ATOM SMASHER - Age of Ice (7" single)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ATOM SMASHER - Age of Ice (7" single)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ATOM SMASHER - Age of Ice (7" single)

Δημοσίευση από theBox »

Τωρα ξαφνηκα τα φωνητικα μεγκατον δεν σας φαινονται και πολυ ασχημα ε;

Κριμα για τις τιμιες maidenικες κιθαρες...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

ATOM SMASHER - Age of Ice (7" single)

Δημοσίευση από apeitharxos »

Αρκετά καλό! Τα φωνητικά μου θυμίζουν Overkill*...Βέβαια τα δύο κομμάτια είναι μικρό δείγμα, αλλά έστω και έτσι, είναι πολύ δυνατό ό,τι ακούω, στο ύφος των Accept, αλλά και κάποιων νεώτερων μπαντών, όπως π.χ. Destillery...Καιρός ήταν, διότι η Γερμανία δεν βγάζει μπάντες στο κλασικό metal με την ευκολία που το έκανε παλιά...

* Και επίσης, μια άλλη μπαντάρα από Γερμανία, τους Karthago, τους θυμάται κανείς;
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

ATOM SMASHER - Age of Ice (7" single)

Δημοσίευση από apeitharxos »

apeitharxos έγραψε: Τρί 15 Δεκ 2020, 15:18 Αρκετά καλό! Τα φωνητικά μου θυμίζουν Overkill*...Βέβαια τα δύο κομμάτια είναι μικρό δείγμα, αλλά έστω και έτσι, είναι πολύ δυνατό ό,τι ακούω, στο ύφος των Accept, αλλά και κάποιων νεώτερων μπαντών, όπως π.χ. Destillery...Καιρός ήταν, διότι η Γερμανία δεν βγάζει μπάντες στο κλασικό metal με την ευκολία που το έκανε παλιά...

* Και επίσης, μια άλλη μπαντάρα από Γερμανία, τους Karthago, τους θυμάται κανείς;
Τους VETO ήθελα να πω, που είχαν μια βγάλει μια δισκάρα που λέγεται Carthago...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: ATOM SMASHER - Age of Ice (7" single)

Δημοσίευση από nicolasg »


apeitharxos έγραψε:
apeitharxos έγραψε: Τρί 15 Δεκ 2020, 15:18

Τους VETO ήθελα να πω, που είχαν μια βγάλει μια δισκάρα που λέγεται Carthago...
Εχω το 1ο τους σε βινύλιο που το ειχα πάρει ως τυχαία αγορά λόγω του ότι ήταν πάμφθηνο, 500 δραχμούλες, αλλά δεν το έχω σε εκτίμησα και έχω πάνω από 20 χρόνια να το ακούσω [emoji2]

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Re: ATOM SMASHER - Age of Ice (7

Δημοσίευση από apeitharxos »

nicolasg έγραψε: Τετ 16 Δεκ 2020, 07:58
apeitharxos έγραψε:
apeitharxos έγραψε: Τρί 15 Δεκ 2020, 15:18

Τους VETO ήθελα να πω, που είχαν μια βγάλει μια δισκάρα που λέγεται Carthago...
Εχω το 1ο τους σε βινύλιο που το ειχα πάρει ως τυχαία αγορά λόγω του ότι ήταν πάμφθηνο, 500 δραχμούλες, αλλά δεν το έχω σε εκτίμησα και έχω πάνω από 20 χρόνια να το ακούσω [emoji2]
Είναι πολύ καλοί!
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”