TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »



Δεύτερο ζαλαφλάμ ποστ σήμερα μετά την επανακυκλοφορία του υλικού των Γάλλων LEGEND σε βινύλιο. - viewtopic.php?f=26&t=4298

Για τους TENTATION τα έχουμε πει και εδώ: viewtopic.php?f=5&t=4084&p=54366&hilit=Tentation#p54366

TENTATION release “Le Couvent” lyric video from upcoming album “Le Berceau Des Dieux”


For those who missed last Saturday's Keep It True TV Episode X: "Le Couvent", first single taken off Tentation 's upcoming full lenght album "Le Berceau Des Dieux", is now on our youtube channel. Check it out!
"Le Berceau Des Dieux" will be out on Sept. 24th on CD, LP (strictly black vinyl), tape (released by Crystal Blade Records) and digital on Gates of Hell Records.
A special edition of 200 vinyls will include poster, woven patch and signed band photo.
Soon more info about preorders!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από TitusGroan »

Δωσε ζαλαφλαμ στο λαο!!!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »



έτοιμο το review.

Και φυσικά airplay στην αγαπημένη σας εκπομπή:

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
RedSharks
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Τετ 12 Σεπ 2018, 10:25

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από RedSharks »

CountRaven έγραψε: Σάβ 07 Αύγ 2021, 18:19

έτοιμο το review.

Και φυσικά airplay στην αγαπημένη σας εκπομπή:

Εξαιρετική εκπομπή, μου άρεσαν ιδιαίτερα οι Kayak τους οποίους ομολογώ δεν γνώριζα. Μπαντάρα, θα ψάξω τη δισκογραφ'ια τους.

Επίσης πολύ καλοί οι Κολομβιανοί Thunda, τους οποίους δεν θα χαρακτήριζα μελωδικό heavy metal αλλά κλασσικό παλιομοδίτικο heavy/power, το οποίο μάλιστα μου θύμισε κάπως την underground-ίλα της 90s ελληνικής σκηνής (Marauder, Sacrament κ.α.), ίσως λόγω παραγωγής και προφοράς του τραγοδιστή. Ξέρουμε αν το CD τους διατίθεται σε κάποιο ελληνικό κατάστημα;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

RedSharks έγραψε: Δευ 09 Αύγ 2021, 19:23
CountRaven έγραψε: Σάβ 07 Αύγ 2021, 18:19

έτοιμο το review.

Και φυσικά airplay στην αγαπημένη σας εκπομπή:

Εξαιρετική εκπομπή, μου άρεσαν ιδιαίτερα οι Kayak τους οποίους ομολογώ δεν γνώριζα. Μπαντάρα, θα ψάξω τη δισκογραφ'ια τους.

Επίσης πολύ καλοί οι Κολομβιανοί Thunda, τους οποίους δεν θα χαρακτήριζα μελωδικό heavy metal αλλά κλασσικό παλιομοδίτικο heavy/power, το οποίο μάλιστα μου θύμισε κάπως την underground-ίλα της 90s ελληνικής σκηνής (Marauder, Sacrament κ.α.), ίσως λόγω παραγωγής και προφοράς του τραγοδιστή. Ξέρουμε αν το CD τους διατίθεται σε κάποιο ελληνικό κατάστημα;
Ευχαριστώ για το feedback. Εδώ μπορείς να ακούσεις και άλλες εκπομπές μου. viewtopic.php?f=6&t=21&start=330

Για Thunda δεν γνωρίζω αν το άλμπουμ έχει έρθει Ελλάδα. Έχουμε ανοίξει και σχετικό νήμα εδώ:
viewtopic.php?f=15&t=4396&p=55988&hilit=Thunda#p55988
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από Zippo190 »

ωπ τι φάση έχουμε αναγέννηση του Γαλλόφωνου μέταλ, μετά τους Herzel; Μήπως να αναμένουμε μέρες δόξας και για το Ισπανόφωνο;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

Γαμάνε μέχρι στιγμής και τα δύο Γαλοπουλάκια -Herzel και αυτό-, έχω μεγάλες ελπίδες για French Steel revival.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από TitusGroan »

Παρελαβε κανεις το δισκο; Εχει μια υπεροχη χοντρη ολοισια λευκη γρατζουνια σε ολη την ακτινα της δευτερης πλευρας. Να ειμαι τοσο γκαντεμης ή κατι παιζει με τα προβληματα που ειχαν στο pressing;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

