ARK STORM - Voyage Of The Rage

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από CountRaven »

Εικόνα

Απλά αφήνω αυτό εδώ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

ε, ναι.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από CountRaven »

Πείτε πρώτες εντυπώσεις, εγώ ακόμα δεν μπορώ να εκφραστώ με πλήρη αντικειμενικότητα γιατί δηλώνω ενθουσιασμένος!!!!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από theBox »

Δεν εχω προλαβει να το ακουσω ολο ακομα, αλλα απο τα λιγα που καταφερα εχω να πω πως το ablaze ειναι κομματαρα!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από theBox »

Δεν εχω προλαβει να το ακουσω ολο ακομα, αλλα απο τα λιγα που καταφερα εχω να πω πως το ablaze ειναι κομματαρα!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Πέμ 15 Φεβ 2018, 19:29 Δεν εχω προλαβει να το ακουσω ολο ακομα, αλλα απο τα λιγα που καταφερα εχω να πω πως το ablaze ειναι κομματαρα!
Έτσιιιιι!!!!! Ο δίσκος έχει φοβερό vibe συνολικά. Και λογικό μιας και είχαν να κάνουν 14 χρόνια άλμπουμ, οπότε και ένα καλό κομμάτι το χρόνο να έγραφαν, έτοιμη η δισκάρα.

Αγαπάμε Ιαπωνικό Νεοκλασικισμό.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από Lilith »

Highlight στόν δίσκο δεν εντόπισα, τελείωσε η ακρόαση και όλες οι συνθέσεις χαρακτηρίζονται πλούσιες σε περιεχόμενο και δυναμική. Σε γενικές γραμμές δισκάρα !
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

παίζει repeat 3 μέρες τώρα
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από CountRaven »

Είναι διακάρα πράγματι αλλά εγώ έχω ένσταση. Ένσταση με την παραγωγή. Εντάξει όχι ότι είχαν ποτέ και τις τρελές παραγωγές... Αλλά μάλλον συνεχίζουν σε ένα παρόμοιο σκηνικό και σε αυτόν τον δίσκο.

Στο προηγούμενο είχαν εντάξει παραγωγή αλλά εδώ τα χάλασαν πάλι. Προφανώς ρούφηξε όλο το χρήμα ο Boals οπότε δεν έμεινε δεκάρα τσακιστή για τις υπόλοιπες ανάγκες του δίσκου.

Οι ρυθμικές κιθάρες είναι γενικά πολύ θαμμένες. Πρώτο ρόλο στη μίξη παίζουν τα φωνητικά τα τύμπανα και τα πλήκτρα. Κιθάρες ακούς σωστά μόνο στα leads. Δεν ξέρω ακούστε και εσείς και πείτε άποψη.

Δεν είμαι το άτομο που ψάχνω ψύλλους στα άχυρα με τέτοια θέματα και φυσικά μετράει η μουσική πάνω από όλα, μα εδώ υπάρχει ένα μικρό θεματάκι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

εμένα η ένσταση μου ειναι τα instrumental. Είμαι γνωστός λάτρης των instrumental και ποτέ δεν λέω όχι, όμως δεδομένου οτι ο Ohta έβγαλε 2 micronist από το προηγούμενο ark storm μέχρι σήμερα, που ήταν μόνο instrumental και ακριβώς στο ίδιο ύφος, δεν έπρεπε να βάλει άλλα στο άλμπουμ. Στην τελική ας έβαζε 1 κομμάτι από αυτά του best που δεν υπήρχαν αλλού και ένα παλιό με φωνητικά Boals αν δεν είχε άλλα κομμάτια

παραγωγή μέτρια ναι, αλλα ανεκτή για μένα, είμαστε συνηθισμένοι σε αυτά...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από Zippo190 »

Δεν είμαι μεγάλος γνώστης της Ιαπωνικής σκηνής, αλλά νομίζω ότι οι Ιάπωνες γενικά έχουν εκπληκτικές παραγωγές. Πώς γίνεται ο ήχος να μην είναι καλός;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από CountRaven »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 22 Φεβ 2018, 09:16 Δεν είμαι μεγάλος γνώστης της Ιαπωνικής σκηνής, αλλά νομίζω ότι οι Ιάπωνες γενικά έχουν εκπληκτικές παραγωγές. Πώς γίνεται ο ήχος να μην είναι καλός;
Έχεις δίκιο. ΟΚ δεν είναι και για πέταμα, έγραψα παραπάνω τις ενστάσεις μου. Έπρεπε να προσεχθούν κάπως παραπάνω κάποια ζητήματα, αλλά όχι ότι πιάσαμε και πάτο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πωπωπω από που το αγοράζουμε χωρίς να δώσουμε νεφρό????
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ARK STORM - Voyage Of The Rage

Δημοσίευση από CountRaven »

Εγώ μάλλον Amazon θα παίξω. Εκτός αν το κουβαλήσει καμιά Steel Gallery.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”