VISIGOTH (US) - Conqueror's Oath

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από CountRaven »

Υπαρχει στα τορενταδικα; Υπαρχει μεν στην database του Rock Overdose για κατεβασμα, αλλα η στρατηγικη ειναι κατεβαζεις μονο οτι κανεις κριτικη διοτι δημιουργουνται υποχρεωσεις και προσδοκιες, και τωρα δεν παιζει χρονος γιατι κραταω καβαντζα για τον Πρεκα. :D
Τώρα που θα βγάλουμε περιοδικό, θα σας αφήνω να παίρνετε ότι promo γουστάρετε και να μην γράφετε review, έτσι για την καυλάντα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από CountRaven »

Θα στο στείλω εγώ αγαπητέ Tyrant, μόλις γυρίσω στην οικεία μου.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Priamos »

CountRaven έγραψε: Πέμ 25 Ιαν 2018, 19:09 Θα στο στείλω εγώ αγαπητέ Tyrant, μόλις γυρίσω στην οικεία μου.
Ανεβηκες στην εκτιμηση μου απο 9,99/10 στο 10/10!! :D (μανουλα στο γλειψιμο και την κολακεια ο δικος σου!! :D )
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Priamos »

CountRaven έγραψε: Πέμ 25 Ιαν 2018, 19:06

Τώρα που θα βγάλουμε περιοδικό, θα σας αφήνω να παίρνετε ότι promo γουστάρετε και να μην γράφετε review, έτσι για την καυλάντα.
?????????
Αν ειναι καλος ο μισθος, θελω να συμμετεχω και γω και σου βαζω 10/10 και στους Slpiknot!! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Priamos »

Μετα την ευγενικη χορηγία του Count το ακουσα κι εγω. Λοιπον, γενικα περασα καλα. "Εμπορικο" (με την εννοια του ευληπτου και με ικανότητα προσέγγισης μεγαλυτερου κοινου) επικό μεταλ. Δεν ειναι κακο να υπαρξει μια μπαντα με δυναμικη διερυνσης των οπαδων του ηχου, αν και οι Visigoth ειναι αμφιβολο αν θα καταφερουν με το μεχρι τωρα υλικο τους να γινουν "κλασικη", διαχρονικη μπαντα. Παντως οπως ειπα, ειναι ευχαριστο και ψυχαγωγικο (τουλαχιστον) ακουσμα. Πιθανολογω οτι θα μου αρεσει ακομα περισσοτερο με τα επομενα ακουσματα.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Zippo190 »

Άκουσα τον δίσκο σήμερα. Αρκετά καλός αλλά δεν προχωράει παραπέρα από το ντεμπούτο τους. Δηλαδή θα μπορούσε άνετα να είναι αυτό το ντεμπούτο και το "Revenant king" ο πρώτος δίσκος. Δυστυχώς η μπάντα έχει ταβάνι και φοβάμαι ότι το έπιασαν νωρίς εκτός και αν έχουν άσσους στο μανίκι τους. Ωραίο το "Warrior queen", "Salt city", "Traitors gate" και "The conqueror's oath" αλλά κανένα δύο τραγούδια είναι fillers.

Ακούγοντας και λίγο το Gatekeeper αρχίζω να φοβάμαι ότι η νεοσύστατη epic Αμερικάνικη σκηνή, παίζει να είναι φούσκα. :toothy: :toothy:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 04 Μαρ 2018, 00:02 Ακούγοντας και λίγο το Gatekeeper αρχίζω να φοβάμαι ότι η νεοσύστατη epic Αμερικάνικη σκηνή, παίζει να είναι φούσκα. :toothy: :toothy:
Bitcoin Metal =]
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Priamos »

