AXEWITCH - Out of the Shadows into the Darkness (2021)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

AXEWITCH - Out of the Shadows into the Darkness (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

AXEWITCH from Sweden! I guess the 80s Metal fans will remember this band because of the quite famous 3 albums and one EP made between 1982 and 1985. After many many years they are back now with new songs! The forthcoming "Piece of True Metal" named "Out of the ashes..." sounds like no time was gone since 1985. True european Metal leaves the speakers and finds it's way directly into your ear in 2021.

Nothing has changed, so you can be sure that if you buy the new album you will get exactly what you expect from the band! The sound is of course more powerful and heavy because of the progress in technical possibilities, so it is even for "modern" sound listeners a really interesting experience!


TRACKLIST:

1. The Pusher

2. In Pitch Black Darkness

3. Dues To Pay

4. Let Sleeping Dogs Lie

5. Boogie Of Death

6. Losing You

7. Going Down

8. The Healer

9. Lie To Me

10. Violator

11. Nightmare (Bonustrack)

12. Axewitch (Bonustrack)

Total Playing Time: 57:56 min


LINE-UP:

Anders Wallentoft – vocals, keyboards
Magnus Jarl – guitars
Mikael A Deild – guitars
Björn Hernborg – bass, vocals
Mats Johanson – drums

http://www.axewitch.com/index2.html

https://www.facebook.com/Axewitch
Όχι δεν τρολλάρω, οι Σουηδοί Axewitch έχουν νέο άλμπουμ! Κυκλοφορεί στις 30 Απριλίου από την Pure Steel!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: AXEWITCH - Out of the Shadows into the Darkness (2021)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Δεν αναφερθήκαμε στον δίσκο αυτό και είναι κρίμα καθώς πρόκειται για αξιοπρεπή κυκλοφορία. Μου κάνει εντύπωση ότι πρόκειται για σχεδόν όλη την μπάντα, οπότε μιλάμε για reunion κανονικό

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
crimsonglory
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Σάβ 04 Σεπ 2021, 15:06

Re: AXEWITCH - Out of the Shadows into the Darkness (2021)

Δημοσίευση από crimsonglory »

Πολύ ωραίο άλμπουμ! Γενικά οι Σουηδοί αυτού του ήχου έχουν δώσει πόνο στα comeback τους.
Axewitch, Torch, Silver Mountain, Mindless Sinner έχουν δώσει πραγματικά πολύ καλούς δίσκους τα τελευταία χρόνια.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: AXEWITCH - Out of the Shadows into the Darkness (2021)

Δημοσίευση από Zippo190 »

τα Torch δεν τα έχω ακούσει, λένε τίποτα;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
crimsonglory
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Σάβ 04 Σεπ 2021, 15:06

Re: AXEWITCH - Out of the Shadows into the Darkness (2021)

Δημοσίευση από crimsonglory »

To τελευταίο δεν το έχω ακούσει ούτε κι εγώ. Το dark sinner με τις επανηχογραφήσεις και 2-3 καινούρια έχει κάθε λόγο ύπαρξης. Απόλαυση από την αρχή ως το τέλος.
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: AXEWITCH - Out of the Shadows into the Darkness (2021)

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Zippo190 έγραψε: Τρί 05 Ιούλ 2022, 22:39 Δεν αναφερθήκαμε στον δίσκο αυτό και είναι κρίμα καθώς πρόκειται για αξιοπρεπή κυκλοφορία. Μου κάνει εντύπωση ότι πρόκειται για σχεδόν όλη την μπάντα, οπότε μιλάμε για reunion κανονικό

To κομμάτι αυτό πάντως είναι πολύ καλό.. Αν ο δίσκος είναι σε αυτό το στυλ θα αξίζει.. Γιατί στα δισκάκια τους στα 80s είχαν
ένα-δυο καλά κομμάτια και τα υπόλοιπα ήταν ανθυπο-Priest... Για να δούμε...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”