MINDLESS SINNER - Poltergeist

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

MINDLESS SINNER - Poltergeist

Δημοσίευση από Starman »

Δεύτερη δουλειά της νεώτερης ιστορίας τους, πέντε χρόνια μετά το The New Messiah του 2015, με τίτλο Poltergeist. Τίμια μπάντα του 8, που δεν περιμένεις καμιά καινοτομία παρά μόνο παλιάς κοπής καλοπαιγμένο ευρωπαϊκό μέταλ. Ωραίος ήχος, με καλύτερα τραγούδια για μένα τα Poltergeist, Valkyrie, Road To Nowhere και Altar Of The King. Ωραίο άκουσμα, νοσταλγικό, περνάς καλά μαζί του.

Άβαταρ μέλους
ilias
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2019, 18:33

MINDLESS SINNER - Poltergeist

Δημοσίευση από ilias »

Ωραιο ακουσμα.Το λιωνω
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

MINDLESS SINNER - Poltergeist

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Starman έγραψε: Παρ 31 Ιαν 2020, 19:02 Ωραίο άκουσμα, νοσταλγικό, περνάς καλά μαζί του.
Ακριβώς αυτό. Είναι όντως αξιόλογο.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

MINDLESS SINNER - Poltergeist

Δημοσίευση από Blackwinged »

Starman έγραψε: Παρ 31 Ιαν 2020, 19:02 Δεύτερη δουλειά της νεώτερης ιστορίας τους, πέντε χρόνια μετά το The New Messiah του 2015, με τίτλο Poltergeist. Τίμια μπάντα του 8, που δεν περιμένεις καμιά καινοτομία παρά μόνο παλιάς κοπής καλοπαιγμένο ευρωπαϊκό μέταλ. Ωραίος ήχος, με καλύτερα τραγούδια για μένα τα Poltergeist, Valkyrie, Road To Nowhere και Altar Of The King. Ωραίο άκουσμα, νοσταλγικό, περνάς καλά μαζί του.

Το βρήκα πριν 2 μέρες στο γνωστό κανάλι στο youtube και το ακούω συνεχώς.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

MINDLESS SINNER - Poltergeist

Δημοσίευση από apeitharxos »

Από τις καλύτερες Σουηδικές μπάντες, και πολύ καλά παιδιά, είχαμε κάνει πολύ καλή παρέα το '14 στην Βαρκελώνη στο Metal Cova.
Πάρα πολύ καλοί επίσης στο σανίδι, με πολύ γλυκό ήχο πάντα στα live τους.
Χωρίς να έχω ακούσει το νέο άλμπουμ προσεκτικά, έχω την εντύπωση ότι το προηγούμενο ήταν ένα κλικ καλύτερο;

Ρε παιδιά του up the hammers, γιατί δεν τους έχετε φέρει ποτέ; Αμαρτία είναι, τέτοιες μπάντες είναι must...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

MINDLESS SINNER - Poltergeist

Δημοσίευση από Spyros »

apeitharxos έγραψε: Σάβ 01 Φεβ 2020, 16:06 Από τις καλύτερες Σουηδικές μπάντες, και πολύ καλά παιδιά, είχαμε κάνει πολύ καλή παρέα το '14 στην Βαρκελώνη στο Metal Cova.
Πάρα πολύ καλοί επίσης στο σανίδι, με πολύ γλυκό ήχο πάντα στα live τους.
Χωρίς να έχω ακούσει το νέο άλμπουμ προσεκτικά, έχω την εντύπωση ότι το προηγούμενο ήταν ένα κλικ καλύτερο;

Ρε παιδιά του up the hammers, γιατί δεν τους έχετε φέρει ποτέ; Αμαρτία είναι, τέτοιες μπάντες είναι must...
Είχανε έρθει μια φορά νομίζω σε Into Battle όπως έχουν ήδη κλείσει και για το ίδιο φεστιβάλ για του χρόνου.
Το άλμπουμ αφού το άκουσα ολόκληρο, όντως είναι αρκετά καλό αλλά κι εγώ πιστεύω ένα κλικ κάτω από το New Messiah.

EDIT : Ψέματα, ήταν αυτό εδώ Heavy Metal Assault Festival: Tytan, Mindless Sinner, Angelo Perlepes' Mystery, Gauntlet, Acid Falls 28/02/2016
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MINDLESS SINNER - Poltergeist

Δημοσίευση από LuciferSteele »

σπάνια περίπτωση αρχαίας μπάντας που συνεχίζει λες και δεν την επηρέασαν 30 χρόνια αδράνειας
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: MINDLESS SINNER - Poltergeist

Δημοσίευση από Zippo190 »

αξιώθηκα να του ρίξω μια αυτιά και έπαθα πατατράκ. Τι δισκάρα είναι αυτή;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”