HOPESCURE - Nostalgia, Pt.1 (2020)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

HOPESCURE - Nostalgia, Pt.1 (2020)

Δημοσίευση από JimmyF »

Γαλλο-Λουξεμβουργιανής προελεύσεως από τα ολίγα που διάβασα. Αξιόλογο prog metal, με βάση τους Dream Theater (των καλών εποχών), με αρκετές καλές ιδέες και ποικιλία. Δίνουν βάση στην ατμόσφαιρα, παρά στη φανφάρα. Σε σημεία μου θύμισε και τους δικούς μας Need. Δείγμα κάτωθι.

Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

HOPESCURE - Nostalgia, Pt.1 (2020)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ή ακούς τις εκπομπές μου ή ψάχνουμε τις ίδιες μπάντες χαχα. Και αυτό έπαιξε πρόσφατα όπως και το Shadowkiller. Και είναι πολύ καλό.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

HOPESCURE - Nostalgia, Pt.1 (2020)

Δημοσίευση από JimmyF »

Pure Coincidence! αν και ρίχνω και μερκούρια ακούσματα. Θα τσεκάρω τα playlist από δω και πέρα μη σπαμάρουμε τον κόσμο. :D :D
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

HOPESCURE - Nostalgia, Pt.1 (2020)

Δημοσίευση από CountRaven »

JimmyF έγραψε: Πέμ 05 Μαρ 2020, 15:42 Pure Coincidence! αν και ρίχνω και μερκούρια ακούσματα. Θα τσεκάρω τα playlist από δω και πέρα μη σπαμάρουμε τον κόσμο. :D :D
Να μην τσεκάρεις τίποτα και να σπαμάρεις άπειρα ανεβάζοντας ότι θέλεις. Εγώ απλά είπα ότι τσέκαρα / έπαιξα αυτές τις μπάντες πρόσφατα -δηλαδή σε φάση στις εκπομπές της προηγούμενης εβδομάδας που δεν έχω ανεβάσει καν εδώ ακόμα-, οπότε μου φάνηκε έπος που είτε άκουσες, είτε σκαλίζουμε τα ίδια πράγματα!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”