CIRITH UNGOL - Forever Black

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Steel Storm έγραψε: Παρ 15 Μάιος 2020, 01:40 Τωρα το ακουω και εχω κολλησει στο The Fire Divine δεν μπορω να παω παραπερα!Επος!
Χαρακτηριστικό των μεγάλων δίσκων είναι ότι κάθε έναν μας τον αγγίζει διαφορετικό τραγούδι!
Δε βλέπω να επιβεβαιώνεται ο ισχυρισμός του [mention]Xstroyer[/mention] ότι το legions arise είναι το καλύτερο και τα υπόλοιπα λίγο υποδεέστερα.
Εκπληκτικός δίσκος!
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από JimmyF »

Δεν είμαι 'βαμμένος' Cirinthάκιας, αλλά έχοντας ακούσει πλέον αρκετά το album οφείλω να πω ότι αν θέλω να ακούσω Cirith αυτό μάλλον θα παίζει πρώτο από εδώ και πέρα!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από theBox »

JimmyF έγραψε: Δευ 01 Ιουν 2020, 12:04 Δεν είμαι 'βαμμένος' Cirinthάκιας, αλλά έχοντας ακούσει πλέον αρκετά το album οφείλω να πω ότι αν θέλω να ακούσω Cirith αυτό μάλλον θα παίζει πρώτο από εδώ και πέρα!
Ταυτιζομαι.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

vasilis2112 έγραψε: Σάβ 16 Μάιος 2020, 02:20
Steel Storm έγραψε: Παρ 15 Μάιος 2020, 01:40 Τωρα το ακουω και εχω κολλησει στο The Fire Divine δεν μπορω να παω παραπερα!Επος!
Χαρακτηριστικό των μεγάλων δίσκων είναι ότι κάθε έναν μας τον αγγίζει διαφορετικό τραγούδι!
Δε βλέπω να επιβεβαιώνεται ο ισχυρισμός του @Xstroyer ότι το legions arise είναι το καλύτερο και τα υπόλοιπα λίγο υποδεέστερα.
Εκπληκτικός δίσκος!
Το έκανε επίτηδες!!! :) Έτσι κρατούσαμε όλοι μικρό καλάθι και δεχτήκαμε θησαυρό!
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Zippo190 »

έγινε αγορά, ακούστηκε προσεκτικά, μας αρέσει πολύ. Δεν είναι στις τόπ CU κυκλοφορίες, δεν έχει φυσικά αποθέματα έμπνευσης, αλλά για CU 2020 είναι κάτι παραπάνω από καλό, το ακούς και νομίζεις ότι ζεις ένα όνειρο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από LuciferSteele »

όνειρο νομίζω πως είναι η λέξη κλειδί
ανεβαίνει σε λίγο και η δική μου τοποθέτηση πάνω στο άλμπουμ στο Rockpages
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

CIRITH UNGOL - Forever Black

Δημοσίευση από Spyros »

Εμένα πάλι με κάθε ακρόαση μου αρέσει και περισσότερο. Σίγουρα υστερεί από τα κλασσικά τους αλλά σιγα σιγά πιστεύω πως όχι τόσο όσο νόμιζα στην αρχή.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”