ROYAL HUNT - Cast In Stone

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ROYAL HUNT - Cast In Stone

Δημοσίευση από CountRaven »

Εικόνα

Ας αφήσω και αυτό εδώ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ROYAL HUNT - Cast In Stone

Δημοσίευση από Zippo190 »

Ρε γαμώτο αυτά τα computerized εξώφυλλά των R.H. είναι τελείως ξεπερασμένα (και μερικά αρκετά άσχημα)...Πρωτοκλασσάτη μπάντα είναι δεν μπορεί να κάνει κάτι για αυτό;

Αναμένουμε γεμάτοι καύλα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ROYAL HUNT - Cast In Stone

Δημοσίευση από CountRaven »

Το έχω εδώ και σπαρταράει, θα ποστάρω πρώτες εντυπώσεις σύντομα και φυσικά το βράδυ σε εκπόμπα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ROYAL HUNT - Cast In Stone

Δημοσίευση από Zippo190 »

CountRaven έγραψε: Τετ 14 Φεβ 2018, 12:25 Το έχω εδώ και σπαρταράει, θα ποστάρω πρώτες εντυπώσεις σύντομα και φυσικά το βράδυ σε εκπόμπα.
Προσδοκούμε τουλάχιστον έναν ανεμορδαρμένο μελωδικό ύμνο με κολλητικό ρεφραίν γεμάτο συγκίνηση που να παραπέμπει σε 90ς διαφήμιση ουίσκι ή σε 80ς τηλεταινία δράσης (πχ "One by one").
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ROYAL HUNT - Cast In Stone

Δημοσίευση από CountRaven »

Προσδοκούμε τουλάχιστον έναν ανεμορδαρμένο μελωδικό ύμνο με κολλητικό ρεφραίν γεμάτο συγκίνηση που να παραπέμπει σε 90ς διαφήμιση ουίσκι ή σε 80ς τηλεταινία δράσης (πχ "One by one").
Ο άνθρωπος μου.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
dargaard-79
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ 29 Ιαν 2018, 15:15

ROYAL HUNT - Cast In Stone

Δημοσίευση από dargaard-79 »

CountRaven έγραψε: Τετ 14 Φεβ 2018, 12:20 Εικόνα

Ας αφήσω και αυτό εδώ.
Για να δουμε τι θα λέει ο νεος δισκος αυτων που θα κλεψουν αγαπημενο χρόνο απο την συναυλια των Soul Cages.

BBBBBBAAAAAAAAAATTTTTTTTTTTTTTTTTTLLLLLLLLEEEEEEEEEEEE TTTTTTTTIIIIIIIIIIMMMMMMMMMMEEEEEEEEEEEE
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ROYAL HUNT - Cast In Stone

Δημοσίευση από CountRaven »

dargaard-79 έγραψε: Τετ 14 Φεβ 2018, 14:54
CountRaven έγραψε: Τετ 14 Φεβ 2018, 12:20 Εικόνα

Ας αφήσω και αυτό εδώ.
Για να δουμε τι θα λέει ο νεος δισκος αυτων που θα κλεψουν αγαπημενο χρόνο απο την συναυλια των Soul Cages.

BBBBBBAAAAAAAAAATTTTTTTTTTTTTTTTTTLLLLLLLLEEEEEEEEEEEE TTTTTTTTIIIIIIIIIIMMMMMMMMMMEEEEEEEEEEEE
Χαχα. Καλά και την προηγούμενη φορά με Psychotic Waltz είχαν παίξει!! Το έχει η μοίρα τους! Χαχα!

Πάντως το άλμπουμ μου έχει μέχρι στιγμής αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
dargaard-79
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ 29 Ιαν 2018, 15:15

ROYAL HUNT - Cast In Stone

Δημοσίευση από dargaard-79 »

Και γω στους Psychotic τους ειδα ζωντανα και ξενερωσα. Στo studio υλικο μια χαρα μου ακούγεται.Αγαπημενο μου τραγουδι τους, το ομώνυμο από Clown in the mirror.με μια τρομερη δοση μελαγχολιας
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ROYAL HUNT - Cast In Stone

Δημοσίευση από CountRaven »

dargaard-79 έγραψε: Πέμ 15 Φεβ 2018, 22:57 Και γω στους Psychotic τους ειδα ζωντανα και ξενερωσα. Στo studio υλικο μια χαρα μου ακούγεται.Αγαπημενο μου τραγουδι τους, το ομώνυμο από Clown in the mirror.με μια τρομερη δοση μελαγχολιας
Εγώ πάλι και τις δύο εμφανήσεις των Waltz στην χώρα μας, τις έχω ανάμεσα στις συγκλονιστικότερες συναυλιακές στιγμές μου. Ειδικά δε Θεσσαλονίκη το πακέτο Psychotic Waltz με support Mystic Force, ήταν ονειρικό για τα δικά μου standards.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ROYAL HUNT - Cast In Stone

Δημοσίευση από LuciferSteele »

από τότε που γύρισε ο DC το πάνε safe και βγάζουν καλά δισκάκια
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”