SOLSTICE – “White Horse Hill"

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Παρ 06 Απρ 2018, 21:21 Έχω αναλάβει το εν λόγω για κριτική και ξεκίνησα έχοντας στην πίσω πλευρά του μυαλού μου ότι θα τους ψιλοκραξω. Μετά από αρκετές ακροάσεις αντιληφθηκα ότι με τέτοιες κομματαρες (έστω και λίγες αριθμητικά) τους συγχωρείς τις μαλακίες. Όχι ότι ακριβώς ελπίζαμε, αλλά την τιμάει και παραπάνω την ιστορία των Solstice.
Αν κράξεις, έχει ξύλο από Ρίτς. Το ξέρεις ότι θα συμβεί, οπότε άσε τις δικαιολογίες. Στρώσου και γράψε τους διθυράμβους που θέλει να διαβάσει, γιατί αλλιώς.... :P
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από Priamos »

CountRaven έγραψε: Παρ 06 Απρ 2018, 22:36
Priamos έγραψε: Παρ 06 Απρ 2018, 21:21 Έχω αναλάβει το εν λόγω για κριτική και ξεκίνησα έχοντας στην πίσω πλευρά του μυαλού μου ότι θα τους ψιλοκραξω. Μετά από αρκετές ακροάσεις αντιληφθηκα ότι με τέτοιες κομματαρες (έστω και λίγες αριθμητικά) τους συγχωρείς τις μαλακίες. Όχι ότι ακριβώς ελπίζαμε, αλλά την τιμάει και παραπάνω την ιστορία των Solstice.
Αν κράξεις, έχει ξύλο από Ρίτς. Το ξέρεις ότι θα συμβεί, οπότε άσε τις δικαιολογίες. Στρώσου και γράψε τους διθυράμβους που θέλει να διαβάσει, γιατί αλλιώς.... :P
Μας κατάλαβαν... =] :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από Zippo190 »

βασικά δεν χρειάζονται διθύραμβοι αλλά να αναφέρονται οι λέξεις elitist, obscure, epic, analog, retro κ.α. νομίζω ότι τα ψάχνει ο Γόλκερ με ειδικό αλγόρυθμο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από LuciferSteele »

κλαίω με υποθετική σκηνή Ριτς να κατεβαίνει στο Βενιζέλος και να ψάχνει Πρίαμο γιά βρετανικό βρωμόξυλο
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από rbrigade »

Εγώ κλαίω με υποθετική σκηνή Ριτς να χτυπάει πόρτα CountRaven και να ρωτάει: Εσύ είσαι αυτός που έχει το Forgotten Scroll;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Σάβ 07 Απρ 2018, 16:46 Εγώ κλαίω με υποθετική σκηνή Ριτς να χτυπάει πόρτα CountRaven και να ρωτάει: Εσύ είσαι αυτός που έχει το Forgotten Scroll;
Η αλήθεια είναι ΠΑΝΤΑ πιο σουρεάλ από οποιοδήποτε σενάριο. Έχω γνωστό Συριανό -με Metal ακούσματα- ο οποίος πήγε να σπουδάσει Αγγλία στις αρχές των 00ς. Μαντέψτε δίπλα σε ποιου το σπίτι νοίκιασε και με ποιον γνωρίστηκε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από Priamos »

LuciferSteele έγραψε: Σάβ 07 Απρ 2018, 10:32 κλαίω με υποθετική σκηνή Ριτς να κατεβαίνει στο Βενιζέλος και να ψάχνει Πρίαμο γιά βρετανικό βρωμόξυλο
Ρε, με τον Ριτς υπηρξαμε ψιλοφιλαρακια τα πρωτα δυσκολα χρονια. Οποτε το ξυλο ειναι out of question...κατευθειαν θα με δολοφονησει που τον μαχαιρωσα πισωπλατα! :D :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από Xstroyer »

Όποιος θάψει το νέο Solstice, θα τον κοπανάω κ εγω μαζι με τον Rich.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από Priamos »

Xstroyer έγραψε: Σάβ 07 Απρ 2018, 19:27 Όποιος θάψει το νέο Solstice, θα τον κοπανάω κ εγω μαζι με τον Rich.
Ρουφιανο-τραμπουκος.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από CountRaven »

