VISIGOTH (US) - Conqueror's Oath

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Xstroyer »

To album είναι καλό. Έντονο το Grand Magus στοιχείο (δεν με χαλάει) και αγνό οπαδικό φανμποϋλίκι, αλλά σε επαγγελματικό επίπεδο και όχι αντεργκρά χαβαλέ. Πολύ καλή νεά μπάντα, κάμποσα σκαλοπάτια κάτω από Eternal Champion, Terminus και Stone Dagger.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Priamos »

Τελικά αντί να νιώσετε εσείς με το νέο Primordial, ένιωσα εγώ με το κομμάτι Visigoth. Για να δούμε τα υπόλοιπα...
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από LuciferSteele »

έρχεσαι σιγά σιγά στο σωστό δρόμο
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Priamos »

Αντε και στα δικα σας με Primordial...
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πιό πιθανό το νιώσιμο με Ρικυ Μάρτιν
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Priamos »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 22 Ιαν 2018, 23:22 πιό πιθανό το νιώσιμο με Ρικυ Μάρτιν
Στα ντεμο ηταν πολυ δυνατος...
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Priamos έγραψε: Δευ 22 Ιαν 2018, 23:25
LuciferSteele έγραψε: Δευ 22 Ιαν 2018, 23:22 πιό πιθανό το νιώσιμο με Ρικυ Μάρτιν
Στα ντεμο ηταν πολυ δυνατος...
:D :D :D
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Zippo190 »

Κοπι-πειστ
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από rbrigade »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 22 Ιαν 2018, 23:22 πιό πιθανό το νιώσιμο με Ρικυ Μάρτιν
Θέλω Diamonds!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από theBox »

Το εκλεψα χθες και έριξα μια πρωτη αυτιά σήμερα. Πρώτα να πω οτι μου φανηκε πιο classic metal και λιγότερο grand magus/stoner από το ντεμπούτο. Επισης, υπάρχει και μια κάποια βελτίωση στο songwriting.

Αυτο που συνειδητοποιώ και επαληθεύω τελικα, ειναι οτι παρά το hype και το μάρκετινγ, οι visigoth ειναι ,στα δικά μου αυτια, μια μπάντα δευτερότριτου επιπέδου. Βασικά μειονεκτήματα κατά τη γνώμη μου είναι η σχεδόν ολοκληρώτικη ελλειψη ριφ "με νοτες", (βασιζονται κατα 85% στο να βαρανε συγχορδίες). Τα leadakia και κυριως οι δισολίες είναι τίμιες αλλά αυτο μόνο του δεν φτάνει αν δεν έχεις ριφς. Το δευτερο μεγάλο μειονέκτημα είναι κατα τη γνώμη μου τα φωνητικά, τα οποία μου ακούγονται εντελώς ουδέτερα. Οι μελωδίες φωνητικών είναι μεν ωραίες και πιασάρικες ως επι το πλείστον, αλλά η χροια άκλαστη. Βέβαια εγω γουστάρω Πρέκα, αλλά οκ, αυτα εδώ είναι το άλλο άκρο. Τέλος, θα γίνω λιγο μαϊντανος πάλι με τους eternal champion, αλλά όταν έχεις νιώσει με στίχαρες Tarpey, αυτοι εδώ φαίνονται...κάπως. Θα μου πείς, οι πρώτοι είναι ή μήπως οι τελευταίοι, απλά το αναφέρω.

Αν έπρεπε να ξεχωρίσω κατι ποu μου έκανε κλικ, θα έλεγα μάλλον τα, αρκετά καλά ως συνθέσεις, outlive them all και traitor's gate.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Πέμ 25 Ιαν 2018, 18:29 Το εκλεψα χθες και έριξα μια πρωτη αυτιά σήμερα. Πρώτα να πω οτι μου φανηκε πιο classic metal και λιγότερο grand magus/stoner από το ντεμπούτο. Επισης, υπάρχει και μια κάποια βελτίωση στο songwriting.

Αυτο που συνειδητοποιώ και επαληθεύω τελικα, ειναι οτι παρά το hype και το μάρκετινγ, οι visigoth ειναι ,στα δικά μου αυτια, μια μπάντα δευτερότριτου επιπέδου. Βασικά μειονεκτήματα κατά τη γνώμη μου είναι η σχεδόν ολοκληρώτικη ελλειψη ριφ "με νοτες", (βασιζονται κατα 85% στο να βαρανε συγχορδίες). Τα leadakia και κυριως οι δισολίες είναι τίμιες αλλά αυτο μόνο του δεν φτάνει αν δεν έχεις ριφς. Το δευτερο μεγάλο μειονέκτημα είναι κατα τη γνώμη μου τα φωνητικά, τα οποία μου ακούγονται εντελώς ουδέτερα. Οι μελωδίες φωνητικών είναι μεν ωραίες και πιασάρικες ως επι το πλείστον, αλλά η χροια άκλαστη. Βέβαια εγω γουστάρω Πρέκα, αλλά οκ, αυτα εδώ είναι το άλλο άκρο. Τέλος, θα γίνω λιγο μαϊντανος πάλι με τους eternal champion, αλλά όταν έχεις νιώσει με στίχαρες Tarpey, αυτοι εδώ φαίνονται...κάπως. Θα μου πείς, οι πρώτοι είναι ή μήπως οι τελευταίοι, απλά το αναφέρω.

Αν έπρεπε να ξεχωρίσω κατι ποu μου έκανε κλικ, θα έλεγα μάλλον τα, αρκετά καλά ως συνθέσεις, outlive them all και traitor's gate.
Υπαρχει στα τορενταδικα; Υπαρχει μεν στην database του Rock Overdose για κατεβασμα, αλλα η στρατηγικη ειναι κατεβαζεις μονο οτι κανεις κριτικη διοτι δημιουργουνται υποχρεωσεις και προσδοκιες, και τωρα δεν παιζει χρονος γιατι κραταω καβαντζα για τον Πρεκα. :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από theBox »

Υπαρχει σίγουρα στο soulseek το οποιο αν δεν γνωρίζεις ειναι πολυ καλο p2p. Oldschool φαση. www.slsknet.org
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από Priamos »

Υπαρχει ακομα αυτο; Αφου γενικα διερευσε, θα βρεθει και στα τορενταδικα.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από CountRaven »

Υπαρχει σίγουρα στο soulseek το οποιο αν δεν γνωρίζεις ειναι πολυ καλο p2p. Oldschool φαση. www.slsknet.org
Απλά έκλαψα με αναφορά σε soulseek.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Visigoth (US) - Conqueror's Oath

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Πέμ 25 Ιαν 2018, 18:55 Υπαρχει ακομα αυτο; Αφου γενικα διερευσε, θα βρεθει και στα τορενταδικα.
Υπ'αρχει και είναι καλύτερο απο ποτέ. Βρισκεις πραγματικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε αντίθεση με τα τορρεντάδικα που είναι κυρίως για τα καινούρια. Τεσπα, ναι είναι θέμα ωρών/ημερών όπως λες.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”