Nozomu Wakai's DESTINIA - Metal Souls

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Nozomu Wakai's DESTINIA - Metal Souls

Δημοσίευση από CountRaven »

Εικόνα

Το ξέρω ότι αρκετοί -οκ οι 4-5 γνωστοί, πολλούς είπα;- περιμένατε(με) την επιστροφή του Nozomu ειδικά μετά την ανακοίνωση του line up φωτιά που παίρνει μέρος στο συγκεκριμένο άλμπουμ. Και για όσους δεν θυμούνται, ιδού;

Line-Up:
NOZOMU WAKAI: Guitar
RONNIE ROMERO: Vocal
MARCO MENDOZA: Bass
TOMMY ALDRIDGE: Drums

Για να πω την αλήθεια όταν είχα διαβάσει το line up και χωρίς να έχω κανένα άλλο στοιχείο στα χέρια μου -και φυσικά χωρίς να έχω ακούσει δείγμα-, είχα μια κάποια προδιάθεση ότι ο δίσκος θα πάει σε περισσότερο κλασσικές Heavy Metal φόρμες και λιγότερο σε neoclassical μονοπάτια.

Τελικά δεν έπεσα έξω μιας και συμβαίνει ακριβώς αυτό. Έχουμε δηλαδή έναν καταπληκτικό κλασσικό Metal αλμπουμάκι με τα Power Metal ξεσπάσματα του και τις neoclassical πινελιές του, ενώ δεν λείπουν σε σημεία ακόμα και κάποια hard rock περάσματα.

Το άλμπουμ έχει κομματάρες και κυλάει νερό δείχνοντας μας μια λίγο αλλιώτικη κατεύθυνση του Nozomu σε σύγκρισή με το παρελθόν, δεν μας χάλασε καθόλου. Πάρτε και τα 2 βίντεο από τον δίσκο για μια πρώτη γεύση.



Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Nozomu Wakai's DESTINIA - Metal Souls

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

Παρότι ομολογώ με χάλασε στην αρχη το γεγονός πως το δισκίο ειναι κλασσικό μεταλ αντί για το σαρωτικό νεοκλασσικαλ του ντεμπούτου (και του EP), και γενικά δεν ειμαι και ο μεγαλύτερος φαν του Romero, παρόλα αυτά τελικά παίζει αρκετές φορές σε καθημερινή βάση οπότε δηλώνω ικανοποιημένος
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Nozomu Wakai's DESTINIA - Metal Souls

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ικανοποιητικά τα δείγματα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Nozomu Wakai's DESTINIA - Metal Souls

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 04 Ιουν 2018, 09:44 ικανοποιητικά τα δείγματα
τα οποία κλασσικά δεν ειναι οι δυνατότερες στιγμές του άλμπουμ, πραγματικα δεν ξέρω γιατί όλοι διαλέγουν τα λιγότερο καλά τραγούδια για promo videos
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Nozomu Wakai's DESTINIA - Metal Souls

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ναι, συμβαίνει συχνά
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Nozomu Wakai's DESTINIA - Metal Souls

Δημοσίευση από castledemon »

ωραίος ο Gus J(apan)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”