ANGRA - Ømni

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ANGRA - Ømni

Δημοσίευση από CountRaven »

Πάντως εμένα το άλμπουμ δεν μου έχει κάτσει καθόλου άσχημα. Το άκουσα πάλι εχτές. Πιστεύω πως έχει φάει αρκετό θάψιμο άδικα.


Είχα την εντύπωση ότι είναι ακόμα συνθετικά/στουντιο και ότι παίζει λάιβ με μεγκαντεθ... και στο τελευταίο απότι είδα συμμετεχει. Μετά απο ένα σημείο έχασα τη μπάλα κ με αυτούς :S
Kiko παίζει σόλο σε ένα κομμάτι του δίσκου -νομίζω στο στο War Horns-. Και ο Γιάννης έχει ένα point. Τυπικά ακόμα αναφέρεται σαν μέλος της μπάντας, από το 2015 όμως υπάρχει σιγή ιχθύος. Στο "Secret Garden" το προηγούμενο άλμπουμ του 2015, είχε παίξει.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

ANGRA - Ømni

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

τελικά άρεσε σε κανέναν το άλμπουμ; εγω 2-3 φορές επιχείρησα και δεν έφτασα καν μέχρι το τέλος
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ANGRA - Ømni

Δημοσίευση από Zippo190 »

Δύο κομμάτια που άκουσα μου άρεσαν.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

ANGRA - Ømni

Δημοσίευση από Xstroyer »

Αδιάφορο. Τελικά αυτοί είναι Angra ή tribute band; :twisted:
Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

ANGRA - Ømni

Δημοσίευση από manillard »

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manillard την Δευ 09 Απρ 2018, 19:32, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

ANGRA - Ømni

Δημοσίευση από manillard »

Εφηβική και ξεχασμένη αγάπη που πλέον δεν αναπολώ, απλώς μαζεύουν σκόνη τα cd... άμα βρω κανένα σε προσφορά το πέρνω...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”