THE FABLED FALLEN- Nightmares (2021)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

THE FABLED FALLEN- Nightmares (2021)

Δημοσίευση από JimmyF »

Τί είναι τούτοι εδώ? Παραθέτω από τα λεγόμενά τους..
The Fabled Fallen is a Epic Alternative Metal band in the Houston Area.
We are The Fabled Fallen a online collaborative effort.
Έτσι λένε..Το epic δεν το βλέπω πάρα πολύ, αλλά το power με στοιχεία prog (post '10s)και 'παρανοϊκόύ' τύπου περασματάκια το 'χουν. Μπόλικά Guardianικά- Judicator θέματα παίζουν μέσα, καθώς και συνθέσεις που σε πρώτο άκουσμα μοιάζουν κάπως άναρχες στη δομή τους. Τα riffs τους μια χαρά είναι (όπου βγαίνουν μπροστά) και τα φωνητικά ταιριαστά στην όλη ατμόσφαιρα. Αρκετά πρωτότυπη δουλειά. Ας κάνω summon [mention]theBox[/mention] , [mention]CountRaven[/mention] , [mention]LuciferSteele[/mention] , [mention]Scrollkeeper[/mention]
Δειγματάκια κάτωθι:



Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6300
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

THE FABLED FALLEN- Nightmares (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Θενκς Τζίμη! Ακουω με την πρωτη ευκαιρια. Η αληθεια ειναι πως το πετυχα σε καποο κατεβαστηρι χθές αλλά το προσπέρασα. Για να δουμε...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

THE FABLED FALLEN- Nightmares (2021)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πάρα πολύ ενδιαφέρον, η περιγραφή που δίνεις είναι πολύ ακριβής
το πρόβλημα για μένα εντοπίζεται στα φωνητικά που είναι κάπως ενοχλητικά με μια πρώτη ακρόαση
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

THE FABLED FALLEN- Nightmares (2021)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ιδιαίτερο κ από το λίγο που άκουσα σίγουρα έχει να δώσει πράγματα. Θα τσεκάρω μεσα στην βδομάδα ενδελεχώς :) Το μόνο που με χάλασε κ ελπίζω να είναι θέμα youtube, είναι το compression που μπουκώνει τα πάντα στα ακουστικά μου :( Ειδικά όταν φορτσάρει κάπου χάνω την μπάλα. Είμαι μόνος μου σε αυτό; 🤔
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6300
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

THE FABLED FALLEN- Nightmares (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Τρί 19 Ιαν 2021, 13:19 Ιδιαίτερο κ από το λίγο που άκουσα σίγουρα έχει να δώσει πράγματα. Θα τσεκάρω μεσα στην βδομάδα ενδελεχώς :) Το μόνο που με χάλασε κ ελπίζω να είναι θέμα youtube, είναι το compression που μπουκώνει τα πάντα στα ακουστικά μου :( Ειδικά όταν φορτσάρει κάπου χάνω την μπάλα. Είμαι μόνος μου σε αυτό; 🤔
Οχι κι εγω που το κατεβασα σε 320αρι παλι τουμπανιασμενο μεχρι τα μπουνια ειναι. Αυτο που με χαστουκωνει κυριως ειναι τα φωνητικα οπως ειπε και ο Λουσι. Θα τα χαρακτηριζα καπως..."υστερικά".
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

THE FABLED FALLEN- Nightmares (2021)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Πάλι καλά ;) Θα τσεκαριστεί σε καλύτερη ποιότητα λοιπον :)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”