CIRITH UNGOL - Forever Black

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Priamos »

Ρε περιπου αυτο που λεει ο Τζιμης απο πανω. Ουτε εγω τρελαινομαι με φωνητικα Baker, αλλα αυτος ειναι που δινει το κατι διαφορετικο στα κομματια τους. Στο συγκεκριμενο (που ειναι παραπανω απο μια χαρα για CU του 2020), ολη τη δουλεια την κανει η φωνη. Το κανει αποκοσμο και ψαρωτικο.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Τετ 19 Φεβ 2020, 14:05 ...Ουτε εγω τρελαινομαι με φωνητικα Baker...
αυτοί είστε: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Priamos έγραψε: Δευ 09 Δεκ 2019, 10:04 Άστα αυτα... Εσύ θα πρεπε να ντρέπεσαι και να κρύβεσαι. Από τους εραστές του έντεχνου μεταλλικού ήχου το περιμέναμε ( = φοβομασταν) . Αλλά εσύ να βλασφημεις , είναι ο ορισμός της ανακολουθιας. Από δω και πέρα, διαλεξες στρατόπεδο και δεν ξεγελας πλέον κανένα... Τα μοχίτο με ούζο σε παραλίες γυμνιστών της Αντιπάρου, είχαν τελικά το τιμημά τους. Άσε το σκληρό, ανδροπρεπες metal σε μας που μας αξίζει και του αξίζουμε.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Ρε σεις, τί να φτά που διαβάζω???

Με τέτοια έπη... ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΘΑ ΝΙΩΣΟΥΝ! :metalhead:
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Vic »

Δεν το έχω ακούσει ακόμα, δεν είμαι ο φανατίλας CU σίγουρα (το υπερνιώσιμο έχει γίνει με την τριλογία του Paradise Lost πχ) αλλά οφείλω να πω ότι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ είναι ο Baker, αυτός πάντοτε ήταν υπέρθεος και συγκλονιστική φωνάρα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Zippo190 »

Advancing Yokeda έγραψε: Τετ 19 Φεβ 2020, 15:34 Ρε σεις, τί να φτά που διαβάζω???

Με τέτοια έπη... ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΘΑ ΝΙΩΣΟΥΝ! :metalhead:
τους έχουν διαβρώσει τα PrimorLunar Kodex και δεν ξέρουν τι λένε.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Spyros »

Εκανα τσισάκια σαν το σκυλί στο χωριό όταν μας βλέπει μετά από 1 μήνα με το κομμάτι. Παρα πολύ δυνατό, σχεδόν όσο καλύτερο θα μπορούσα να ελπίζω.
Η φωνή του Baker παρεπιπτόντως για μένα δεν ακούγεται σαν να τραγουδάει απλά από το πηγάδι, αλλά σαν να άνοιξε το λαρύγγι το χάος το ίδιο. Απλή, αγνή λατρεία μόνο!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Για να μην το ψάχνετε 2 - 3 σελίδες πίσω, πάρτε το ακόμα μια φορά :twisted:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Ξεκίνησε το άρμεγμα!

https://www.indiemerch.com/metalbladere ... Black-2020

Δε βλέπω όμως βιτρώ και μαγιώ
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Priamos »

Οσο το ακουω τοσο γουσταρω! Απολυτα πειστικο!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Celephais »

Στην αρχή δε μου άρεσε ιδιαίτερα, όλο και ανεβαίνει, είναι πολύ καλό κομμάτι!!!! Πάμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Το κομμάτι είναι εκπληκτικό. Επ ουδενι δεν περίμενα να μπορέσουν να πιάσουν τέτοιες κορφές. Ελπίζω και τα αλλα τραγούδια να είναι έτσι και τότε θα συζητήσουμε για την καλύτερη επιστροφή παλαιού συγκροτήματος. Αποκάλυψη. Cirith Ungol 2020 σαν να λέμε 1989.

Δηλώνω περήφανα ότι ήδη αρμέχτηκα.