Priamos έγραψε: Κυρ 28 Ιαν 2018, 00:52 Μετα την ευγενικη χορηγία του Count το ακουσα κι εγω. Λοιπον, γενικα περασα καλα. "Εμπορικο" (με την εννοια του ευληπτου και με ικανότητα προσέγγισης μεγαλυτερου κοινου) επικό μεταλ. Δεν ειναι κακο να υπαρξει μια μπαντα με δυναμικη διερυνσης των οπαδων του ηχου, αν και οι Visigoth ειναι αμφιβολο αν θα καταφερουν με το μεχρι τωρα υλικο τους να γινουν "κλασικη", διαχρονικη μπαντα. Παντως οπως ειπα, ειναι ευχαριστο και ψυχαγωγικο (τουλαχιστον) ακουσμα. Πιθανολογω οτι θα μου αρεσει ακομα περισσοτερο με τα επομενα ακουσματα.
Eμενα μου αρεσε πολυ , τελικα. Θα του κανω και διθυραμβικη κριτικη.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από LuciferSteele »

στην εποχή του εφήμερου, το να παρουσιάζεις ένα δεύτερο δίσκο ισάξιο με τον πρώτο δεν είναι πρόβλημα. είναι επίτευγμα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από theBox »

Έχω ανασκευάσει κι εγώ μερικώς τις αρχικές μου εντυπώσεις. Είναι αρκετα ευχάριστο άκουσμα τελικά με πολλά πιασάρικα σημεία. Απλα ντάξει, δεν είναι το βαρυγδουπο επικό αριστούργημα που σε ταξιδεύει. Για το αμάξι όμως και για καμια ανάλαφρη βραδινή ακρόαση μια χαρά είναι. Μόνο αυτό το salt lake city χαλάει ΠΟΛΥ τη ροή, αλλά ντάξει, skip και όλα οκ...

edit: Το Outlive them all είναι τρελό χιτάκι.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Κυρ 04 Μαρ 2018, 11:03 Έχω ανασκευάσει κι εγώ μερικώς τις αρχικές μου εντυπώσεις. Είναι αρκετα ευχάριστο άκουσμα τελικά με πολλά πιασάρικα σημεία. Απλα ντάξει, δεν είναι το βαρυγδουπο επικό αριστούργημα που σε ταξιδεύει. Για το αμάξι όμως και για καμια ανάλαφρη βραδινή ακρόαση μια χαρά είναι. Μόνο αυτό το salt lake city χαλάει ΠΟΛΥ τη ροή, αλλά ντάξει, skip και όλα οκ...

edit: Το Outlive them all είναι τρελό χιτάκι.
Εμένα μου άρεσε το "Salt lake city", βγάζει κάτι από early Cirith Ungol, The Rods και γενικά Αμερικάνικη early 80s αλητεία που δύσκολα αναπαράγεται σήμερα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Silenius »

CountRaven έγραψε: Πέμ 25 Ιαν 2018, 19:06 Τώρα που θα βγάλουμε περιοδικό,
Ισχύει όντως αυτό;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από CountRaven »

Silenius έγραψε: Τετ 07 Μαρ 2018, 19:47
CountRaven έγραψε: Πέμ 25 Ιαν 2018, 19:06 Τώρα που θα βγάλουμε περιοδικό,
Ισχύει όντως αυτό;
Only printed is real.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Silenius »

CountRaven έγραψε: Τετ 07 Μαρ 2018, 22:25
Silenius έγραψε: Τετ 07 Μαρ 2018, 19:47
CountRaven έγραψε: Πέμ 25 Ιαν 2018, 19:06 Τώρα που θα βγάλουμε περιοδικό,
Ισχύει όντως αυτό;
Only printed is real.
Τέτοια να ακούω!!! Στείλε πληροφορίες με pm να μη σε πρήζω με offtopic!!!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από CountRaven »

Τέτοια να ακούω!!! Στείλε πληροφορίες με pm να μη σε πρήζω με offtopic!!!

https://www.forgotten-scroll.net/forum/ ... ible#p2579

Το Forgotten Scroll ξεκίνησε σαν έντυπο fanzine. Αργότερα ήρθε το site και το forum. Σίγουρα θα βγει το επόμενο τεύχος του, μέσα στο 2018. Αυτό για ξεκίνημα. Τα υπόλοιπα στην ώρα τους!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”