EYE OF DOOM - Curse of the Phraoh (2020)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

EYE OF DOOM - Curse of the Phraoh (2020)

Δημοσίευση από CountRaven »



Κανονικά δεν θα πρεπε να μου αρέσει, αλλά για κάποιο λόγο η βουτιά που κάνουν στην space rock 70s δίνη με εργαλείο το traditional Doom, μου ακούστηκε ενδιαφέρουσα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

EYE OF DOOM - Curse of the Phraoh (2020)

Δημοσίευση από apeitharxos »

Αρκετά καλό, όπως τα λες είναι...Μοιάζει με Acid King, οι δεύτεροι βέβαια λίγο πιο heavy και πιο μοτορχεντίζοντες, αυτοί εδώ πιο hawkind...
Αλλά εγώ το ακούω πολύ ευχάριστα...Δεν ξέρω αν ξέρεις τους Acid King, εκεί στο άλλο fanzine που γράφατε με τον φίλο μου τον regular paul (ξεχνάω το όνομά του zine αυτή την στιγμή), πρέπει να είχαν πολλούς οπαδούς ανάμεσα στους συντάκτες...
Πάντως εγώ για ένα διάστημα έχυνα με Acid King, δεν ξέρω εσένα ποια είναι η γνώμη σου...
Δισκάρα το Busse Woods...
Βέβαια ανέβασα και Gallow God, που παίζουν καρακλασσικό doom, που βλέπω διψάς για αυτό, και δεν πήρες γραμμή...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”