέλθω...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από Priamos »

Μια χαρά είναι. Θα αγοραστεί.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο Zippo γράφει για τον δίσκο:

https://www.forgotten-scroll.net/metal- ... hadowkeep/
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από Priamos »

Καλογραμμένη.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από Zippo190 »

ε δεν είναι τόσο καλές όσο του Πρίαπου εγώ δεν το έχω τόσο με τον γραπτό λόγο (δεν κάνω πλάκα)...
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Τετ 09 Μάιος 2018, 21:59 ε δεν είναι τόσο καλές όσο του Πρίαπου εγώ δεν το έχω τόσο με τον γραπτό λόγο (δεν κάνω πλάκα)...
Κατσε ρε...
Καταρχας, εχεις προτερη εμπειρια στο θεμα δισκοκριτικη; Αν ειναι απο τις πρωτες σου, λαμβανεται υποψιν. Θελει αρκετο χρονο να λυθεις πληρως.
Επισης, οταν δε χρησιμοποιεις τη μητρικη σου γλωσσα, τα πραγματα δυσκολευουν.
Και στην τελικη φαινεται αρτια και ενημερωτικη, οποτε τουλαχιστον για αρχη, υπερκαλυπτει τους στοχους.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

σωστότατος
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6265
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από theBox »

Γιγαντώνεται ο δίσκος ακρόαση με την ακρόαση...είδικα όταν "μάθεις" και τις μελωδίες φωνητικών.

In other news...





Αυτο το Horse of War ΠΟΣΟ ΥΜΝΟΣ ΠΧΙΑ???
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από Zippo190 »

γλεντάνε κόσμο τα βίντεο και ο Ριβέρα μόνος του όλο το σύμπαν.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Shadowkeep - Shadowkeep (2018)

Δημοσίευση από Silenius »

Μπορείτε να μου πείτε στα 30 τελευταία δεύτερα του Fight Across The Sand, με ποιο τραγούδι του DIO είναι ΟΛΟΪΔΙΕΣ οι φωνητικές γραμμές; Είμαι στο γραφείο και έχω σκαλώσει άσχημα αλλά, με τόσες φωνές τριγύρω, δε μπορώ να συγκεντρωθώ :P
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”