GRENADIER (CAN) - Trumpets Blare in Blazing Glory (2022)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6262
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

GRENADIER (CAN) - Trumpets Blare in Blazing Glory (2022)

Δημοσίευση από theBox »



ΕΠΙΚΟ ντεθ μεταλ για χεβυμεταλλάδες παιζουν οι καναδοι στο ντεμπουτο τους και μας δινουν εναν απο τους καλυτερους δισκους της χρονιας.

Υποθέτω οτι η λεξη κλειδι (που κανει τζιζ) εδω περα ειναι ARGHOSLENT. Και παρολο που ηχητικα οι grenadier ειναι ΠΑΡΑ πολυ κοντα στους αμερικάνους, ιδεολογικα φαινεται να απεχουν πολυ (ευτυχως).

Οποτε τι θα ακουσουμε εδω μεσα? Ουσιαστικα θα ακουσουμε ΜΕΛΩΔΙΚΑ επικ χεβυ μεταλ ριφφ, ξεκουραστους ως επι το πλειστον ρυθμους, ελαχιστο μπλαστ, και τυπικα ντεθ μεταλ φωνητικα. Το selling ποιντ οπως καταλαβατε ηδη ειναι τα ΡΙΦ! ΤΑ ΤΙΜΗΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΡΙΦ.

Αν θα θελατε να μαθετε την απαντηση στην ερωτηση "Πως θα ηχουσαν οι SLOUGH FEG αν επαιζαν ντεθ μεταλ?" Πατήστε πλέι.

ο @Scrollkeeper εχει προσκυνησει ηδη, ενώ αναμενονται αντιδράσεις απο @Advancing Yokeda και @Priamos
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: GRENADIER (CAN) - Trumpets Blare in Blazing Glory (2022)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο μπασίστας των Καναδών Emblem παίζει μπάσο και εδώ.

viewtopic.php?f=19&t=165&p=32139&hilit=Emblem#p32139
Υποθέτω οτι η λεξη κλειδι (που κανει τζιζ) εδω περα ειναι ARGHOSLENT. Και παρολο που ηχητικα οι grenadier ειναι ΠΑΡΑ πολυ κοντα στους αμερικάνους, ιδεολογικα φαινεται να απεχουν πολυ (ευτυχως).
Είναι στην Drakkar όμως τα παιδιά. Άρα δεν θα σας αφήνουν οι άπλυτοι να τους ακούτε, θα έχετε πρόβλημα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: GRENADIER (CAN) - Trumpets Blare in Blazing Glory (2022)

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

theBox έγραψε: Κυρ 06 Νοέμ 2022, 22:38 οπως καταλαβατε ηδη ειναι τα ΡΙΦ! ΤΑ ΤΙΜΗΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΡΙΦ.
Αυτό όπως επίσης και ο ήχος που δεν έχει λούστρο.

edit: Βασικά τώρα που το ψευτοακούω ο δίσκος είναι πολύ καλός. Όταν τα καλά ριφ συνοδευονται απο βρώμικο ήχο, μόνο καλό μπορεί να συμβεί.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: GRENADIER (CAN) - Trumpets Blare in Blazing Glory (2022)

Δημοσίευση από Priamos »

Δε μου αρέσουν οι Arghoslent , οπότε δεν είναι έκπληξη ότι δεν μου άρεσαν κι αυτοί.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6262
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: GRENADIER (CAN) - Trumpets Blare in Blazing Glory (2022)

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Δευ 07 Νοέμ 2022, 14:29 Δε μου αρέσουν οι Arghoslent , οπότε δεν είναι έκπληξη ότι δεν μου άρεσαν κι αυτοί.
Θα εκοβα τα γενια μου οτι συμβαινει ακριβως το αντιθετο! Κοιτα να δεις...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: GRENADIER (CAN) - Trumpets Blare in Blazing Glory (2022)

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Δευ 07 Νοέμ 2022, 15:50
Priamos έγραψε: Δευ 07 Νοέμ 2022, 14:29 Δε μου αρέσουν οι Arghoslent , οπότε δεν είναι έκπληξη ότι δεν μου άρεσαν κι αυτοί.
Θα εκοβα τα γενια μου οτι συμβαινει ακριβως το αντιθετο! Κοιτα να δεις...
Επειδή μας έχεις ζαλίσει διαχρονικά με αυτούς :P , τους έχω δώσει πολλές ευκαιρίες...αλλά τζίφος. Βγάζουν κάτι "μπουνταλαδικο" για τα γούστα μου. :D

Το μόνο τραγούδι από ανοιχτά ναζιστική μπάντα που μου αρέσει, παραμένει το Siegfried από Bound for Glory.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: GRENADIER (CAN) - Trumpets Blare in Blazing Glory (2022)

Δημοσίευση από Xstroyer »

CountRaven έγραψε: Δευ 07 Νοέμ 2022, 03:16 Είναι στην Drakkar όμως τα παιδιά. Άρα δεν θα σας αφήνουν οι άπλυτοι να τους ακούτε, θα έχετε πρόβλημα.
With all respect που λένε και στο χωριό, αλλά νομίζω πως ο χαρακτηρισμός "άπλυτοι" δεν χρειάζεται. Νομίζω δεν χρειάζεται επίσης να το αναλύσω. Με αγάπη. :pasok:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”