STREAMER - Light of Death

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

STREAMER - Light of Death

Δημοσίευση από CountRaven »



Οι Ισπανοί παίζουν κλασσικό Metal, σπιντάρουν σε φάσεις, έχουν το μπάσο να βαράει με την σχετική Βρετανική εσάνς και τέλος διαθέτουν μέτριο τραγουδιστή. Τα leads τους είναι θετικό σημείο αναφοράς πάντως. Δεν είναι για μένα η φάση μα ξέρω πως κάποιοι φορουμίτες θα νιώσουν σίγουρα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

STREAMER - Light of Death

Δημοσίευση από apeitharxos »

Εγώ είμαι ένας από αυτούς...Κακό δεν το λες σίγουρα, επίσης το λες ότι ξεφεύγει από την μετριότητα, αλλά εν τέλη δεν έχει το added value που θέλω, και, για να είμαι ειλικρινής, κρίνοντας και από την προηγούμενη δουλειά τους (την οποία θέλω να ξανακούσω ωστόσο), δεν περίμενα ότι θα υπάρχει...
Ως προς το μουσικό στυλ, σίγουρα υπάρχει η αλητεία, συνοδευόμενη και από μια ανεπαίσθητη μοτορχεντίλα πασπαλισμένη με nwobhm αναφορές, αλλά τελικά ο ήχος είναι προσαρμοσμένος στο σήμερα, δεν το λες ρετρό (ίσως αν είχε πιο ρετρό χαρακτήρα να μου άρεσε περισσότερο)...
Με την μία ακρόαση που έκανα, από εμένα είναι ναι, αλλά ενδείκνυται για τα αρρωστάκια του είδους...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

STREAMER - Light of Death

Δημοσίευση από Starman »

Και μένα μου κάνει αυτό. Χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο, ακούγεται ευχάριστα. Αντίθετα όμως από τον [mention]apeitharxos[/mention], στην περίπτωση που ο ήχος ήταν ρετρό, θα το προσπερνούσα. Με έχει κουράσει απίστευτα πολύ αυτή η fake αναβίωση. Άλλο να “πατάς” στα είδωλά σου και άλλο ντε και καλά να ακούγεσαι μέσα από το πηγάδι. Η “ρετρο - τρουίλα” έχει λοξοδρομήσει επικίνδυνα.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

STREAMER - Light of Death

Δημοσίευση από LuciferSteele »

εννοείται πήγα κατευθείαν στο κομμάτι Whiskey, Beers and Flames
πόση καλτίλα, πόση
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”