ELDRITCH - Cracksleep

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

ELDRITCH - Cracksleep

Δημοσίευση από Lilith »

Νέος δίσκος για τούς Ιταλους Eldritch ο οποίος θα κυκλοφορήσει στίς 23 Μαρτίου από την Scarlet Records. Στο “Cracksleep” έχει κάνει παραγωγή ο Eugene Simone, με τις ηχογραφήσεις να έχουν γίνει από τον Οκτώβριο έως τον Δεκέμβριο του 2017, στο Bigwave Studios στο Λιβόρνο της Ιταλίας, τα ES Studios στο Rosignano Marittimo της Ιταλίας, ενώ η μίξη έχει γίνει στα Domination Studios στο Σαν Μαρίνο από τον Simone Mularoni. Το συγκρότημα περιγράφει το νέο άλμπουμ ως το πιο διαφορετικό μέχρι σήμερα, που αναμιγνύει τους Eldritch της πρώιμης εποχής, με μερικές από τις τελευταίες επιρροές τους, τεχνικά instrumental μέρη, με σκοτεινή ατμόσφαιρα και ενορχηστρώσεις, εμπλουτισμένα με μια κοινή ιδέα στους στίχους, που ασχολείται με μερικές από τις πιο κοινές αιτίες της αϋπνίας.


Tracklist:

1.Cracksleep
2.Reset 05:33
3.Deep Frost
4.Aberration of Nature
5.My Breath
6.Silent Corner
7.As the Night Crawls in
8.Voices Calling
9.Staring at the Ceiling
10.Night Feelings
11.Hidden Friend


Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lilith την Δευ 26 Φεβ 2018, 18:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ELDRITCH - Cracksleep

Δημοσίευση από CountRaven »

Κανονική λατρεία για τα 2 πρώτα άλμπουμ. Έχουν δώσει και μετά πράγματα δεν λέω, μα κάθε φορά που διαβάζω για νέο δίσκο τους, εύχομαι να είναι κοντά σε εκείνη την πρώτη τους εποχή.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

ELDRITCH - Cracksleep

Δημοσίευση από Xstroyer »

Εγώ κάθε φορά που διαβάζω για νέο δίσκο απελπίζομαι! Τον ακούω, αλλά μετα είναι σαν να μην υπάρχει. Ορισμός μέτριας μπάντας που ξεκίνησε καλά και χάθηκε στη μετάφραση. Εκτός από τα 2 πρώτα, μου αρεσει και το El Nino, αλλά μετά το χάος... Για να δουμε και αυτό, όταν έρθει η ώρα του.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ELDRITCH - Cracksleep

Δημοσίευση από Zippo190 »

Κάθε τρείς και λίγο βγάζουν δίσκο αυτοί, βέβαια να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ούτε παραμικρή νότα από τότε που τους άκουγε ο αδελφός μου.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ELDRITCH - Cracksleep

Δημοσίευση από rbrigade »

Ανύπαρκτοι
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

ELDRITCH - Cracksleep

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

ποτέ δεν μου είπαν τίποτα, συμπεριλαμβανομένου και live που τους είδα. Θα τσεκάρω πάντως αν πέσει στα χέρια μου
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ELDRITCH - Cracksleep

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τους έχω χάσει εντελώς
όπως και αυτοί το έχασαν εντελώς μετά τα 3 πρώτα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”