BASEMENT"S GLARE (IT) - Circus of the Fallen (2021)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

BASEMENT"S GLARE (IT) - Circus of the Fallen (2021)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Συμφωνικό Power Metal από Ιταλία με ενδιαφέρουσες ιδέες για όσους αρέσκονται στον ήχο αυτό.



https://basementsglare.com/index.html
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: BASEMENT"S GLARE (IT) - Circus of the Fallen (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

Το κομμάτι πάντως πιο πολύ σε αυτό το wannabe catchy semi-prog σκηνικό που προσπαθούν να παίξουν κάποιες Ιταλικές μπάντες με πήγε (xanax nelodies inckuded). Ενώ πάτησα play περιμένοντας σπαθιά και μονόκερους.

Δεν ξέρω αν το υπόλοιπο άλμπουμ έχει και άλλα στοιχεία, πάντως να πω πως πολλές σύγχρονες -και- συμφωνικές Power- μπάντες ενσωματώνουν κατά καιρούς τέτοια στοιχεία στον ήχο τους οπότε δεν θα μου φαίνονταν περίεργο να έχουμε κάτι τέτοιο και εδώ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: BASEMENT"S GLARE (IT) - Circus of the Fallen (2021)

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Σάβ 04 Δεκ 2021, 11:59 wannabe catchy semi-prog σκηνικό που προσπαθούν να παίξουν κάποιες Ιταλικές μπάντες με πήγε (xanax nelodies inckuded).
ΟΛΗ η Ευρωπη προσπαθουσε να το παιξει αυτο μεσα στα 10ς. Μπορει να συνεχιζουν ακομα, εγω παντως κουραστικα και σταματησα να παρακολουθω καπου στο 2015
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”