MYTHOLOGIC (Erie, Pensylvania, US) - Standing In Stillness (2003)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

MYTHOLOGIC (Erie, Pensylvania, US) - Standing In Stillness (2003)

Δημοσίευση από CountRaven »

Έχω γενικά αναφερθεί και στο παρελθόν -σε εκπομπές κτλ- σε αυτό το διαμαντάκι. Από την Pensylvania των ΗΠΑ. Κυκλοφόρησαν το 2003 αυτό το αριστούργημα λυρικού, μελαγχολικού Prog Metal.

Προσωπικά το βάζω μέσα στις κορυφαίες κυκλοφορίες για τα 00ς και ας με πείτε μη αντικειμενικό. Trivia: Ο Κιθαρίστας / μπασίστας Chris Rodler, είναι αδελφός του drummer Brett Rodler και σύζυγος της τραγουδίστριας Melissa Rodler.

Η Progressive Music Management (PMM) που κυκλοφόρησε το CD είναι δικιά του εταιρία. Έχει εκδώσει μεταξύ άλλων τις δουλειές των Andeavor -άλλη μπαντάρα σε φάση Rush, στην οποία έπαιζε ο Chris- και των γνωστών σε όλους -πιστεύω- Damien Steele.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Re: MYTHOLOGIC (Erie, Pensylvania, US) - Standing In Stillness (2003)

Δημοσίευση από white_knight »

Άκουσα λίγο στα πεταχτά και φαίνεται πάρα πολύ ενδιαφέρον.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: MYTHOLOGIC (Erie, Pensylvania, US) - Standing In Stillness (2003)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

δεν το ήξερα, ακούγεται ενδιαφέρον
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: MYTHOLOGIC (Erie, Pensylvania, US) - Standing In Stillness (2003)

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

με μόλις 5 χρόνια καθυστέρηση ένιωσα, αφού το youtube μου πέταξε Andeavor σαν recommendation που μου ταιριάζουν πιο πολυ τα φωνητικά

Για τσεκάρετε:

Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: MYTHOLOGIC (Erie, Pensylvania, US) - Standing In Stillness (2003)

Δημοσίευση από CountRaven »

Metal_Warrior έγραψε: Τετ 15 Νοέμ 2023, 11:00 με μόλις 5 χρόνια καθυστέρηση ένιωσα, αφού το youtube μου πέταξε Andeavor σαν recommendation που μου ταιριάζουν πιο πολυ τα φωνητικά

Για τσεκάρετε:

Χαχαχα επική νεκρανάσταση! Ναι είναι της οικογένειας και αυτοί. Και αξίζουν δικό τους τόπικ.

Επίσης να πω πως ο Chris έκανε δίσκο πέρυσι και έχει πολύ ψωμί το υλικό. Πρέπει να βρω χρόνο να ανοίξω θέμα / γράψω / αναλύσω. Επιφυλάσσομαι!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”