Τιμή και δόξα στους ΗΡΩΕΣ της μουσικής μας Cirith Ungol που σέβονται την ιστορία και τους «οπαδούς» τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από CountRaven »

Ξεκίνησε το άρμεγμα!

https://www.indiemerch.com/metalbladere ... Black-2020

Δε βλέπω όμως βιτρώ και μαγιώ
Θα λες Κίριθ Ούνγκολ και θα σημαίνει άρμεγμα.

Στη προκειμένη βυνίλιο αποκλειστικά για KIT.

Υγ. Και Flint τελικά δεν θα είναι στο KIT.

Hi Friends,

we had to keep this secret for a long time, but finally we can let the cat out of the bag. Our double headliner CIRITH UNGOL will release its first album since 29 years, "Forever Black" on the KEEP IT TRUE friday April 24th 2020. The album is on par with all the classic albums and features the original Ungol feeling and songwriting. Attached is the first track, "Legions Arise" for all of you to listen. Also we will sell an exclusive vinyl color (red/black marble) only at KIT for all of you die hards!

On friday the band will perform the album world exclusive for the first time from front to back plus the highlights of "Paradise Lost". Saturday the band will concentrate on its classic first three albums and will also look into deep cuts that were rarely or never played live.

This is a unique double show in the history of CIRITH UNGOL and also KEEP IT TRUE and will never happen like this ever again. Thats why we decided on this.

Unfortunately original bassist Flint won't be able to attend the show. Here is a statement by the band:

"We regret to inform that Flint will not be able to make the trip. He has some personal things to work out. The current band will still be there and have two very special sets planned for you all, along with a limited edition vinyl color of our new album Forever Black only available at Keep It True!"

We will have some further news very soon!!

The festival is completely sold out!!

KEEP IT TRUE XXIII

CIRITH UNGOL (USA)
(Headling both days with different Sets)
LOUDNESS (JPN)
(KIT exclusive 80s Set)
SANCTUARY (USA)
(World Premiere of "Into The Mirror Black" in its entirety plus Best Of "Refuge Denied)
ACID (BEL)
(Exclusive First Reunion Show)
HEATHEN (USA)
(Old School Set)
VISIGOTH (USA)
LEGEND (USA)
(exclusive one time reunion show)
SABBAT (JPN)
(Special 80s Set)
METALUCIFER (JPN)
GRAVESTONE (GER)
REALM (USA)
(First European Show)
WITCHKILLER (CAN)
(First European Show in Original Line Up)
CYCLONE (BEL)
(Reunion)
TRESPASS (UK)
(Special 80s Set)
ELIXIR (UK)
VULTURE (GER)
GENOCIDE NIPPON (JPN)
(First Time In Europe)
RIOT CITY (CAN)
SÖLICITÖR (USA)

Tauberfrankenhalle Lauda-Königshofen
24. + 25. April 2020

www.keep-it-true.de
www.facebook.com/keepittruefestival

Metal on,

Oli + Tarek

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
giorgos
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ 15 Μάιος 2019, 12:46

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από giorgos »

Πολύ δυνατό το δείγμα. Ελπίζω κι εγώ όλος ο δίσκος να είναι στο ίδιο επίπεδο. Και επιτέλους μια κυκλοφορία με ωραίο εξώφυλλο.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Aphelian »

Φοβερο παντως πως δεν τους επηρεασε καθολου ο χρονος. Θα μπορουσε να ειναι early 90's, φυσικοτατη συνεχεια του Paradise Lost!
Baker η φωνη του χαους, προσκυνω, ειναι απο τις περιπτωσεις "τραγουδιστων" που ενδεχομενως να μην μπορουν να πιασουν νοτα σε "αλλα" τραγουδια, αλλα δεν γινεται να αποδωθουν με καποιον αλλο τροπο τα "δικα τους".

Γενικα δυσκολη μπαντα, μου πηρε αρκετα χρονια μεχρι να στρωσουν στο αυτι μου, πλεον τους υπεραγαπω!
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Vic »

Το κομμάτι είναι οργασμικό, το έχω λιώσει στην επανάληψη, ο Baker τα γαμάει όλα, αν πω ότι το περίμενα θα είμαι ψεύτης, μιλάμε έχω ενθουσιαστεί...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”