TitusGroan έγραψε: Τετ 10 Νοέμ 2021, 20:41 Παρελαβε κανεις το δισκο; Εχει μια υπεροχη χοντρη ολοισια λευκη γρατζουνια σε ολη την ακτινα της δευτερης πλευρας. Να ειμαι τοσο γκαντεμης ή κατι παιζει με τα προβληματα που ειχαν στο pressing;
Έλα ρε. Εγώ δεν το έχω αγοράσει ακόμα, ίσως ο @Xstroyer μπορεί να μας πει.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από Xstroyer »

CountRaven έγραψε: Δευ 15 Νοέμ 2021, 14:17
TitusGroan έγραψε: Τετ 10 Νοέμ 2021, 20:41 Παρελαβε κανεις το δισκο; Εχει μια υπεροχη χοντρη ολοισια λευκη γρατζουνια σε ολη την ακτινα της δευτερης πλευρας. Να ειμαι τοσο γκαντεμης ή κατι παιζει με τα προβληματα που ειχαν στο pressing;
Έλα ρε. Εγώ δεν το έχω αγοράσει ακόμα, ίσως ο @Xstroyer μπορεί να μας πει.
Δεν έχουμε παραλάβει ακόμα, αλλά πλέον, η συγκεκριμένη εταιρεία εδώ και λίγο καιρό τα στέλνει (και τα παραγγέλνει) σφραγισμένα, οπότε δεν θα μπορώ να το τσεκάρω κιόλας. Αυτό είναι και ένα ωραίο "κόλπο" για να αποφεύγει διάφορα θέματα, αλλά σε κάθε περίπτωση, η απάντηση στον πελάτη που παραγγέλνει από την ίδια την εταιρεία θα πρέπει να είναι άμεση. Όποια και να είναι η απάντηση, πρέπει να υπάρχει άμεσα.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από TitusGroan »

Δυστυχως κλεινουν 6 μερες χωρις απαντηση σε 2 μεηλ...εχω φωτο στο Vynil Nerdism....
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

TitusGroan έγραψε: Δευ 15 Νοέμ 2021, 15:31 Δυστυχως κλεινουν 6 μερες χωρις απαντηση σε 2 μεηλ...εχω φωτο στο Vynil Nerdism....

Βάζω και εδώ την φώτο και ομολογώ ότι εδώ έχουμε θέμα.
Συνημμένα
IMG_20211111_205512.jpg
IMG_20211111_205512.jpg (882.88 KiB) Προβλήθηκε 2635 φορές
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
RedSharks
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Τετ 12 Σεπ 2018, 10:25

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από RedSharks »

CountRaven έγραψε: Δευ 15 Νοέμ 2021, 15:36
TitusGroan έγραψε: Δευ 15 Νοέμ 2021, 15:31 Δυστυχως κλεινουν 6 μερες χωρις απαντηση σε 2 μεηλ...εχω φωτο στο Vynil Nerdism....

Βάζω και εδώ την φώτο και ομολογώ ότι εδώ έχουμε θέμα.
Το περιμένω αυτή την εβδομάδα απευθείας από την Cruz. Αν έχει οποιοδήποτε θέμα, μάλλον θα σταματήσω για μεγάλο διάστημα να αγοράζω καινούργια βινύλια γιατί το κακό έχει παραγίνει και αυτό θα είναι η σταγόνα που θα ξεχειλίσει το ποτήρι. Υποτίθεται ότι το βινύλιο εκτός από φετίχ, μπορεί να είναι και ανώτερο ηχητικά υπό κάποιες προϋποθέσεις (ποιοτικό pressing, ποιοτικό πικάπ/βελόνα/ηχοσύστημα). Εδώ όμως έχουμε να κάνουμε με προχειροφτιαγμένα πλαστικά σκουπιδάκια χωρίς στοιχειώδες quality control οπότε η όλη συζήτηση περί ηχητικής ποιότητας, high end audio κτλ κτλ φαντάζει γελοία.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: TENTATION (FR) - Le Berceau Des Dieux (2021)

Δημοσίευση από TitusGroan »

Ναι ρε γμτ, αν υποθεσουμε οτι συνεβη μονο στη δικια μου κοπια, πως διαολο περασε το quality control, εστω οπτικα;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”