SAVAGE BLOOD - Downfall

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SAVAGE BLOOD - Downfall

Δημοσίευση από CountRaven »



Το άλμπουμ των Γερμανών συνδιάζει κλασσικό heavy και τευτονικό Power.

Κατάλληλο για [mention]Zippo190[/mention] και [mention]Starman[/mention]

Υπάρχει και EP του 2016.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SAVAGE BLOOD - Downfall

Δημοσίευση από Zippo190 »

φυσικά γουστάρουμε με χίλια.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SAVAGE BLOOD - Downfall

Δημοσίευση από Starman »

Ωραία μοντέρνα παραγωγή, αλλά ήθελα λίγο καλύτερο songwriting. Παρόλα αυτά στηρίζουμε τέτοια συγκροτήματα.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

SAVAGE BLOOD - Downfall

Δημοσίευση από theBox »

Starman έγραψε: Σάβ 25 Ιούλ 2020, 19:16 Ωραία μοντέρνα παραγωγή, αλλά ήθελα λίγο καλύτερο songwriting. Παρόλα αυτά στηρίζουμε τέτοια συγκροτήματα.
Δεν ασχοληθηκα πολυ μαζι τους μιας και αυτο που ακουσα δεν με κερδισε πολυ, αλλα το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν πως η παραγωγη μου ακουγεται...κουραστικη! :D
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SAVAGE BLOOD - Downfall

Δημοσίευση από Zippo190 »

κάθησα και άκουσα τον δίσκο πρόσφατα. Αν είχε βγει τέλη 90ς από την Noise θα περιόδευαν με Blind Guardian ή Iron Savior. Πολύ καλή κυκλοφορία και το σημαντικότερο πολύ σημαντική κυκλοφορία: Αυτός ο ήχος μόλις βγαίνει από μια μεγάλη περίοδο ύφεσης και χρειάζεται νέο αίμα για να μπορέσει να αναπτυχθεί. Θεωρώ ότι το power metal μπορεί να ξαναπάρει τα ηνία από το κλασσικό retro ήχο που πλέον φαίνεται ότι κάνει μεγάλη κοιλιά και κουράζει. Νομίζω ότι καλό είναι να έχουμε το νού μας σε αυτούς, γιατί θέλω να πιστεύω ότι θα δούμε σημαντικά πράγματα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

SAVAGE BLOOD - Downfall

Δημοσίευση από rbrigade »

Θρασίζουν λίγο, αλλά μόνο τόσο όσο πρέπει (βασικά δεν πρέπει, αλλά θέλω να πω ότι παραμένουν σε ανεκτά επίπεδα για μη οπαδό thrash). Δεν βλέπω τι σχέση έχουν με Blind Guardian και Iron Savior. Βαράνε καλά, αλλά όντως συνθετικά δεν με τρέλλαναν. Από τα 5 πρώτα που άκουσα μόνο το Queen on the run ξεχώριζε. Φακελάκι Β' και βλέπουμε...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”