Xstroyer έγραψε: Σάβ 07 Απρ 2018, 19:27 Όποιος θάψει το νέο Solstice, θα τον κοπανάω κ εγω μαζι με τον Rich.
Priamos έγραψε:Ρε, με τον Ριτς υπηρξαμε ψιλοφιλαρακια τα πρωτα δυσκολα χρονια
Πρέπει να φυλάμε τα νότα μας μου φαίνεται.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
DeletedUser

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από DeletedUser »

Καλα το σκηνικο με Martin Zellmer ηταν ΕΠΟΣ ΕΠΩΝ
Αν το δεις σοβαρα ειναι μια μαλακια και μιση, αλλα η φαση το αφεντικο της εταιρειας (Hellion) εδωσε τα λεφτα στο ντραμερ μας (Martin) και καπου στο δρομο χαθηκαν ειναι θρυλικο
Τουλαχιστον για αυτο τον κατηγορησε και ποσο 2000 ευρω νομιζω
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από Zippo190 »

Kostello έγραψε: Κυρ 08 Απρ 2018, 14:25 Καλα το σκηνικο με Martin Zellmer ηταν ΕΠΟΣ ΕΠΩΝ
Αν το δεις σοβαρα ειναι μια μαλακια και μιση, αλλα η φαση το αφεντικο της εταιρειας (Hellion) εδωσε τα λεφτα στο ντραμερ μας (Martin) και καπου στο δρομο χαθηκαν ειναι θρυλικο
Τουλαχιστον για αυτο τον κατηγορησε και ποσο 2000 ευρω νομιζω
O Γολκερ την Μισκατονικ δεν έχει; Τι σχέση έχει με Χελιον;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
DeletedUser

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από DeletedUser »

Σωστος, δεν το εγραψα καλα
Αν θυμαμαι καλα, τοτε εκανε διανομη στα Miskatonic ο Γερμανος
Ε, απο εκει επρεπε να παιζανε φραγκα
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από Zippo190 »

Ομόφωνα ότι ξενερώνω λίγο αν πλακωθηκαν για τα λεφτά. Περίμενα πιο ευγενή κίνητρα πχ για την αγνότητα του μέταλ για άσχημες κριτικές, δημιουργικές διάφορες κ.α.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SOLSTICE – “White Horse Hill"

Δημοσίευση από CountRaven »

Είχε παιχτεί χοντρό σκηνικό τότε. Υπήρχαν topics στο forum της Miskatonic Foundation: http://www.miskatonic.doommetal.net/ - Προσπάθησα να μπω αλλά το account μου δεν δουλεύει πια. - Δεν ξέρω αν το φόρουμ είναι προσβάσιμο ή αν είναι απλά uploaded ως archive / αρχείο. Ενεργό πάντως δεν είναι.

Μην ξεχνάμε πως ο Martin Zellmer έπαιζε και τύμπανα στους Isen Torr του Walker και νομίζω πως από εκεί ξεκίνησε το μεγάλο μπαμ.

Αν θυμάμαι καλά επίσης, βασικά μέλη των Ritual Steel είχαν φτιάξει τους Titan Steele, μετά από αποχώρηση του Martin. Ποιος έδιωξε ποιον δεν θυμάμαι, πάντως νομίζω πως όλα αυτά τα σκηνικά δένουν μεταξύ τους.

Τα παρακολουθούσα λίγο επιδερμικά και με κάποια βαρεμάρα όλα αυτά τότε, οπότε έχουν κάπως διαγραφεί από την μνήμη. Ήταν κυρίως μια διαμάχη του Walker εξάλλου ο οποίος κλασικά την έκανε βούκινο γύρω γύρω.

edit: Θυμάμαι πάντως πως αν στο Miskatonic Forum έγραφες Zellmer έβγαινε ένας άλλος χαρακτηρισμός -όπως έχουμε κάνει εμείς με τη λέξη slip***t-.

Ποιος είχε δίκιο στην όλη φάση δεν ξέρω, πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που ο Ριτς στρέφεται εναντίον Χ ατόμων. Τα ίδια έκανε πρόσφατα και με τον ξάδελφο του Patrick Walker (από τους Warning).
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”