MELIAH RAGE READY TO DELIVER NEW STUDIO TRIUMPH IDOL HANDS

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MELIAH RAGE READY TO DELIVER NEW STUDIO TRIUMPH IDOL HANDS

Δημοσίευση από Zippo190 »

Εικόνα

Long-running Boston metallers Meliah Rage are gearing up for the release of their anxiously-awaited new album, Idol Hands, due out via Metal On Metal Records in late April. The eight-track opus marks the return of Paul Souza, the vocal powerhouse that can be heard on the Barely Human (2004), The Deep And Dreamless Sleep (2006) and Dead To The World (2011).

Idol Hands tracklisting:

“The Kill-All Rule”
“Dark As Your Thoughts”
“Idol Hands”
“Crushed Beneath My Heel”
“Sentenced To Life”
“Absolute Power”
“Infernal Bleeding”
“Where Darkness Lies”

Production credits:
Produced, mixed and mastered by: Peter Rutcho
Rhythym guitars: recorded by John Bean Cats Liar Studios
Drums: recorded by Joel Hopkins at Red Devil Studios
Lead guitar and bass: recorded by Peter Rutcho
Vocals: recorded and produced by Rich Spillberg at Solstice Studios
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: MELIAH RAGE READY TO DELIVER NEW STUDIO TRIUMPH IDOL HANDS

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τους έχω χάσει αυτούς, δεν ξέρω καν τι λένε όλα αυτά που κυκλοφόρησαν εδω και αρκετά χρόνια
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Re: MELIAH RAGE READY TO DELIVER NEW STUDIO TRIUMPH IDOL HANDS

Δημοσίευση από Lilith »

Killing to survive και Barely Human αγαπημένα άλμπουμς. Υπερβολικα υποτιμημένη μπάντα όμως..μετά από το Barely Human δεν τούς εχω παρακολουθήσει κι εγω καθόλου. Πρίν χρόνια μου είχαν ζητήσει να γράψω τούς στίχους από το "Ungodly" εξ ακοής γιατί δεν υπήρχαν πουθενά. Προσπάθησα αν και νομίζω σε κάποια σημεία δεν είναι πολύ ξεκάθαρα τα λόγια και το αποτέλεσμα ήταν αυτό :

From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: MELIAH RAGE READY TO DELIVER NEW STUDIO TRIUMPH IDOL HANDS

Δημοσίευση από CountRaven »

Από την χαρά σου έγραψες τον τίτλο με κεφαλαία Zippo xD ;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: MELIAH RAGE READY TO DELIVER NEW STUDIO TRIUMPH IDOL HANDS

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Σάβ 10 Μαρ 2018, 20:33 τους έχω χάσει αυτούς, δεν ξέρω καν τι λένε όλα αυτά που κυκλοφόρησαν εδω και αρκετά χρόνια
Το "Dead to the world" πολύ δυνατό αλλά αρκετή λέζα μέσα στο δίσκο, λες και τους είχαν πιάσει τα ψυχολογικά τους. Το "Warrior" κάπως καλύτερο και πιο δυναμικό αν και χωρίς τον Σόουζα. Γενικά αξίζουν προσοχής.



@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MELIAH RAGE READY TO DELIVER NEW STUDIO TRIUMPH IDOL HANDS

Δημοσίευση από Zippo190 »

δύο νέα τσαχπίνικα κομμάτια Meliah Rage για δυνατούς παίχτες:



@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MELIAH RAGE READY TO DELIVER NEW STUDIO TRIUMPH IDOL HANDS

Δημοσίευση από Zippo190 »

έριξα μια δύο αυτιές στον νέο δίσκο. Πολύ καλή κυκλοφορία που συνεχίζει από εκεί που τελείωσε το προηγούμενο: δυνατό "βαρύ" heavy metal που έχει κάποιες επαφές με thrash αλλά οι φόρμες είναι ξεκάθαρα heavy. Ο Σόουζα ακούγεται πολύ καλύτερος από το "Dead to the world" και γενικά η μπάντα είναι σε φόρμα. Μοναδικό μειονέκτημα οι σχεδόν μόνιμα (τα τελευταία χρόνια) πεσσιμιστικοί στίχοι, έλεος πια....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”