ICARUS WITCH - Goodbye Cruel World

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ICARUS WITCH - Goodbye Cruel World

Δημοσίευση από CountRaven »



https://www.forgotten-scroll.net/metal- ... ger-video/

Το έχουμε κουβεντιάσει και στα hot νέα, ανεβάσαμε και την είδηση στο site, αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα πραγματικό ΕΠΟΣ το οποίο δεν μπορώ να σταματήσω να ακούω. Οπότε πιστεύω πως αυτό το comeback θέλει το δικό του topic. Andrew D’Cagna νομίζω κόλλησε γάντι. Εσείς τι λέτε;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από Priamos »

Η χειρότερη μπάντα που έχω 3 cd της ή παραπάνω! :P Δεν ξέρω πως τα κατάφερα και τα σκατωσα έτσι.... :~( Ένα καλό κομμάτι σε τρεις κυκλοφορίες. :evil:

ΥΓ. Άκουσα το συγκεκριμένο κομμάτι... και βλέπω ότι η παράδοση συνεχίζεται :D ! Ξενερωτη μπάντα και ανεμπνευστη. Απορώ πως νιώθετε...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Priamos την Δευ 07 Μάιος 2018, 05:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 04:58 Η χειρότερη μπάντα που έχω 3 cd της ή παραπάνω! :P Δεν ξέρω πως τα κατάφερα και τα σκατωσα έτσι.... :~( Ένα καλό κομμάτι σε τρεις κυκλοφορίες. :evil:
Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός παππού Πρίαμε;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από Priamos »

Τι να σου ρε Count...Έχω κλάψει λεφτά στη ζωή μου...αλλά για τους IW κοντεύω να πάθω αφυδάτωση! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 05:06 Τι να σου ρε Count...Έχω κλάψει λεφτά στη ζωή μου...αλλά για τους IW κοντεύω να πάθω αφυδάτωση! :D
Χαχαα!!!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από Priamos »

παππού Πρίαμε;
Όχι τίποτα άλλο... αλλά δεν έχω και λεφτά να πάρω μουρουνέλαιο Mollers στα εγγονάκια μου. :D :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6265
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από theBox »

Ντάξει, το ρεφρενάκι θα μπορουσε να ηταν λιγο καλύτερο, αλλά κατα τα άλλα, πολύ σωστό.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 04:58 Η χειρότερη μπάντα που έχω 3 cd της ή παραπάνω! :P Δεν ξέρω πως τα κατάφερα και τα σκατωσα έτσι.... :~( Ένα καλό κομμάτι σε τρεις κυκλοφορίες. :evil:

ΥΓ. Άκουσα το συγκεκριμένο κομμάτι... και βλέπω ότι η παράδοση συνεχίζεται :D ! Ξενερωτη μπάντα και ανεμπνευστη. Απορώ πως νιώθετε...
το "Songs for the lost" και το "Rise" γαμάνε. Τα υπόλοιπα κινούνται στο μέτριο έως καλό. Βασικά λογικό να μην σου αρέσουν οι επηρροές τους κινούνται προς πιο House of Lords, Dokken, Lillian Axe μεριά και όχι προς Πρέκα. :toothy: Αναμένουμε όμως μεγάλη επιστροφή με (ίσως) την καλύτερη δισκάρα τους.

και εξωφυλλάκι τσαχπίνικο:
Εικόνα
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 09:01

Βασικά λογικό να μην σου αρέσουν οι επηρροές τους κινούνται προς πιο House of Lords, Dokken, Lillian Axe μεριά και όχι προς Πρέκα. :toothy:
Αστα αυτα...Αφοτου βγηκες απο το κουλτουρο-closet σου, κανεις τον Πρεκα να φανταζει Machete μπροστα σου... :twisted:
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από Zippo190 »

Να σας πω, θα το φέρει κανείς προς τα εδώ ή θα ψάχνουμε άτομα για ομαδική στην Κλεοπάτρα;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από rbrigade »

Τείνω και γω προς τον χαρακτηρισμό μετριοκαλούτσικοι...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από LuciferSteele »

μπράβο στο Ζίππο που ανέφερε το όνομα Lillian Axe, πολύ εύστοχη παρατήρηση
Πρίαμε, πως ξεχωρίζεις το τίλιο από το τσάι του βουνού?
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 17:34 μπράβο στο Ζίππο που ανέφερε το όνομα Lillian Axe, πολύ εύστοχη παρατήρηση
Πρίαμε, πως ξεχωρίζεις το τίλιο από το τσάι του βουνού?
δεν έχει πρόβλημα αρκεί το αφέψημα να είναι σερβιρισμένο σε vintage κεραμική κούπα φτιαγμένη σε boutique μικρό εργαστήρι κεραμικής κάπου στα Κουφονήσια. :S
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 17:53
LuciferSteele έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 17:34 μπράβο στο Ζίππο που ανέφερε το όνομα Lillian Axe, πολύ εύστοχη παρατήρηση
Πρίαμε, πως ξεχωρίζεις το τίλιο από το τσάι του βουνού?
δεν έχει πρόβλημα αρκεί το αφέψημα να είναι σερβιρισμένο σε vintage κεραμική κούπα φτιαγμένη σε boutique μικρό εργαστήρι κεραμικής κάπου στα Κουφονήσια. :S
Ο παλιος Dawn, ξεραμε οτι αυτα τα λεει σαρκαστικα. Ο νεος Ζιππο υποψιαζομαστε οτι τα λεει εκ πειρας και προσπαθει να θολωσει τα νερα... :twisted:
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Icarus Witch - Η επιστροφή

Δημοσίευση από rbrigade »

Ακριβώς αυτό! Είναι σαν τους μυστικούς πράκτορες που καταλήγουν να παίρνουν το μέρος του εχθρού!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”