WHITE THUNDER (IT) - Maximum - A Journey of a Billion Years (2021)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WHITE THUNDER (IT) - Maximum - A Journey of a Billion Years (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

"Trial" is the new single from italian progressive metal act White Thunder.
Second extract from the new "Maximum - A Journey of a Billion Years", to be released on June 25.
Stream "Trial" on ➨ https://smarturl.it/wt-trial
Merch: https://whitethunder.net/

The song talks about the frustration of those who have always been told the truth by someone else. At one point, they realize that the truth must be sought within one's self. Therefore, the questions must not be posed to others, but to your innermost self.


Ενδιαφέρον μου φάνηκε το single των Ιταλών που παρόλο τα κάπως νευρωτικά κουπλέ καταλήγει σε ένα ενδιαφέρον ρεφρέν. Είμαι στην διαδικασία ακρόασης ολόκληρου του άλμπουμ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

Re: WHITE THUNDER (IT) - Maximum - A Journey of a Billion Years (2021)

Δημοσίευση από JimmyF »

Πολύ αξιόλογο δισκάκι. Ακροβατεί μεταξύ 'μοντέρνων' στοιχείων και ορθόδοξου power prog και το κάνει αρκετά καλά. Πολύ καλά τα φωνητικά, αλλά πάλι θα πω το παράπονό μου για τα (ελάχιστα) growls, τα οποία ειδικά στο everlasting sight μου χαλάνε τη μαγιά. Τα Orbit και Mainmast πάντως ξεχωρίζουν.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: WHITE THUNDER (IT) - Maximum - A Journey of a Billion Years (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

JimmyF έγραψε: Δευ 28 Ιουν 2021, 12:42 Πολύ αξιόλογο δισκάκι. Ακροβατεί μεταξύ 'μοντέρνων' στοιχείων και ορθόδοξου power prog και το κάνει αρκετά καλά. Πολύ καλά τα φωνητικά, αλλά πάλι θα πω το παράπονό μου για τα (ελάχιστα) growls, τα οποία ειδικά στο everlasting sight μου χαλάνε τη μαγιά. Τα Orbit και Mainmast πάντως ξεχωρίζουν.
Στηρίζω αναλύσεις @JimmyF .
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

Re: WHITE THUNDER (IT) - Maximum - A Journey of a Billion Years (2021)

Δημοσίευση από JimmyF »

CountRaven έγραψε: Δευ 28 Ιουν 2021, 13:21
JimmyF έγραψε: Δευ 28 Ιουν 2021, 12:42 Πολύ αξιόλογο δισκάκι. Ακροβατεί μεταξύ 'μοντέρνων' στοιχείων και ορθόδοξου power prog και το κάνει αρκετά καλά. Πολύ καλά τα φωνητικά, αλλά πάλι θα πω το παράπονό μου για τα (ελάχιστα) growls, τα οποία ειδικά στο everlasting sight μου χαλάνε τη μαγιά. Τα Orbit και Mainmast πάντως ξεχωρίζουν.
Στηρίζω αναλύσεις @JimmyF .
@CountRaven θέλω κίνημα anti-growl άμεσα! :D :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”