ABSOLUTE POWER (UK) - Same

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ABSOLUTE POWER (UK) - Same

Δημοσίευση από CountRaven »

https://absolutepower.bandcamp.com/
Heavy Metal project formed by Shane Embury of Napalm Death & Producer Simon Efemey (Paradise Lost - The Wildhearts - Amorphous).
Influenced by the classic metal bands of the Eighties - Produced by Russ Russell (Napalm Death - At the gates - Dimmu Borigir)


Κυκλοφορία του 2011 που είναι πάλι διαθέσιμη από τον Μάη του 2020 σε digital μορφή.

Selling point: Συμμετέχει ο Tim "Ripper" Owens στα "Raging Pursuer" και "Faster than the speed of Evil".

[mention]Metal_Warrior[/mention] [mention]Starman[/mention] [mention]Zippo190[/mention] [mention]LuciferSteele[/mention] να ακούσουν άμεσα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ABSOLUTE POWER (UK) - Same

Δημοσίευση από Zippo190 »

βλέπεις Ripper είναι καλό. Επίδης εξώφυλλο γαμάει.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

ABSOLUTE POWER (UK) - Same

Δημοσίευση από Starman »

Μπορεί να το αδικώ, αλλά με το ένα και μοναδικό άκουσμα που του έριξα δεν μου έκανε κάποια ιδιαίτερη εντύπωση. Περίμενα περισσότερα από τα μέλη της μπάντας με την εμπειρία που κουβαλούν και ας προέρχονται από ετερόκλιτα είδη, ενώ και το εξώφυλλο προδιαθέτει για επικά πράγματα. Ούτε η παρουσία του Ripper έκανε τη διαφορά (ήδη βλέπω τον [mention]rbrigade[/mention] να γελάει κυνικά :D ). Το πρώτο μισό του δίσκου μου φάνηκε πιο ενδιαφέρον ενώ μετά η ποιότητα άρχισε να πέφτει ή εγώ άρχισα να κουράζομαι.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ABSOLUTE POWER (UK) - Same

Δημοσίευση από LuciferSteele »

δεν χορταίνουμε Ριππεράρα!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”